PRIMORSKO, KITEN, DJUNI

ISTANBUL (TURECKO) - JEDNODENNÍ
Po příjezdu do Istanbulu, který je od letovisek vzdálený 400 km, následuje okružní jízda autobusem starou částí města a přejezd přes Bosporský most na asijskou část. Následuje pěší výlet starým městem, kde navštívíte památky jako Hagia Sofia, palác Topkapi, Modrá mešita, Grand Bazar, Yerebatan, náměstí Hipodrom. Ve volném čase po prohlídce nejvýznamnějších istanbulských památek, máte možnost si přímo u průvodce, který Vám bude po celou dobu k dispozici a Istanbulem provádět, zakoupit dvouhodinový výlet lodí po Bosporu. 
Orientační cena: Dospělí 65 €, Děti do 12 let 50 €

DELFINÁRIUM VE VARNĚ
Hlavním programem návštěvy Varny, nazývané také Perlou Černomoří, bude nezapomenutelná delfíní show. Cestou do Varny uvidíte nádhernou scenérii kolem pobřeží - mys Emyne, letovisko Obzor a další. Na výlet s vámi pojede český/á průvodce/kyně, který/á vám sdělí mnoho zajímavostí o Bulharsku. Po návštěvě delfinária vás autobus zaveze do centra města, kde budete mít volný čas pro nakupování za výrazně nižší ceny v originálních obchodech.
Orientační ceny: Dospělí 64 Leva, Děti do 12 let 40 Leva

VÝLET DO NESSEBARU A SLUNEČNÉHO POBŘEŽÍ
Výlet do historicky nejvýznamnějšího města celého Bulharska. Nessebar je místem s tisíciletou historií, zachoval si starobylý ráz a pro svojí unikátní architekturu byl zařazen na listinu památkových míst chráněných organizací UNESCO. Po prohlídce Nessebaru bude možnost navštívit Slunečné pobřeží, zajímavé kavárny, koupit suvenýr, pořídit si fotografie.
Orientační cena: Dospělí 50 Leva, Děti do 12 let 36 Leva

PROJÍŽĎKA LODÍ KOLEM PRIMORSKA
Zhruba hodinová projížďka loďkou v okolí pobřeží. Vyplouvá se z primorského přístavu směrem k letovisku Kiten, kde kapitán poté stáčí své kormidlo a okružní jízdou se vracíte zpět do přístavu.
Orientační cena: Dospělí 15 Leva, Děti do 12 let 8 Leva

PIKNIK
Po zhruba hodinové plavbě loďkou se vylodíte na hraničním výběžku Primorska - mysu Maslen Nos, kde se na mušličkové pláži a na začátku chráněné krajinné oblasti koná piknik. V ceně je zahrnut oběd a nápoj dle vašeho výběru. Na mušličkové pláži máte možnost koupání, opalování a šnorchlování. Šnorchl a masku si můžete zapůjčit od palubní posádky a zkusit se potopit k vraku, který leží nedaleko od pláže. V ceně výletu máte také lehátka a slunečníky.
Orientační cena: Dospělí 65 Leva, Děti do 12 let 46 Leva

NÁVŠTĚVA SOZOPOLU S BULHARSKÝM FOLKLÓRNÍM VEČEREM
Výlet do druhého historicky nejvýznamnějšího města Bulharska, které leží nedaleko letovisek Kiten a Primorsko. Při prohlídce staré části města Sozopol, nebo-li Staré Apolonie, budete mít možnost vidět a v případě zájmu také navštívit pravoslavné kostely a další sozopolské unika. Jako například hradby, které obklopují značnou část města, staré dřevěné, krásně zachovalé domy pocházející z období národního obrození a přístav. Následuje odjezd do restaurace Flamingo, kde je v ceně zájezdu bohatá večeře a neomezená konzumace vína. Večerní pogram, který zahrnuje bulharské lidové tance, tanec po žhavém uhlí a volnou zábavu.
Orientační cena: Dospělí 50 Leva, Děti do 12 let 25 Leva

