Bulharsko

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Informace  

 

Hlavní město: Sofie 
Rozloha: 110 993,6 km²
Počet obyvatel: 7 262 675
Nejvyšší bod: hora  Musala (2 925 m n.m.)
Úřední jazyk: bulharština
Měna: lev (BGN)
Časový posun: +1 hodina (oproti ČR)
Doba letu: cca 1,50 hod.

BULHARSKO je stát v jihovýchodní Evropě ležící na balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem, na západě se Srbskem a Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO, v roce 2007 do EU.
Tato zajímavá země má co nabídnout každému turistovi - příjemné pláže a  dlouhé léto, čistá jezera a horké minerální prameny, tisíciletá historická města, úrodná zelená údolí a vysoké hory. Díky přílivu investic z cestovního ruchu zde vyrostly nové moderní ubytovací kapacity s úplným turistickým zázemím, srovnatelné s jimi podobnými v oblastech Středozemního moře. Klient může využít řady výhod, k nimž patří příznivá cenová úroveň místních služeb, zejména stravování, i možnost dohovořit se česky. Ideální dovolenou pro rodiny s dětmi slibují dlouhé pláže s mimořádně jemným pískem a s většinou mírným sestupem do moře. Letní sezóna začíná již v červnu a můžete spokojeně trávit chvíle odpočinku ještě v posledních dnech měsíce září.

 

POLOHA NAŠICH HOTELŮ NA MAPĚ BULHARSKA


Zobrazit místo Bulharsko na větší mapě

 

LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava je zajišťována leteckou společností SMART WINGS. Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy (Brna, Ostravy, Pardubic) do Burgasu (Varny) trvá necelé 2 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.

DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferům z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.

TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.

TRANSFERY NA LETIŠTĚ NA ÚZEMÍ ČR
Cestovní kancelář ANCORA nabízí svým klientům při zájezdech transfery na letiště a zpět za níže uvedené ceny:

Letiště Praha, Václava Havla, terminál Sever
[1] Liberec - Nový Bor - Česká Lípa - Mladá Boleslav - letiště Praha
[2] Děčín - Ústí nad Labem - Teplice - Litvínov - Most - Louny - letiště Praha
[3] České Budějovice - Tábor - Benešov - letiště Praha
Cena: 500 Kč/osoba/v jednom směru

Letiště Ostrava, Mošnov

[1] Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov - Hranice  - letiště Ostrava
Cena: 400 Kč/osoba/v jednom směru
[2] Vsetín - Valašské Meziříčí - Rožnov - Frenštát - Kopřivnice - letiště Ostrava
Cena: 500 Kč/osoba/v jednom směru

Letiště Brno, Tuřany

[1] Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov (Prostějov) - letiště Brno
Cena: 400 Kč/osoba/v jednom směru
[2] Vsetín - Zlín - Otrokovice - Uher. Hradiště - letiště Brno
[3] Svitavy - Boskovice - Blansko - letiště Brno
Cena: 500 Kč/osoba/v jednom směru

Letiště Pardubice
[1] Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Moravská Třebová - Svitavy - Litomyšl - letiště Pardubice
Cena: 400 Kč/osoba/v jednom směru

Na mapě ČR si můžete prohlédnout naše trasy (klikněte pro zvětšení).

 

Při zakoupení zájezdu za katalogovou cenu bez využití slev (např. slev za včasný nákup, last minute, speciální nabídky, atd.) je možné využít zvýhodněnou paušální cenu 500 Kč/osoba/v obou směrech.

Požadavek na transfer (včetně místa odjezdu) musí být uveden v přihlášce zájezdu na cestovní smlouvě. Pokud máte zájem o transfer v době kratší než týden před odletem, je nutné si ověřit, zda se požadovaný transfer koná.

Svozové autokary (osobní auta, taxi, mikrobusy) jsou omezeny počtem míst, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Svozy jsou garantovány při obsazení linky minimálně 6 osobami. Při nižším počtu osob může být transfer zrušen a klientovi bude neprodleně vrácena plná cena transferu (pokud byl uhrazen).

O konání transferu bude rozhodnuto přibližně týden před odletem. Bližší informace o odjezdu transferu (čas a místo) budou uvedeny v pokynech k odletu.

Cestující musí být v nástupním místě připraven nejméně 15 minut před odjezdem. V případě pozdního příchodu k nástupnímu místu si musí klient zajistit transfer na vlastní náklady, uhrazená částka je v tomto případě nevratná. Klient ztrácí nárok na zpáteční transfer, pokud bez předchozího nahlášení neabsolvuje transfer ve směru na letiště. Jednosměrný transfer není možný.

V době odjezdu transferu a po Vašem příletu na letiště prosíme klienty, aby měli u sebe zapnutý mobilní telefon, jehož číslo je uvedeno v cestovní smlouvě.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo transfery na letiště z provozních důvodů organizovat změnou trasy. Z důvodu snahy o realizaci maximálního počtu transferů upozorňujeme na možnost čekání na letišti při odletu i příletu (pozdní přílet, spojení tras apod.).

CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, je nutné, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do BG od občanů EU vyžadováno.

PLÁŽE
Ve všech bulharských letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 2,5 - 3,5 € za lehátko (stejná cena i za slunečník). Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.

DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Bulharsku vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

CK ANCORA - NEJLEPŠÍ TOUROPERÁTOR V PRIMORSKU
Při příležitosti Světového dne turismu rada města Primorska uděluje každoročně ocenění nejlepším organizacím za přínos k rozvoji města. Vysokou kvalitu služeb CK ANCORA ohodnotila rada města Primorska oceněním jako nejlepší touroperátor roku 2005 a 2007.

   

Nejlepší touroperátor roku 2005  -  Nejlepší touroperátor roku 2007

Video k destinaci:

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype