Itálie

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Informace


Hlavní město: Řím
Rozloha: 301 338 km²
Počet obyvatel: 59 433 744
Nejvyšší bod: hora Mont Blanc (4 748 m n.m.)
Úřední jazyk: italština
Měna: euro (EUR)
Časový posun: stejný jako v ČR
Délka dopravy: cca 12-18 hod.

ITÁLIE je klasickou evropskou zemí cestovního ruchu. Je rozčleněna do 104 provincií seskupených do 20 regionů. Na každém kroku Vás obklopuje historie; antický Řím a italská renesance zásadním způsobem ovlivnily evropskou civilizaci. A i současná Itálie ovlivňuje dnešní svět svojí osobitou kulturou, módou a životním stylem. Nalezneme zde četnou rozdílnost v reliéfu krajiny, rozmanitou faunu a flóru. Bělavé ledovce a zelená údolí přímo zvou k procházkám s překrásnými výhledy. Ze severu se Alpy pozvolna svažují do rozlehlé Pádské nížiny, přecházejí u Ligurského moře v apeniny, které tvoří páteř Apeninského poloostrova. Směrem na jih je podnebí teplejší, obloha modřejší a lidé veselejší a přátelštější. V oblasti Jaderského moře se nachází vyhledávaná přímořská letoviska s nádhernými a rozlehlými plážemi, které se pozvolně svažují do moře. K Itálii patří i dva větší ostrovy - Sardinie, kamenitý ostrov žijící stále tradičním způsobem pastevců, a Sicílie, zvláštní mikrosvět zemité, neokázalé krásy italského venkova. Proslulostí mezi desítkami malých ostrovů a ostrůvků vynikají Ischia, Capri i rozlehlá skupina sopečných Liparských ostrovů s vulkanickými ostrůvky Lipary, Vulcano a Stromboli.


Na mapě si prohlédněte polohu našich letovisek v Itálii (pro zvětšení klikněte na obrázek).

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
Doprava do Bibione, Lignana, Lido di Jesola, Rimini, Riccione, Cattolicy je zajišťována v několika trasách z celého území České republiky autobusy vybavenými klimatizací, WC, ledničkou, kávovarem a videem.


AUTOBUSOVÁ DOPRAVA DO ITÁLIE
Kyvadlová autobusová doprava je zajišťována v několika trasách z celého území ČR klimatizovanými autobusy vybavenými ledničkou, videem, kávovarem a WC. Občerstvení - káva, čaj, nápoje za poplatek. Každý účastník má v autobuse předem přidělené místo dle zasedacího pořádku se kterým bude seznámen při vstupu do autobusu.

S ohledem na zpřísněné evropské normy pro autobusovou dopravu, které určují kromě jiného maximální počet odjetých hodin pro řidiče v návaznosti na povinnou přestávku, si CK ANCORA vyhrazuje právo na změnu času odjezdu a také změnu trasy po území České republiky. Z některých měst může být řešena doprava svozem na hlavní nástupní místo. Tyto svozy budou řešeny osobním autem nebo mikrobusem, v těchto případech je nutné počítat s možností jednoho přestupu. V případě menšího počtu účastníků než-li 7 z jednoho nástupnímo místa si CK ANCORA vyhrazuje právo trasu na území ČR přiměřeně upravit - kliety přesunout do jiného nejbližšího nástupního místa. Přesný čas odjezdu bude stanoven v Komplexním odbavení, které obdržíte přibližně 7 dní před odjezdem. Z výše uvedených důvodů může být změněna trasa i zasedací pořádek při zpáteční cestě podle potřeb CK. Obsazována jsou všechna místa v autobuse včetně prostředního sedadla na ,,zadní pětce''.

Upozorňujeme naše klienty, že každý autobus nabírá klienty na trase postupně, takže např. klient z Liberce má samozřejmě oproti cestujícímu z Brna nevýhodu v délce trasy jak při cestě tam, tak při cestě zpět. Obdobně je tomu tak při výstupu nebo nástupu v jednotlivých pobytových místech při zpáteční cestě.
Všichni účastníci autobusové dopravy jsou povinni dbát pokynů řidičů nebo technických průvodců. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo vyloučit ze zájezdu podnapilé osoby či osoby chovající se vulgárně vůči ostatním osobám, a to bez nároku na jakoukoli náhradu.

