KORFU

LODNÍ VÝLET DO MĚSTEČKA PRAGY A NA OSTROV PAXOS
Na tomto nezapomenutelném lodním výletě budete mít možnost navštívit půvabné městečko na řeckém pobřeží Pargu. Parga Vás přivítá svým starobylým benátským hradem, který střeží vstup do zálivu, kde se městečko rozkládá. Budete mít dostatek času, abyste se zde porozhlédli a navštívili četné obchůdky a taverny nebo se můžete věnovat koupání a slunění na místních písečných plážích. Dále bude následovat plavba až k souostroví pěti malých ostrůvků Paxi, kde se vylodíte na největším z nich. Navštívíte hlavní městečko Gaios, které Vás jistě okouzlí svým klidem, půvabem a pohostinností místních obyvatel. Vychutnejte si kávu nebo jiné osvěžení v jedné z místních kaváren. Můžete tu v klidu odpočívat na pláži, koupat se v průzračných vodách ostrova, nebo se jen procházet klidnými uličkami.


LODNÍ BARBECUE NA ZÁPADNÍM POBŘEŽÍ
Celodenní lodní výlet spojený s plavbou kolem západního pobřeží ostrova Korfu. Loď vyplouvá z Paleokastritsy, jednoho z nejpůvabnějších letovisek na Korfu a pokračuje do střediska Liapades. Loď poté zamíří směrem na jih. Cestou můžete obdivovat jedinečné skalní útesy, přírodní scenérie, jeskyně s křišťálově čistou vodu Ionského moře i oblázkové pláže. Na jedné z nich se údajně Odysseus střetl s Nausikou. Všichni turisté budou moci poznat pohostinnost kapitána lodi, který jim bude nabízet nápoje po celou dobu plavby. Po připlutí na Paradise beach následuje asi 3 hodinová přestávka. Zatímco kapitán Stefanos a jeho posádka budou připravovat chutný oběd, který se skládá z místních specialit, budete mít dostatek času k odpočinku, koupání nebo potápění a objevování tajů Ionského moře. Odpoledne se loď vrací zpět opět podél pobřeží. Při nepříznivém počasí možnost změny programu.


KALYPSO STAR
Zajímá vás podvodní svět Ionského moře? Pokud ano, tak tento výlet je jako stvořený právě pro Vás. Loď Kalypso Star má prosklené dno a umožní Vám pozorovat veškeré dění v Ionském moři. Plavba touto lodí k ostrůvku Vidos trvá přibližně jednu hodinu. Vyplouvá se ze Starého přístavu v Kerkyře a plaví se k blízkému ostrůvku Vidos, kde loď zakotví a Vám se naskytne úchvatný pohled na mořské dno se zbytky antických památek, potopenou lodí a pochopitelně spoustou ryb. Potápěč Vám ještě ukáže další živočichy z Ionského moře. Je pro Vás nachystáno i představení cvičených lvounů, kteří se budou určitě líbit nejen dětem, ale i dospělým. Cestou zpět si můžete udělat nádherné fotografi e města Kerkyry a Staré i Nové pevnosti.


AQUALAND
Zábavní park ležící poblíž hlavního města Kerkyry na planině s názvem Ropa upoutá určitě každého nejen děti, ale i dospělé. Ráno Vás autobus přiveze do tohoto báječného místa, kde můžete celý den strávit objevováním nejrůznějších tobogánů, skluzavek a bazénů. Naleznete tu nejrůznější atrakce pro všechny věkové kategorie. Je tu tobogán s názvem Černá díra, ve které nasednete do velkých gumových kruhů a necháte se unášet proudem. Pro odvážnější jsou tu tobogány Kamikadze. Dále tu objevíte Twister, Divokou řeku a velké množství dalších tobogánů. Pro nejmenší je tu speciální koutek i s nafukovacím hradem. Odpočívat můžete v mírném proudu Líné řeky či na lehátku se slunečníkem. Ani občerstvení a obchod se suvenýry nesmíte vynechat.


