Bulharsko

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Informace  

 

Hlavní město: Sofie 
Rozloha: 110 993,6 km²
Počet obyvatel: 7 262 675
Nejvyšší bod: hora  Musala (2 925 m n.m.)
Úřední jazyk: bulharština
Měna: lev (BGN)
Časový posun: +1 hodina (oproti ČR)
Doba letu: cca 1,50 hod.

BULHARSKO je stát v jihovýchodní Evropě ležící na balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem, na západě se Srbskem a Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO, v roce 2007 do EU.
Tato zajímavá země má co nabídnout každému turistovi - příjemné pláže a  dlouhé léto, čistá jezera a horké minerální prameny, tisíciletá historická města, úrodná zelená údolí a vysoké hory. Díky přílivu investic z cestovního ruchu zde vyrostly nové moderní ubytovací kapacity s úplným turistickým zázemím, srovnatelné s jimi podobnými v oblastech Středozemního moře. Klient může využít řady výhod, k nimž patří příznivá cenová úroveň místních služeb, zejména stravování, i možnost dohovořit se česky. Ideální dovolenou pro rodiny s dětmi slibují dlouhé pláže s mimořádně jemným pískem a s většinou mírným sestupem do moře. Letní sezóna začíná již v červnu a můžete spokojeně trávit chvíle odpočinku ještě v posledních dnech měsíce září.

 

POLOHA NAŠICH HOTELŮ NA MAPĚ BULHARSKA


Zobrazit místo Bulharsko na větší mapě

 

LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava je zajišťována leteckou společností SMART WINGS. Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy (Brna, Ostravy, Pardubic) do Burgasu trvá necelé 2 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.

DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferům z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.

TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.

CESTOVNÍ DOKLADY
Každý občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo strojově čitelného občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do BG od občanů EU vyžadováno.

VSTUPNÍ FORMULÁŘ
V příloze Komplexního odbavení, které klienti obdrží nejpozději týden před odletem naleznete Vstupní formulář pro každého cestujícího - je nutné ho mít vyplněn pro každou osobu. U nezletilých dětí podepíše formulář zákonný zástupce.

PLÁŽE
Ve všech bulharských letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 2,5 - 3,5 € za lehátko (stejná cena i za slunečník). Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.

DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Bulharsku vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

CK ANCORA - NEJLEPŠÍ TOUROPERÁTOR V PRIMORSKU
Při příležitosti Světového dne turismu rada města Primorska uděluje každoročně ocenění nejlepším organizacím za přínos k rozvoji města. Vysokou kvalitu služeb CK ANCORA ohodnotila rada města Primorska oceněním jako nejlepší touroperátor roku 2005 a 2007.

   

Nejlepší touroperátor roku 2005  -  Nejlepší touroperátor roku 2007

Video k destinaci:

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

+420 583 550 370