NÁSTUPNÍ MÍSTA DO BIBIONE, LIGNANA, LIDO DI JESOLA
Benešov, Brno, České Budějovice, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Hranice, Jablonec nad Nisou, Kladno, Liberec, Litvínov, Louny, Mikulov, Mohelnice, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Písek, Praha, Prostějov, Příbram, Slaný, Šternberk, Šumperk, Tábor, Teplice, Ústí nad Labem, Vyškov, Zábřeh, Zlín.

NÁSTUPNÍ MÍSTA DO RIMINI, RICCIONE, CATTOLICY, PESARA
Benešov, Brno, České Budějovice, Dobříš, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Hranice, Humpolec, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Kladno, Liberec, Litomyšl, Litvínov, Louny, Mikulov, Mladá Boleslav, Mohelnice, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Písek, Plzeň, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Rokycany, Slaný, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Vysoké Mýto, Vyškov, Zábřeh, Zlín.

CENY AUTOBUSOVÉ DOPRAVY

Bibione, Lignano, Lido di Jesolo 1 990 Kč
Rimini, Riccione 2 190 Kč
Cattolica, Pesaro 2 390 Kč


POZNÁMKA - DŮLEŽITÉ
Nástupní místo je zajištěno při minimálním počtu 7 a více klientů. V případě menšího počtu klientů než 7 osob lze klienty přesunout do jiného nástupního místa.

Jiná nástupní místa jsou možná jen po dohodě s cestovní kanceláří a za příplatek. Pro kolektivy nad 20 osob lze dohodnout nástupní místo z celého území ČR bez příplatku.

CENA AUTOBUSOVÉ DOPRAVY ZAHRNUJE
dopravu tam i zpět klimatizovaným autobusem, pojištění CK pro případ úpadku, poplatky za využívání dálničních úseků v ČR, Rakousku a Itálii. Z cen za autobusovou dopravu nelze uplatnit žádné slevy (např. za včasný nákup, atd.).

UBYTOVÁNÍ
Je zajištěno v hotelích nebo v plně vybavených a zařízených apartmánech. Apartmány mají vlastní sociální zařízení (umyvadlo, sprcha, WC), kuchyňskou linku s plynovým sporákem, ledničku, nádobí na vaření i stolování, balkon nebo terasu se zahradním nábytkem (stolek s židlemi). U většiny apartmánů je zajištěno místo na parkování osobního automobilu zdarma.

APARTMÁN typu MONO jeden obývací pokoj s maximálně 4 lůžky, kuchyňská linka, sociální zařízení max. obsazení apartmánu 3-4 osoby
APARTMÁN typu BILO

jedna dvoulůžková nebo třílůžková ložnice, obývací pokoj s kuchyňskou linkou a jednolůžkovým nebo rozkládacím gaučem, sociální zařízení

max. obsazení apartmánu 4-5 osob
APARTMÁN typu TRILO dvě dvoulůžkové ložnice (nebo jedna třílůžková a jedna dvoulůžková), obývací pokoj s kuchyňskou linkou a jednolůžkovým nebo rozkládacím gaučem, sociální zařízení

max. obsazení apartmánu 4-7 osob

APARTMÁN typu QUADRILO tři dvoulůžkové ložnice, obývací pokoj s kuchyňskou linkou a jednolůžkovým nebo rozkládacím gaučem, sociální zařízení

max. obsazení apartmánu 7-8 osob

LOŽNÍ PRÁDLO
Pokud ložní prádlo není zahrnuto v ceně zájezdu, je možné používat vlastní nebo zapůjčit na místě v ceně 8-15 EUR/osoba/týden.

