Letiště Praha

Pohled na letiště Václava Havla - Praha:


 

Informace pro cestující (leporelo pdf)

Postupy při bezpečnostní kontrole platné od 15. 5. 2017 na Letišti Václava Havla Praha


V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie budou pracovníci bezpečnostní kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 provádět detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu budou některá zavazadla otevřena a fyzicka zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla.

PRŮBĚH KONTROLY
Fyzická kontrola bude probíhat za velmi přísných bezpečnostních pdomínek. K výkonu kontroly byla vytvořena proškolená skupina specialistů. Zároveň byla nastavena spolupráce s výrobci zavazadel a bezpečnostních zámků, díky které budou moci zaměstnanci letiště otevřít většinu zavazadel bez poškození. Celý postup bude dokumentován a elektronicky monitorován. Do každého zkontrolovaného zavazadla cestující dostane zprávu o průběhu kontroly včetně instrukcí k dalšímu postupu. Zavazadlo bude zároveň opatřeno ochrannou fólií s obrandovanou lepící páskou, která bude upozorňovat majitele, že prošlo ETD kontrolou.

POSTUP V PŘÍPADĚ POŠKOZENÍ
Při některých formách zabezpečení (integrovaný zámek bez tzv. TSA) může během otevření zavazadla dojít k jeho poškození a nemožnosti toto zavazadlo znovu uzavřít a uzamknout. V takovém případě bude zavazadlo kromě ochranné fólie vybaveno také stahovacími popruhy s logem Letiště Praha.

 
Postup při poškození zavazadla jsme řešili v koordinaci s handlingovými společnostmi operujícími na Letišti Václava Havla Praha. Cestující s poškozeným zavazadlem budeme směřovat, aby se obrátili na přepážku reklamací v cílové destinaci a vyřídili do sedmi dnů písemnou reklamační žádost (v souladu s nařízením Evropské Rady č. 2027/97).

DOPORUČENÍ CESTUJÍCÍM
Letiště Praha bude doporučovat cestujícím, aby používali zabezpečení pomocí TSA zámků (jsou označeny červeným diamantem), zabalením do fólie nebo standardním visacím zámkem, který je možné přeštípnout bez poškození zavazadla.

BLIŽŠÍ INFORMACE
Informace o kontrole zapsaných zavazadel a rady pro cestující jsou uveřejněny na odkaze http://www.prg.aero/kontrola/, na odbavovacích přepážkách či na informačních letácích ve stojanech na letišti. Cestujícím bude k dispozici i letištní informační linka na čísle +420 220 111 888. Součástí procesu zavedení ETD kontrol u zapsaných zavazadel je také komunikační kampaň Letiště Praha, která byla spuštěna 26. dubna 2017.

Parkování u letiště Václava Havla - Praha - parkoviště GO parking

Ceník parkování při zakoupení parkovného do 31.12.2021:

8 dní                 -      900  Kč
11 – 12 dní       -   1.300  Kč

Ceník parkování při zakoupení parkovného od 1.1.2022:

8 dní                 -     1.000  Kč
11 – 12 dní       -     1.400  Kč

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA - PRAHA - GO PARKING
Parkoviště GO parking, Ke Kopanině 406, Tuchoměřice – Moderní, nonstop hlídané parkoviště (fyzická ostraha 24 hodin denně, desítky monitorujících kamer), cca 3 minuty (2,3 km) minibusem od letiště Václava Havla. Nově 500 krytých parkovacích míst. Označená výstupní a nástupní místa přímo před terminály T1 a T2. V ceně přeprava při odletu z parkoviště k odbavovací hale daného terminálu a přeprava z terminálu na parkoviště při příletu. Veškerá rizika jsou v plné výši krytá pojištěním - živelné pohromy, vandalismus, krádeže či poškození vozidla.

Nabídka parkovného pro individuální klienty, kteří neletí na zájezd s CK ANCORA - viz odkaz níže:

 

Katalogy zájezdů 2022

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

Ancora call centrum: 583550370

+420 583 550 370