KOMPLEXNÍ ODBAVENÍ = POKYNY NA CESTU, UBYTOVACÍ VOUCHER, LETENKA, JÍZDENKA

Odbavení obdržíte přibližně 7 dní před odletem/ odjezdem na dovolenou elektronickou poštou nebo si je můžete vyzvednou na pobočce CK Ancora, kde byl zájezd zakoupen. V pokynech jsou uvedeny časy odletů a příletů letadel a všeobecné informace, které byste měli znát před nástupem na Vaši dovolenou. Pokyny jsou zasílány za předpokladu, že je Váš zájezd v plné výši uhrazen a platba byla převedena na účet cestovní kanceláře ANCORA. 
Pokud jste zájezd zakoupili u našeho obchodního zástupce a při sepisování cestovní smlouvy jste uvedli Vaši emailovou adresu, budou pokyny automaticky odeslány na Váš email. V případě, že jste Vaši emailovou adresu nenahlašovali, budou pokyny na cestu odeslány na email obchodního zástupce, u kterého jste zájezd zakoupili.
Zájezdy prodané na tzv. last minute (na poslední chvíli), tedy méně než 7 dní před odletem, jsou zasílány vždy po obdržení platby na účet cestovní kanceláře Ancora. 

Dotazy a informace týkající se pokynů a odbavení Vašeho zájezdu Vám poskytneme na telefonním čísle 583 550 370 nebo na mob. čísle 603 810 074.

ODBAVENÍ NA LETIŠTI

K odbavení na letišti se dostavte minimálně 3-2 hodiny před plánovaým odletem. Pokyny, které jste obdrželi elektronickou poštou, slouží současně jako letenka, kterou se prokážete při odbavení u odbavovacích přepážek (check-in) v odletové hale. Stejným způsobem se prokážete při zpátečním letu.

VÍZA, CESTOVNÍ DOKLADY

Občané ČR mohou do Bulharska, Řecka, Španělska a Portugalska (ostrov Madeira) vycestovat s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem (novější typ se strojově čitelnými údaji). Do Turecka a Egypta můžete vycestovat pouze na základě platných cestovních pasů. Pro vycestování do Egypta nejsou akceptovány rychlopasy. Nezapomeňte zkontrolovat časovou platnost Vašich dokladů. Držitelé cestovních pasů jiného státu než ČR jsou povinni informovat se o podmínkách vstupu do dané země na příslušném zastupitelském úřadu své země.

DĚTI 

Dítě musí mít vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz dle požadavků cílové destinace.

ZAVAZADLA DO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Každý cestující si může s sebou vzít 1 kus zapsaného zavazadla o max. hmotnosti 23 kg na osobu plus jeden kus kabinového zavazadla na osobu do 8 kg o maximální délce 56 cm, maximální šířce 45 cm a maximální hloubce 25 cm, avšak součet všech tří rozměrů může být maximálně 115 cm. Opatřete každé zavazadlo vně i uvnitř jmenovkou s kontaktní adresou v místě příletu. Zavazadla i zipy uzamkněte. Peníze, osobní doklady, šperky a předměty z drahých kovů, léky, klíče, mobilní telefony, dioptrické a sluneční brýle, videokamery, fotoaparáty a jiné elektronické přístroje, obchodovatelné a cenné papíry, křehké předměty nebo zkazitelné zboží lze přepravovat v omezeném množství pouze v kabinovém příručním zavazadle. Při jejich ztrátě neponese dopravce žádnou zodpovědnost! Podle platných mezinárodních předpisů nesmí mít cestující u sebe zbraně, střelivo, nože, nůžky, pilníčky, hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole, granáty) a všechny další předměty bodné a sečné povahy. Tyto předměty musí být uloženy v zapsaném zavazadle.

PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLA

Pravidla se týkají pouze příručních zavazadel a omezují množství tekutin, které je možné vzít s sebou na palubu letadla. Na palubě letadla je povoleno pouze jedno příruční zavazadlo na osobu o velikosti, která nepřesáhne rozměry maximální délka 56 cm, maximální šířka 45 cm a maximální hloubka 25 cm a váhu 8 kg. Cestující mohou mít u sebe pouze malé množství tekutin (max 100ml, nebo méně), které se vejdou do průhledného plastikového sáčku (o velikosti 18cm x 20cm). Tekutinami jsou míněny gely, parfémy, šampóny, sprchové gely, obaly se stlačenými tekutinami - pěna na holení, deodoranty, pasty včetně zubní, a všechny ostatní přípravky stejné, nebo podobné konzistence.

OBČERSTVENÍ NA PALUBĚ

Během všech letů je na palubě možný tzv. Buy on Board (na palubě letadla můžete zakoupit malé občerstvení – alkoholické a nealkoholické nápoje, snacky atd.).

TRANSFER Z/NA LETIŠTĚ DO/Z HOTELU

Na letišti v cílových destinacích Vás budou očekávat delegáti cestovní kanceláře ANCORA, kteří budou zajišťovat organizaci transferu z/na letiště do/z  hotelu.

CELKOVÁ DÉLKA ZÁJEZDU

Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů jsou první a poslední dny určeny především k zajištění dopravy, transferů a ubytování a nejsou považovány za dny plnohodnotného rekreačního pobytu. V tomto smyslu nelze tudiž reklamovat event. zkrácení pobytu.

UBYTOVÁNÍ, POBYTOVÁ MÍSTA

Upozorňujeme klienty s časným příletem do destinace, že pokoj může být k dispozici obvykle až po 14. hodině a poslední den pobytu je nutné opustit pokoj zpravidla  mezi 10 a 12 hodinou. Tyto podmínky vycházejí z mezinárodně platných dohod.
Popis jednotlivých letovisek a ubytovacích kapacit je uveden v katalogu cestovní kanceláře ANCORA nebo na internetových stranách www.ancora.cz. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo zajistit organizaci prvního a posledního dne pobytu dle provozních potřeb (střídání turnusů, transfer na letiště a pod.).

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČAST NA ZÁJEZDECH CK ANCORA

Před odjezdem na zájezd se důkladně seznamte se Všeobecnými smluvními podmínkami pro účast na zájezdech CK ANCORA, které jste obdrželi společně s cestovní smlouvou (přihláškou) nebo je můžete nalézt na internetových stranách www.ancora.cz. Prostudováním Všeobecných smluvních podmínek získáte lepší přehled o právech a povinnostech cestovní kanceláře i klientů a vyhnete se případným nedorozuměním, nejasnostem či problémům.

KOMPLEXNÍ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Prostudujte pozorně podmínky pojišťovny UNIQA (odkaz zde) týkající se storna zájezdu, úrazu při pobytu na dovolené nebo ztráty osobních věcí, zavazadel, šperků, peněz a dokladů. Pečlivě ochraňujte své peněženky či příruční tašky především na rušných ulicích a tržnicích. Krádeže finančních prostředků a jiných cenností nebývají ve frekventovaných turistických letoviscích po celém světě ničím vyjímečným.

POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU CESTOVNÍ KANCELÁŘE

Cestovní kancelář ANCORA je dle zákona č.159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání a výkonu některých činností v oblasti cstovního ruchu, ve znění pozdějších předpisů, pojištěna proti úpadku. Certifikát ke stažení je  k dispozici na www.ancora.cz/pojisteni-proti-upadku-ck-ancora.

DELEGÁTI

Po dobu pobytu Vám budou ve stanovených dnech a hodinách k dispozici česky (slovensky) mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské cestovní kanceláře. Ve všech pobytových místech a ubytovacích kapacitách budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou cestovní kanceláře ANCORA.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.