BIBIONE, LIGNANO

 

BENÁTKY, OSTROV SAN GIORGIO A LODĚNICE SQUERO
Výlet započne odjezdem autobusu z Bibione přibližně v 07.00 hod. Český průvodce Vás vyzvedne a bude celým výletem provázet. Nejdříve dorazíme do přístavu Punta Sabbioni. Zde nastoupíme na loď a vyrazíme do Benátek (plavba cca 35 minut).
Čeká Vás panoramatická projížďka po kanále Giudecca se zastávkou na ostrově San Giorgio Maggiore. Jako jedni z mála budete mít možnost navštívit dílnu Squero - místo kde se staví a opravují gondoly. Poté vás čeká procházka s průvodcem, která končí na náměstí svatého Marka a následuje individuální volno 13.00 - 16.00, ve kterém můžete nasávat atmosféru Benátek dle vlastního uvážení, zajít si na dobrý oběd či navštívit plno krásných míst. V 16.00 plavba do přístavu Punta Sabbioni a v 19.00 je přibližný příjezd autobusu do Bibione. 
Orientační cena: 1500 Kč nebo 60 € , děti od 3 do 12 let - 40 Euro

 


VEČERNÍ BENÁTKY S DEGUSTACÍ VÍN NA PALUBĚ
Výlet započne odjezdem autobusu z Bibione přibližně v 13.30 hod. Český průvodce Vás vyzvedne a bude celým výletem provázet. Nejdříve dorazíme do přístavu Punta Sabbioni. Zde nastoupíte na loď a vyrazíme do Benátek. Čeká Vás prohlídka náměstí Sv. Marka, po které dostanete přibližně hodinu a půl rozchod a mapu, kde se pak všichni sejdeme. V 19.30 se vyplouvá na okružní plavbu lodí večerní Benátskou lagunou, kolem Giudecca a vy budete moci relaxovat, vychutnávat si nezapomenutelný západ slunce, úžasnou klidnou atmosféru plavby na lodi a navíc na vás čeká ochutnávka italských vín zdarma. V 21.00 návrat z Punta Sabbioni do Bibione.
Orientační cena: 1500 Kč nebo 60 € , děti od 3 do 12 let - 40 Euro


BENÁTSKÉ OSTROVY MURANO, BURANO A TORCELLO
Výlet započne odjezdem autobusu z Bibione přibližně v 07.00 hod. Český průvodce Vás vyzvedne a bude celým výletem provázet. Nejdříve dorazíme do přístavu Punta Sabbioni. Zde nastoupíme na loď a vyrazíme společně k souostroví v Benátské laguně. 
Navštívíte ostrov Murano, proslulý dlouhou tradicí sklářské výroby, dále ostrov Burano, známý svými krajkami a pestrobarevnými domy. Poslední zastávkou bude ostrov Torcello. Zde se nachází bazilika Santa Maria Assunta s benátsko-byzantskou mozaikou a výhledy ze zvonice na vedlejší ostrov Burano. Můžete se zde případně podívat na Ďáblův most, který nemá žádné zábradlí, a kamennou stolici známou jako Attilův trůn.
V 16:00 návrat do Punta Sabbioni. Předpokládaný návrat do Bibione kolem 19:00. 

Orientační cena: 1500 Kč nebo 60 € , děti od 3 do 12 let - 40 Euro


VERONA
Město proslavené shakespearovskou tragedií Romeo a Julie, návštěva Arény, balkon Julie, nám. delle Erbe s typickými veronskými renesančními domy s freskami, nám. dei Signori, kostel sv. Anastázie, kostel Duomo, Scaligerský hrad - muzeum. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem.
Orientační cena: 990 Kč nebo 40 €


LAGUNA
Dopolední projížďka výletní lodí po okolních lagunách v oblasti mezi Bibione a Caorle. Během cesty uvidíte rybářské přístavy a chýše – casone a dům, kde pobýval E. Hemingway. V polovině cesty je zastávka u jedné z rybářských chýší, kde ochutnáte rybí specialitu s polentou.
Orientační cena: 790 Kč nebo 35 € dospělí


CAORLE
Odpolední prohlídka historického městečka, kde největší zajímavostí jsou vytesané kameny na břehu moře a dva kostely, z nichž jeden je tzv. Vytopený kostel, ke kterému se váže legenda o Madoně, která varovala před zatopením města.
Orientační cena: 650 Kč nebo 26 €


