Primorsko

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Dříve malá rybářská vesnička, dnes živé a našimi turisty velmi vyhledávané turistické letovisko, leží 52 km jižně od Burgasu. Má jedny z nejdelších a nejkrásnějších písečných pláží bulharské riviéry, které jsou známé bělostným pískem a čistou vodou. V sezóně zde naleznete hlavní obchodní třídu kypící rušným životem až do pozdních nočních hodin, ale i klidná zákoutí s řadou útulných vináren i stylových restaurací. Je zde také poliklinika, pošta, banka, několik směnáren, trh s ovocem a zeleninou a rybářský přístav. Můžete si zde pronajmout auta i horská kola. Letovisko nabízí bohatý výběr vodních sportů – tobogarn, jízda na banánu, vodní skútry, šlapadla, plážový volejbal nebo trampolína pro děti. Asi 4 km od městečka je Ropotamo - jedna z největších přírodních rezervací v Bulharsku na březích stejnojmenné říčky, kde můžete obdivovat mnoho živočišných a rostlinných druhů žijících pouze zde. Doporučujeme navštívit velký vodní areál Aqualand s bazény pro děti i dospělé, skluzavkami a tobogány různých typů a velikostí a řadou dalších atrakcí.


Transfer z letiště trvá cca 60 min.
 

Poloha hotelů na mapě Primorska:


Zobrazit místo Bulharsko na větší mapě

 

 

 

 


V roce 2006 byl v Primorsku otevřen velký zábavní park AQUALAND s celou řadou vodních atrakcí pro děti i dospělé - bazény, skluzavky, tobogány, vodní hrad, líná řeka, dále se zde nachází restaurace, bar, zmrzlinové kiosky, atd. V sousedství AQUALANDU se nachází víceúčelová hala pro téměř 3000 tisíce návštěvníků a 4 tenisové kurty s umělým povrchem.

 


Video k fakultativním výletům

 

VÝLETY

Nesebr a vesnička Bata

Výlet do historicky nejvýznamnějšíhoměsta celého Bulharska. Nessebar je místem s tisíciletou historií, zachoval sistarobylý ráz a pro svojí unikátní architekturu byl zařazen na listinu památkových míst chráněných organizací UNESCO. Po prohlídce města se pokračuje pár kilometrů směrem do vnitrozemí, kde v typické bulharské vesničce Bata navštívíme stylovou restauraci s tradiční bulharskou kuchyní. Atrakcí je chůze po žhavém uhlí a folklórní vystoupení v krojích. V ceně výletu je večeře a konzumace bílého a červeného vína, které si sami neomezeně stáčíte přímo ze soudků.
Orientační cena:
33 € - dospělí, 28 € - děti do 10 let.

Lodí kolem Primorska

Zhruba hodinová projížďka loďkou v okolí pobřeží. Vyplouvá se z primorského přístavu směrem k letovisku Kiten, kde kapitán potom stáčí své kormidlo a okružní jízdou se vracíte zpět do přístavu.
Orientační cena:
8 € - dospělí, 5 € - děti do 10 let.

Istanbul - 1denní, 2dennítých písků

Po příjezdu do Istanbulu, který je od letovisek vzdálený 400 km následuje okružní jízda autobusem starou částí města a přejezd přes Bosporský most na část asijskou. Následuje pěší výlet starým městem, kde navštívíte památky jako Hagia Sofia, palác Topkapi, Modrá mešita, Grand Bazar, Yerebatan, náměstí Hipodrom. Ve volném čase po prohlídce nejvýznamnějších istanbulských památek, máte možnost si přímo u průvodce, který Vám bude po celou dobu k dispozici a Istanbulem provádět, zakoupit dvouhodinový výlet lodí po Bosporu, kdy máte možnost veškeré památky vidět z moře.
Dvoudenní výlet je založen na stejném principu, s tím rozdílem, že máte zajištěno ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu v centru města a druhý den slouží celý k čerpání osobního volna.
Orientační cena:
1denní - 50 € - dospělí, 40 € - děti do 10 let,
2denní - 85 € - dospělí, 75 € - děti do 10 let

Piknik

Po zhruba hodinové plavbě loďkou se vylodíte na hraničním výběžku Primorska - mysu Maslen Nos, kde se na mušličkové pláži a na začátku chráněné krajinné oblasti koná piknik. V ceně je zahrnut oběd a nápoj dle Vašeho výběru. Na mušličkové pláži máte možnost koupání, opalování a šnorchlování, kdy si můžete od kapitána zapůjčit šnorchl a masku a zkusit se potopit k vraku, který leží nedaleko od pláže. V ceně výletu máte lehátka a slunečníky.
Orientační cena:
20 € - dospělí, 15 € - děti do 10 let.

Sozopol

Výlet do druhého historicky nejvýznamnějšího města Bulharska, které leží nedaleko letovisek Kiten a Primorsko. Při prohlídce staré části města Sozopol, nebo-li Staré Apolonie, budete mít možnost vidět a v případě zájmu také navštívit pravoslavné kostely a další sozopolská unika. Jako například hradby, které obklopují značnou část města, staré dřevěné, krásně zachovalé domy, pocházející z období národního obrození a přístav.
Orientační cena:
12 € - jednotná cena.

Podrobnosti ke každému výletu Vám sdělí na místě delegát cestovní kanceláře. Výlety jsou organizovány ve spolupráci s bulharskou agenturou a jsou pořádány za předpokladu dostatečného zájmu klientů. Výlety jsou provázeny česky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.

+420 583 550 370