ÚKLID
V apartmánových domech (rezidencích) úklid není zahrnut v ceně, účastníci si provádějí úklid sami. Možnost zajištění jednoho úklidu za cenu v rozmezích 30-50 EUR (úklid podlahy, koupelny a kuchyně). U některých apartmánových domů je povinný příplatek za závěrečný úklid, který se platí přímo na recepci.

STRAVOVÁNÍ
Pokud není stravování zahrnuto v ceně zájezdu, je možné na místě zprostředkování obědů a večeří v místních restauracích. Cena za jedno menu se pohybuje v rozmezí od 10 do 15 EUR.

DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkové počtu dní jsu zahrnuty i dny určené na přepravu. U autobusových zájezdů je první a poslední den (pátek a neděle) vyhrazen k zajištění autobusové přepravy, část soboty je poté vyhrazená organizačním záležitostem spojeným s ubytováním a případným střídáním turnusů. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu.

CESTOVNÍ DOKLADY
Občané České republiky potřebují k turistické cestě do Itálie platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

MEZINÁRODNÍ ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ
Oficiální stanovisko je, že pokud jedete do Itálie jako turisté, tak jej nepotřebujete, pouze v případě, že jedete pracovně, například řidič TIR apod. V každém případě je dobré ověřit si před odjezdem na dopravním inspektorátu jaká je aktuální praxe.

DÁLNIČNÍ POPLATKY
Obecně se dá říci, že 100 km dálniční sítě stojí 8 EUR. V roce 2020 jste při cestě do Bibione nebo Lignana zaplatili - dálniční známku přes Rakousko 280 Kč (10-ti denní), dálniční poplatek v Itálii 12 EUR (trasa z Tarvizia do Latisany) a při cestě na Palmovou riviéru - dálniční známku přes Rakousko 280 Kč (10-ti denní), dálniční poplatek v Itálii 45 EUR (trasa z Tarvizia do San Benedetta). Kalkulace přes Itálii jsou uvedeny za jeden směr.

CENY POHONNÝCH HMOT
Z cenových důvodů doporučujeme pohonné hmoty natankovat před vjezdem na italské území.

MĚNA 
Měnovou jednotkou je EURO. Ve všech letoviscích jsou k dispozici bankomaty.

PLÁŽE
Ve všech italských letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Na všech plážích je nabídka vodních sportů za poplatek.

PLÁŽOVÝ SERVIS
Ceny plážového servisu pro oblast Bibione
Doporučujeme zakoupit si plážový servis (slunečník, lehátko a plážové křeslo) předem za zvýhodněnou cenu v cestovní kanceláři v českých korunách. Na místě je možné zakoupení plážového servisu za sezónní ceny platné pro daný termín v měně EUR.

22.05. - 04.06.2021 1 490 Kč
05.06. - 03.09.2021 1 890 Kč
04.09. - 17.09.2021 1 490 Kč


Ceny plážového servisu pro oblast Lignano, Lido di Jesolo
Vstup na pláže je volný a bezplatný. Plážový servis (slunečník a 2 křesla) je možné si zakoupit přímo na pláži. Ceny se pohybují v rozmezí od 6 do 15 EUR na den podle sezony. Vstup na pláž je zdarma, plážový servis není povinný.

Ceny plážového servisu pro oblast Rimini
Vstup na pláže je převážně placený. Plážový servis (slunečník a 2 křesla) je možné si zakoupit přímo na pláži. Ceny se pohybují v rozmezí od 12 do 20 EUR na den podle sezony. Pokud si klient nechce plážový servis zakoupit, je nucen jít na veřejné pláže, které jsou rozmístěny podél pobřeží.

Ceny plážového servisu pro oblast San Benedetta
Vstup na pláže je volný a zcela bezplatný. Plážový servis (slunečník a 2 křesla) je možné si zakoupit přímo na pláži. Ceny se pohybují v rozmezí od 12 do 20 EUR na den podle sezony. Vstup na pláž je zdarma, plážový servis není povinný.

DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Itálii Vám budou ve stanovených dnech a hodinách k dispozici česky nebo slovensky mluvící delegáti CK ANCORA.

Video k destinaci:

Katalog 2022

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

+420 583 550 370