TERST, ZÁMEK MIRAMARE, AQUILEIA
Po příjezdu autobusem do centra Terstu pěší prohlídka historických památek města (např. nám. Sjednocení, Burzovní náměstí, římský amfi teátr, katedrála S.Giusto, schody Gigantů, nám. sv. Antonína), osobní volno, dále přejezd busem na zámek Miramare obklopený rozlehlým parkem s možností navštívit i exotickou výstavu živých motýlů. Při zpáteční cestě se zastavuje ve starém římském městečku Aquilea na prohlídku basiliky sv. Marie a svatých Hermagora a Fortunata. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem.
Orientační cena: 990 nebo 40 €


AQUASPLASH
Velké vodní centrum s množstvím tobogánů, skluzavek a bazénů a různých vodních atrakcí. V rámci této akce je možné domluvit si pouze dopravu do Lignana za účelem individuální prohlídky města. Cena zahrnuje dopravu z Bibione.
Orientační cena: 24 € dospělí, 20 € dítě 3 - 8 let

 

Výlety je možné zakoupit na místě v měně Euro nebo Kč. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny upraveny. V sezóně je možné uplatnit slevy na dítě či skupinové slevy. Podmínkou uskutečnění výletu je účast minimálně 25 osob. 

 

LIDO DI JESOLO

 

RYBÁŘSKÉ CHÝŠE CASONI
Pokud budete v Lido di Jesolo nebo Caorle na více než jeden den (který zřejmě proležíte na pláži), určitě nezapomeňte vyjet na výlet do Casoni - typických rybářských chýší, které ještě během druhé světové války poskytovaly útočiště obyvatelům Caorle před nálety a bombardováním města. Tyto chýše se nacházejí v laguně Caorle a výlety nabízí společnost http://www.fenicelaguna.it a to včetně oběda na palubě lodi nebo s obědem v jednom s Casoni - grilované ryby a polenta - typický rybářský pokrm. V tomto kraji velmi rád pobýval i známý spisovatel E. Hemingway.


AQUALANDIA
Pokud chcete opravdu hodně atrakcí, pak navštivte Lido di Jesolo Aqualandii. Je to největší aquapark nejen na Benátské riviéře, ale i v celé Itálii. Je pojatý v karibském stylu a nabízí zábavu pro malé děti, teenagery i dospělé. 


VÝLET LODÍ DO BENÁTEK
Od úterý do čtvrtka odjíždí v ranních hodinách z přístavu Punta Sabbioni loď do Benátek. Zpáteční odjezd z Benátek je vždy kolem 16.00 hod. 


VERONA
Středověké město Monteků a Kapuletů na řece Adiži; "Juliin balkon", hrad rodu Scaligerů, proslulý antický amfiteátr, renesanční náměstí Piazza Erbe, románská bazilika San Zeno Maggiore.

 

Výlety je možné zakoupit na místě v měně Euro nebo Kč. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny upraveny. V sezóně je možné uplatnit slevy na dítě či skupinové slevy. Podmínkou uskutečnění výletu je účast minimálně 25 osob. 

 

RIMINI, RICCIONE, CATTOLICA, PESARO

 

SAN MARINO
Polodenní výlet do jednoho z nejmenších a nejzajímavějších států na světě. Možnost výhodných nákupů ve zdejších obchodech. Odjezdy ve 14.00 hodin, návrat ve večerních hodinách.


RAVENNA
Ravenna je vyhledávána zejména kvůli nádherným mozaikám ze 6. století, které se nacházejí zejména v bazilice San Vitale. Dalším navštěvovaným místem je hrobka Dante Alighieriho, který v Ravenně zemřel 14. 9. 1321. Odjezd v 8.40 hodin, návrat v 19.00 hodin.


MIRABILANDIA
Celodenní výlet do zábavního parku. Možnost návštěv zajímavých atrakcí a animačních programů. Park můžete shlédnout na http://www.mirabilandia.it.
Orientační cena: 30 €


FIABILANDIA
Zábavní park pro děti. Možnost návštěv zajímavých atrakcí a animačních programů. Park můžete shlédnout na http://www.fiabilandia.it.