VEČERNÍ PLAVBA JACHTOU
Orientační cena:
 Dospělí 10 Leva, Děti do 12 let 5 Leva

POTÁPĚNÍ
Orientační cena:
 Jednotná cena 100 Leva

SOLNICE- Bulharské bahenní lázně v Burgasu

Prožijte relaxační a zároveň léčebnou zkušenost. Tato exkurze Vás zavede do překrásného přírodního prostředí, kde se můžete ponořit do horkých bahenních lázní, které jsou známé pro své léčebné vlastnosti. Bahenní lázně v Burgasu jsou bohaté na minerály a mají blahodárný vliv na pokožku a klouby. Zaměstnanci lázní Vám poskytnou informace o léčebných vlastnostech bahenních lázní a pomohou Vám plně si vychutnat tento unikátní zážitek. Po koupeli v bahně si budete moci odpočinout na okolní pláži a vychutnat si klidné okolí.
Orientační cena: Dospělí 50 Leva, Děti do 12 let 40 Leva

 

ELENITE, SVETI VLAS, SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ, NESEBR

ISTANBUL (TURECKO) - JEDNODENNÍ
Po příjezdu do Istanbulu, který je od letovisek vzdálený 400 km následuje pěší výlet starým městem, kdy navštívíte památky jako Hagia Sofia, palác Topkapi, Modrá mešita, Grand Bazar, Yerebatan, náměstí Hipodrom. Ve volném čase po prohlídce nejvýznamnějších istanbulských památek, máte možnost si přímo u průvodce, který Vám bude po celou dobu k dispozici a Istanbulem provádět, zakoupit dvouhodinový výlet lodí po Bosporu, kdy máte možnost veškeré památky vidět z moře. 
Orientační cena: Dospělí 65 €, Děti do 12 let 50 €


VÝLET DO NESSEBARU A SLUNEČNÉHO POBŘEŽÍ
Výlet do historicky nejvýznamnějšího města celého Bulharska. Nessebar je místem s tisíciletou historií, zachoval si starobylý ráz a pro svojí unikátní architekturu byl zařazen na listinu památkových míst chráněných organizací UNESCO. Po prohlídce Nessebaru bude možnost navštívit restaurace, zajímavé kavárny, koupit suvenýr, pořídit si fotografie.
Orientační cena: Dospělí 50 Leva, Děti do 12 let 36 Leva

 

DELFINÁRIUM VE VARNĚ
Hlavním programem návštěvy Varny, nazývané také Perlou Černomoří, bude nezapomenutelná delfíní show. Cestou do Varny uvidíte nádhernou scenérii kolem pobřeží – mys Emyne, letovisko Obzor a další. Na výlet s vámi pojede průvodce, který vám poví mnoho zajímavostí o Bulharsku. Po návštěvě delfinária vás autobusem zavede do centra města, kde budete mít volný čas pro nakupování za výrazně nižší ceny v originálních obchodech. Individuální možností je posezení v černomořských kavárnách, návštěva katedrály Panny Marie, přímořského parku, námořního a archeologického muzea. V dlouhé verzi se navíc podíváte do skalního kláštera Aladža a po delfináriu máte v ceně zahrnut oběd (salát, hlavní chod – grilované maso, hranolky, dezert).
Orientační ceny: 38/32 € – dospělí, 26/22 € – děti


JACK SPARROW PARTY – PIRÁTSKÁ PLAVBA
Výlet, na který jezdí převážná většina českých a slovenských CK, tím pádem zde panuje příjemná atmosféra. Čeká vás plavba na otevřeném moři, kde budete moci relaxovat a opalovat se. Během plavby máte možnost zdarma neomezeně konzumovat vybrané alkoholické i nealkoholické nápoje. Jsou připraveny soutěže a animace pro dospělé. Děti se zabaví pirátským programem v duchu Jacka Sparrowa. V ceně výletu je oběd (čerstvé ústřice, grilované makrely, vepřové maso, kaše, salát a dezert). Po zakotvení v zálivu se můžete vykoupat a zaskákat si z lodě do moře.
Orientační ceny: 28 € – dospělí, 15 € – děti


OSTROV SV. ANASTASIJA
Po příjezdu do přístavu vyplujeme na otevřené moře. Během plavby se můžete opalovat a občerstvit. Až doplujeme na ostrov Sv. Anastasije, můžete se projít po okolí či se vykoupat v moři. Po cestě zpět bude kapitán na lodi podávat oběd. Loď pokračuje svou plavbu do městečka Pomorie, kde vás provede český průvodce a dá vám v závěru prostor pro individuální návštěvu obchůdků. Dále se společně podíváme do muzea soli a ornitologického centra. Výlet zakončíme u solného jezera s léčivým bahnem, kde budete mít možnost se vykoupat. Návrat na Slunečné pobřeží před večeří.
Orientační ceny: 36 € – dospělí, 26 € – děti


