Aktuální informace - Covid 19

SMARTWINGS - VSTUPNÍ PODMÍNKY A CESTOVNÍ RESTRIKCE

Všechny potřebné náležitosti při letecké přepravě do Bulharska a Řecka naleznete ZDE.

SMARTWINGS - HYGIENICKÉ STANDARDY NA PALUBÁCH LETADEL

Všechny potřebné informace o letecké přepravě do Bulharska a Řecka naleznete ZDE.

INFORMACE K CESTOVÁNÍ DO BULHARSKA + DŮLEŽITÉ KONTAKTY:

Aktuální informace k cestování do Bulharska v souvislosti s Covid-19 naleznete ZDE.

INFORMACE K CESTOVÁNÍ DO ŘECKA + DŮLEŽITÉ KONTAKTY:

Aktuální informace k cestování do Řecka v souvislosti s Covid-19 naleznete ZDE.

INFORMACE K CESTOVÁNÍ DO ITÁLIE + DŮLEŽITÉ KONTAKTY:

Aktuální informace k cestování do Itálie v souvislosti s Covid-19 naleznete ZDE.

VZOROVÝ FORMULÁŘ PRO VSTUP DO BULHARSKA:

Aktuálně platný formulář pro vstup do Bulharska je dostupný ke stažení ZDE.

ODKAZ K VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE PŘI VSTUPU DO ŘECKA:

Aktuální odkaz pro registraci ke vstupu do Řecka je dostupný ZDE.

NÁVOD K VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE PŘI VSTUPU DO ŘECKA:

Návod pro registraci ke vstupu do Řecka je dostupný ZDE.

SEZNAM TESTOVACÍCH MÍST NA COVID-19 - CELÁ ČR:

Proklik na seznam testovacích místa na Covid-19 v celé ČR naleznete ZDE.

____________________________________________________________________________________

BULHARSKO - vstupní formulář

1. Je nutné, aby každá osoba která cestuje do Bulharska měla vyplněn vstupní formulář (zasílaný týden před odletem společně s Komplexním odbavením k zájezdu na email). U dětí formulář podepisuje zákonný zástupce.

____________________________________________________________________________________

ŘECKO - vstupní registrace + QR kód

1. Všichni cestující směřující do Řecka musí nejpozději 48 hodin před odbavením vyplnit registrační formulář dostupný na https://travel.gov.gr. Pokud si cestující zakoupí zájezd méně než 48 h před odletem, je nutné provést registraci, co nejdříve po zakoupení – s platností od 9. 7. 2020 je vyplnění elektronického formuláře povinné a je nutné provést registraci nejpozději do 24 h před odletem. Zaregistrovaní cestující obdrží QR kód, kterým se musí v elektronické nebo tištěné podobě prokázat po příletu do Řecka, v opačném případě hrozí cestujícímu pokuta ve výši 500 € a nevpuštění na palubu letadla.

2. Formulář je dostupný na webu https://travel.gov.gr. a to pouze přes prohlížeč Google Chrome.

3. Po vyplnění formuláře obdržíte dva emaily - první s informací o úspěšné registraci (tento email vytiskněte nebo mějte připravený s sebou pro každou osobu - nutné už v ČR) a druhý s QR kódem, kterým se budete prokazovat v destinaci po příletu.

4. Letecká společnost SmartWings od 16. 7. 2020 nebude akceptovat k přepravě cestující bez QR kódu. Doporučujeme Vám prostudovat aktuální podmínky a cestovní restrikce přímo na webu letecké společnosti SmartWings ZDE.

5. Co dělat, když Vám nepřijde 24 hodin před odletem QR kód na Váš email? Zbytečně se neznepokojujte. Bohužel se stává běžnou praxí, že QR kód může klient obdržet i v momentě kdy je ještě na letišti v České republice nebo Vám může QR kód dorazit i během letu do Řecka třeba i v momentě kdy sedíte na palubě letadla "ve vzduchu". Z tohoto důvodu je nutné mít u sebe "potvrzení po odeslání formuláře", které Vám na email dorazí bezprostředně po registraci na https://travel.gov.gr. Potvrzení může být předloženo vytištěné nebo zobrazené na displeji přenosného elektronického zařízení (mobilního telefonu aj.).

6. V případě komplikací nebo nejasností nás neváhejte telefonicky kontaktovat na tel. číslech - 583 550 370, 583 550 371, 583 550 373. Rádi Vám v této problematice budeme nápomocni.

____________________________________________________________________________________

LEX VOUCHER - podrobné informace naleznete ZDE

____________________________________________________________________________________

OD 15. 6. LZE VOLNĚ CESTOVAT DO BULHARSKA I ŘECKA

Podmínky ke vstupu do jednotlivých zemí Ministerstvo zahraničních věcí (dále jen MZV ČR) průběžně aktualizuje na webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů ČR a jejich přehled přinášíme níže.

MZV upozorňuje, že při cestách do zahraničí je nutno se informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních dané země. 

Od 15. 6. 2020 MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest do států s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 (označených zeleně na tzv. Semaforu).

MZV ČR i nadále doporučuje cestovat do ostatních zemí světa (označených červeně a neoznačených žádnou barvou na tzv. Semaforu jen v nezbytných případech vzhledem k epidemiologické situaci, z důvodů rozsáhlých restriktivních opatření  a výrazných komplikací v dopravě. 

Vláda na svém jednání 1. června 2020 schválila mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které stanovuje rozdělení států Evropské unie a dalších států schengenského prostoru do tří kategorií. Podle dat Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) budou země označeny zelenou, oranžovou nebo červenou barvou dle rizika nákazy.

„Do zemí s nízkým rizikem, tedy do těch, které budou označeny zelenou barvou, bude možné od 15. června cestovat bez udání důvodu, tedy i na dovolenou, a to bez nutnosti karantény nebo předložení negativního testu.

Volné cestování naopak bude třeba do Bulharska nebo Řecka.

Nad rámec dodržování standardních hygienických návyků a přiměřené opatrnosti nebudeme v našich doporučeních cestování do těchto zemí nijak omezovat,“ přiblížil ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

Ancora call centrum: 583550370
Katalog leteckýcch zájezdů na léto 2020

+420 583 550 370


Vážení klienti,

děkujeme za Vaši přízeň a důvěru, kterou jste nám věnovali v letošním roce.
Jistě bude s námi souhlasit, že letošní rok byl pro nás všechny mimořádně náročný - museli jsme čelit problémům a situacím, se kterými jsme se za 30 let naší existence dosud nesetkali.
V současné době začínáme pro Vás připravovat nabídku na rok 2021 – budeme doufat,
že se aktuální nepříznivá epidemiologická situace brzy uklidní, že Vás naše nabídka opět osloví
a že si budete moci svoji zaslouženou dovolenou užít již bez jakýchkoliv omezení.

Přejeme Vám vše nejlepší s tím, že budeme doufat,
že nám i nadále zachováte přízeň i v roce 2021.