VERUCCHIO
Město bylo původně založeno rodem Malatestů, dynastií, která vládla oblasti Rimini od středověku do období renesance. Místní hrad, ve kterém je k vidění spousta exponátů nalezených v tomto regionu, včetně slavného trůnu, dnes představuje unikátní muzeum villanovské kultury pocházející z doby železné. Vzdálenost 20 km.
Orientační cena: 20 €


URBINO
Překrásné středověké město s nádhernými panoramatickými výhledy. Urbino je považováno za jedno z nejmalebnějších měst z dob italské renesance. Palác Ducal Falce je jeden z nejvýznamnějších staveb pocházejících z renesančního období. Ve velkém sále tohoto paláce máme možnost shlédnout malby od Raff aella nebo Piera della Francesca.
Orientační cena: 50 €.
 

Výlety je možné zakoupit na místě v měně Euro nebo Kč. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny upraveny. V sezóně je možné uplatnit slevy na dítě či skupinové slevy. Podmínkou uskutečnění výletu je účast minimálně 25 osob. 

 

PALMOVÁ RIVIÉRA

 

ŘÍM
Celodenní prohlídka Říma s průvodcem (Vatikán, bazilika Sv. Petra, Pantheon – hrobka italských králů, Fontana di Trevi, Španělské náměstí, památník Viktora Emanuela II. na Benátském náměstí, Kapitolský pahorek, Forum Romanum, Koloseum, atd.).
Orientační cena: 35 €, dítě 22 € (zahrnuje dopravu, průvodce, jízdenky MHD po Římě).


LORETO
Několik kilometrů od Ancony se nachází městečko Loreto, jehož ústřední dominantou je v Itálii nejvýznamnější mariánský poutní chrám Santuario della Santa Casa (Svatyně Svaté chýše). Toto místo navštívili miliony poutníků, kteří sem přicházejí z celého světa. Jeho původ se klade od roku 1294, kdy po dobytí Palestiny muslimy bylo podle legendy přeneseno na křídlech andělů právě sem. Na Svatyni pracovali velmi významní umělci 15. a 16. století. Za vidění stojí také muzeum Svaté chýše s uměleckými díly velké hodnoty a také Muzeum starobylých zbraní.
Orientační cena: 20 €, dítě 15 €


LORETO, SAN MARINO
Výlet do městečka Loreto spojený s návštěvou jednoho z nejmenších evropských států - San Marina.
Orientační cena: 25 €, dítě 20 € (doprava, průvodce)


JESKYNĚ FRASASSI
Výlet do známých krápníkových jeskyní, které jsou největší svého druhu v Evropě a jsou vzdáleny 120 km od San Benedetta.
Orientační cena: 28 € (doprava, vstupné)


ASCOLI, PICENO
Hlavní město provincie Ascoli Piceno, založené ještě před vznikem Říma, se nachází na úpatí Apenin, 30 km od San Benedetta. Nalezneme zde jak svědectví římské doby, tak i unikátní středověké památky. Jedinečnou stopou minulosti je ulice Via Salaria, kde se dochovaly zbytky zejména středověkých staveb. Na slavném náměstí Piazza del Popolo se pravidelně každý rok konají jedny z nejúžasnějších historických slavností v Itálii. Slavná Quintana se odehrává v prozářených středověkých ulicích a mezi renezančními paláci, které jsou často zdobené, jako třeba průčelí zdejšího Dómu, rukou umělce Cola dell´Amatrice. Množstvím klášterů, kostelů, paláců a mostů je místo oprávněně nazýváno "městem sta věží".
Orientační cena: 15 €, dítě 10 € (doprava, průvodce)


AQUAPARK ONDA BLU TORTORETO
Pro zpestření Vašeho pobytu Vám doporučujeme navštívit Aquapark s mnoha tobogány, skluzavkami, bazénem s umělými vlnami, vodními masážemi a velkým prostorem se slunečníky a lehátky. Je zde i minipark pro menší děti. Aquapark je otevřen v období od 18.06. do 03.09.
Orientační cena: 20 €, dítě 10 € (doprava, celodenní vstupné).


VÝLET LODÍ PODÉL POBŘEŽÍ
Tříhodinová plavba podél pobřeží s občerstvením a možností koupání ve volném moři. Plavky a ručníky si vezměte sebou.
Orientační cena: 20 €, dítě 12 € (tříhodinová plavba lodí, občerstvení, koupání).

 

Výlety je možné zakoupit na místě v měně Euro. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny upraveny. V sezóně je možné uplatnit slevy na dítě či skupinové slevy. Podmínkou uskutečnění výletu je účast minimálně 25 osob. 

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.