GO TRABI GO
Ve smluvený čas pro vás přijede před hotel žlutý trabant s otevřenou střechou upravený pro off-road. Výletu je možné se zúčastnit s řidičem a vychutnávat si krajinu, ale i samostatně trabant řídit. Spolu s ostatními trabanty si dáte sraz na kraji Slunečného pobřeží a poté se vydáte do vnitrozemí, projedete 5 vesniček, podíváte se do hor, přírody, lesů, navštívíte výrobnu pálenky Rakia – s ochutnávkou a včelín s výrobou domácího medu. V ceně výletu je i oběd, grilované maso, přílohy, dezert a pití. Projížďka trvá přibližně 4 hodiny. V závěru se pojede off-road cestou, trabant nahradí terénní vůz, a to bude opravdu zážitek.
Orientační ceny: 32 € – dospělí, 24 € – děti

 

RYBAŘENÍ A PIKNIK NA JACHTĚ
S jachtou se vydáte z přístavu na otevřené moře, můžete rybařit z lodě, kapitán pro Vás připraví udice i návnadu. Je možné lovit převážně menší rybky, pokud se zadaří a ulovíte větší úlovek, je možné ho připravit na grilu přímo na lodi. V zásobě jsou ale už připravené ryby na gril. Plavba je spojena s opalováním a možností se vykoupat v moři.
Orientační ceny: 33 € – dospělí, 20 € – děti


JEEP SAFARI
Toužíte-li zažít nevšední zážitek plný dobrodružství a adrenalinu ve vojenském jeepu, je tento celodenní výlet určen právě pro vás. Podíváte se do vnitrozemí plného vesniček, hor, lesů a řek. První zastávkou bude vesnice Kruševec, poté zavítáme do přírodní rezervace Strandža, projdete se kolem řeky Mladežky, prohlédnete si jeskyni Lejarnika známou svým podzemním jezerem. Přesuneme se do vesnice Brašljan na oběd, podíváte se na folklorní tance, uvidíte tři sta let starý strandžský dům a ochutnáte místní med. Dále projíždka pokračuje k vodopádu řeky Veleky, seznámíte se s místními zvyky - Sedjanka a mnoho dalšího.
Orientační ceny: 45 € – dospělí, 35 € – děti


SOZOPOL, POMORIE, PROJÍŽĎKA PO ŘECE ROPOTAMO A NAKUPOVÁNÍ V BURGASU
Výlet započne návštěvou kláštera svatého Jiří v městečku Pomorie, poté se vydáme do jednoho z nejstarších a nejúchvatnějších měst bulharského Černomoří – Sozopolu, ležícího na jednom ze tří poloostrovů. Průvodce Vás seznámí s historií města a řekne Vám spoustu zajímavostí. Po prohlídce poobědváte a budete mít čas na individuální prohlídku města či nákup suvenýrů. Dále se vydáte do přírodní rezervace Todora Živkova, kde na Vás čeká projížďka lodí po řece Ropotámo, během níž spatříte místní faunu a flóru. V závěru výletu autobus zastaví u největší nákupní galerie v Burgasu.
Orientační ceny: 32 € – dospělí, 20 € – děti


BULHARSKÝ VEČER
Výlet započne v malebné vesničce připomínající skanzen. Na úvod vás místní obyvatelé přivítají domácím chlebem a rakijí. Můžete se podívat po vesničce i do místních obydlí, dílny i soukromé farmy. Po prohlídce se návštěvníci usadí u stolů a zúčastní se typicky bulharské hostiny o čtyřech chodech (čurba, banica, grilované maso, dezert). Během celého večera platí neomezená konzumace bulharských červených i bílých vín. Během večeře vás čeká zábavný program, soutěže, později folklorní tance a v závěru Nestinarský tanec na žhavém uhlí. Celým večerem provází živá hudba, při které si můžete i zatančit.
Orientační ceny: 26 € – dospělí, 15 € – děti

 


Výlety zakoupíte na místě u delegáta, platit lze v Eurech nebo bulharských Leva. Podrobnosti ke každému výletu Vám sdělí na místě delegát cestovní kanceláře Ancora. Výlety jsou organizovány ve spolupráci s bulharskou agenturou a jsou pořádány za předpokladu dostatečného zájmu klientů. Výlety jsou provázeny česky mluvícím průvodcem. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Děti do 12 let mají slevu v rozsahu 25–50 %.

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.