Cestovní doklady

DOKLADY PRO CESTOVÁNÍ S DÍTĚTEM
 

Pro občany České republiky platí, že dítě nemůže cestovat mimo území České republiky pouze na základě zápisu osoby dítěte v občanském průkazu rodiče!

Cestování dítěte do zahraničí je možné za následujících podmínek:

  • dítě mávlastní cestovní doklad, a to:
    • vlastní občanský průkaz, který může být na základě žádosti vydán i občanovi mladšímu 15-ti let – pouze pro cesty v rámci EU,
    • nebo vlastní cestovní pas;
  • případně dítě musí mít jiný druh cestovního dokladu v souladu se zákonem č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů.

Zápis osoby dítěte do občanského průkazu neobsahuje (na rozdíl od zápisu osoby dítěte v cestovním pase rodiče, který tak je cestovním dokladem jak pro rodiče tak pro v něm zapsané dítě) údaje, které jsou zákonem č. 329/1999 Sb. o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů, stanovené jako „povinné údaje zapisované do cestovního dokladu“, tudíž občanský průkaz rodiče nelze považovat za cestovní doklad pro jeho dítě. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro jeho držitele (tj. pro rodiče).

Cestování občanů ČR do zahraničí (po 26.6.2012 včetně cestování dětí) je možné s vlastním platným cestovním dokladem, kterým je vlastní cestovní pas nebo pro překročení hranice s členským státem EU vlastní občanský průkaz, případně jiné cestovní doklady dle zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů.

 

VSTUPNÍ PODMÍNKY DO JEDNOTLIVÝCH DESTINACÍ
 

BULHARSKO

Do Bulharska lze vycestovat na cestovní pasy nebo občanské průkazy (strojově čitelné karty).

ŘECKO

Do Řecka a na řecké ostrovy lze vycestovat na cestovní pasy nebo občanské průkazy (strojově čitelné karty).

MADEIRA
Na Madeiru lze vycestovat na cestovní pasy nebo občanské průkazy (strojově čitelné karty).

TURECKO

Do Turecka lze vycestovat na cestovní pasy, jejichž platnost je alespoň 150 dní od vstupu do země. Rychlopasy nejsou akceptovány. Nezapomeňte zkontrolovat časovou platnost dokladů.

EGYPT

Občané České republiky potřebují pro vstup na území Egypta vstupní vízum. Klienti, kteří uhradili poplatek za vízum v cestovní kanceláři, obdrží vízum při příletu na mezinárodním letišti v Hurghadě nebo Marsa Alam. Vízum platí třicet dní po vstupu do Egypta. Je vyžadován platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně šest měsíců po návratu z Egypta. Pro vycestování do Egypta nejsou akceptovány rychlopasy.

ITÁLIE

Do Itálie lze vycestovat na cestovní pasy nebo občanské průkazy (strojově čitelné karty).

Katalogy zájezdů 2022

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

Ancora call centrum: 583550370

+420 583 550 370