Pokyny k odletu

KOMPLEXNÍ ODBAVENÍ = POKYNY NA CESTU
obdržíte přibližně 7 dní před odletem elektronickou poštou. V pokynech jsou uvedeny časy odletů a příletů letadel a všeobecné informace, které byste měli znát před nástupem na Vaši dovolenou. Pokyny jsou zasílány za předpokladu, že je Váš zájezd v plné výši uhrazen a platba byla převedena na účet cestovní kanceláře ANCORA. 
Pokud jste zájezd zakoupili u našeho obchodního zástupce a při sepisování cestovní smlouvy jste uvedli Vaši emailovou adresu, budou pokyny automaticky odeslány na Váš email. V případě, že jste Vaši emailovou adresu nenahlašovali, budou pokyny na cestu odeslány na email obchodního zástupce, u kterého jste zájezd zakupovali.
Zájezdy prodané na tzv. last minute (na poslední chvíli), tedy méně než 7 dní před odletem, jsou zasílány vždy po obdržení platby na účet cestovní kanceláře Ancora

Dotazy a informace týkající se pokynů a odbavení Vašeho zájezdu Vám poskytneme na telefonním čísle 583 550 370.


ODBAVENÍ NA LETIŠTI
K odbavení na letišti se dostavte nejpozději 2 hodiny před plánovaým odletem. Pokyny, které jste obdrželi elektronickou poštou, slouží současně jako letenka, kterou se prokážete při odbavení u odbavovacích přepážek (check-in) v odletové hale. Stejným způsobem se prokážete při zpátečním letu.


VÍZA, CESTOVNÍ DOKLADY
Do Bulharska, Řecka, Španělska a Madeiry lze vycestovat na cestovní pasy nebo občanské průkazy (novější typ se strojově čitelnými údaji). Do Turecka a Egypta můžete vycestovat pouze na základě cestovních pasů. Pro vycestování do Egypta nejsou akceptovány rychlopasy. Nezapomeňte zkontrolovat časovou platnost dokladů. 


DĚTI ZAPSANÉ V PASE
Dítě musí mít vlastní cestovní pas. 


ZAVAZADLA DO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU
Každý cestující si může s sebou vzít 1 kus zapsaného zavazadla o max. hmotnosti 23 kg na osobu plus jeden kus kabinového zavazadla na osobu do 8 kg o maximální délce 56 cm, maximální šířce 45 cm a maximální hloubce 25 cm, avšak součet všech tří rozměrů může být maximálně 115 cm. Opatřete každé zavazadlo vně i uvnitř jmenovkou s kontaktní adresou v místě příletu. Zavazadla i zipy uzamkněte. Peníze, osobní doklady, šperky a předměty z drahých kovů, léky, klíče, mobilní telefony, dioptrické a sluneční brýle, videokamery, fotoaparáty a jiné elektronické přístroje, obchodovatelné a cenné papíry, křehké předměty nebo zkazitelné zboží lze přepravovat v omezeném množství pouze v kabinovém příručním zavazadle. Při jejich ztrátě neponese dopravce žádnou zodpovědnost! Podle platných mezinárodních předpisů nesmí mít cestující u sebe zbraně, střelivo, nože, nůžky, pilníčky, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole, granáty) a všechny další předměty bodné a sečné povahy. Tyto předměty musí být uloženy v zapsaném zavazadle.


PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLA
Pravidla se týkají pouze příručních zavazadel a omezují množství tekutin, které je možné vzít s sebou na palubu letadla. Na palubě letadla je povoleno pouze jedno příruční zavazadlo na osobu o velikosti, která nepřesáhne rozměry maximální délka 56 cm, maximální šířka 45 cm a maximální hloubka 25 cm a váhu 8 kg. Cestující mohou mít u sebe pouze malé množství tekutin (max 100ml, nebo méně), které se vejdou do průhledného plastikového sáčku (o velikosti 18cm x 20cm). Tekutinami jsou míněny gely, parfémy, šampóny, sprchové gely, obaly se stlačenými tekutinami - pěna na holení, deodoranty, pasty včetně zubní, a všechny ostatní přípravky stejné, nebo podobné konzistence.


OBČERSTVENÍ NA PALUBĚ
Během všech letů je na palubě možný tzv. Buy on Board (na palubě letadla můžete zakoupit malé občerstvení – alkoholické a nealkoholické nápoje, snacky atd.).
 

TRANSFER Z LETIŠTĚ A NA LETIŠTĚ
Na letišti v cílových destinacích Vás budou očekávat delegáti cestovní kanceláře ANCORA, kteří budou zajišťovat organizaci transferu z letiště do místa pobytu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů jsou první a poslední dny určeny především k zajištění dopravy, transferů a ubytování a nejsou považovány za dny plnohodnotného rekreačního pobytu. V tomto smyslu nelze tudiž reklamovat event. zkrácení pobytu.


UBYTOVÁNÍ, POBYTOVÁ MÍSTA
Upozorňujeme klienty s časným příletem do destinace, že pokoj může být k dispozici obvykle až po 14. hodině a poslední den pobytu je nutné opustit pokoj zpravidla do 12 hodin. Tyto podmínky vycházejí z mezinárodně platných dohod.
Popis jednotlivých letovisek a ubytovacích kapacit je uveden v katalogu cestovní kanceláře ANCORA nebo na internetových stranách www.ancora.cz. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo zajistit organizaci prvního a posledního dne pobytu dle provozních potřeb (střídání turnusů, transfer na letiště a pod.).


VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČAST NA ZÁJEZDECH CK ANCORA
Před odjezdem na zájezd se důkladně seznamte se Všeobecnými smluvními podmínkami pro účast na zájezdech CK ANCORA, které jsou vytištěny na zadní straně cestovní smlouvy (přihlášky) nebo na internetových stranách www.ancora.cz. Prostudováním Všeobecných smluvních podmínek získáte lepší přehled o právech a povinnostech cestovní kanceláře i klientů a vyhnete se případným nedorozuměním, nejasnostem či problémům.


KOMPLEXNÍ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
Prostudujte pozorně podmínky pojišťovny týkající se ztráty osobních věcí, zavazadel, šperků, peněz a dokladů. Pečlivě ochraňujte své peněženky či příruční tašky především na rušných ulicích a tržnicích. Krádeže finančních prostředků a jiných cenností nebývají ve frekventovaných turistických letoviscích po celém světě ničím vyjímečným.


POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU CESTOVNÍ KANCELÁŘE
Všichni klienti cestovní kanceláře ANCORA jsou dle zákona 159/1999 pojištěnÍ proti úpadku cestovní kanceláře.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu Vám budou ve stanovených dnech a hodinách k dispozici česky (slovensky) mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské cestovní kanceláře. Ve všech pobytových místech a ubytovacích kapacitách budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou cestovní kanceláře ANCORA.

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

Ancora call centrum: 583550370
Aktuální informace - EGYPT

+420 583 550 370