VELKÝ OKRUH OSTROVEM
Celodenní výlet, ve kterém navštívíte nejkrásnější místa ostrova Korfu. Výlet zahájíme na poloostrově Kanoni, odkud je hezký výhled na Myší ostrov a ženský klášter Vlacherna. Dále pokračujeme návštěvou letohrádku Achilion, sídla císařovny Alžběty, zvané Sissi, který je vyzdoben pouze motivy z řecké mytologie. Prohlédnete si prostory zámku a nádhernou zahradu, která jej obklopuje. Výlet si zpříjemníte ochutnávkou tradičních alkoholických nápojů v likérce Koum Kouat. Pokračujeme prohlídkou turistického střediska Paleokastritsa, kde si prohlédneme muzeum a mnišský klášter. Poté nás cesta zavede do vesničky Lakones na vyhlídku Bella Vista, kde můžete obdivovat jednu z nejkrásnějších scenérií celého Středozemního moře. Tradiční suvenýry z ostrova Korfu si můžete nakoupit ve vesničce Makrades. Cestou zpět budete mít možnost se kochat krásným výhledem na západní pobřeží s ostrovy Diapontia.


LODNÍ BARBECUE NA SEVERNÍM POBŘEŽÍ
Celodenní lodní výlet spojený s plavbou kolem severovýchodního pobřeží ostrova Korfu. Autobus Vás odveze do přístavu, kde se nalodíte na loď kapitána Teodora. Cestou uvidíte skalnaté pobřeží Albánie, které je vzdálené pouhé 2 kilometry od ostrova. Z paluby uvidíte nejznámnější pláže ostrova – Kassiopi, Kouloura a Kalami, kde olivovníky rostou přímo u mořského pobřeží. Loď dopluje až k jeskyni svatého Arsenia u Nissaki, kde se nachází malá kaple. Loď pak pokračuje na sever, kde zakotví na nádherné pláži s křišťálově čistou vodou, která je přístupná pouze z moře. (Lehátka a slunečníky jsou zde za poplatek.) Zde se můžete vykoupat, opalovat a objevovat záhady mořského světa. Osvěžit se můžete nejen ve vlnách Ionského moře, ale i chutným obědem, který pro Vás připraví posádka lodi. Nenechte si ujít tento vyjímečný den plný nezapomenutelných zážitků. Při nepříznivém počasí možnost změny programu.


TRIPA
Tripa je nejznámější taverna nejen na Korfu, ale i jedna z nejznámějších taveren celého Řecka. Mezi těmi, kdo tuto tavernu navštívili byli například řecký prezident Konstantin Karamanlis, francouzský prezident Francois Mitterand, herečka Jane Fonda, herec Antony Quinn či Aristoteles Onassis. A právě v této proslavené taverně můžete strávit nezapomenutelný večer při poslechu řecké hudby. Je pro Vás přichystána bohatá večeře skládající se z přibližně 10 velmi chutných chodů. Po jídle můžete sledovat vystoupení skupiny tanečníků, kteří Vám předvedou řecké tance z nejrůznějších koutů Řecka v různých lidových krojích. Potom Vás všechny vyzvou, abyste se k nim připojili a bavili se s nimi při výuce řeckého tance.


VEČERNÍ KERKYRA
Tento polodenní výlet Vám umožní podívat se večer do hlavního města ostrova Kerkyry, která je zajímavá svou podobností s italskými Benátkami. Budete mít možnost prohlédnout si nejdůležitější památky města: Kostel svatého Spyridona, nejvýznamnějšího světce ostrova, největší náměstí na Balkáně - Spianádu, historickou městskou radnici, můžete navštívit Starou či Novou pevnost a pozorovat úchvatnou architekturu těchto staveb, ale hlavně se můžete procházet v úzkých uličkách historického města se spoustou obchůdků a restaurací, které jsou otevřené do pozdních nočních hodin.


ALBÁNIE
Celodenní výlet, který Vám umožní uvidět Albánii a životní styl nejchudší evropské země. Po vyplutí z přístavu v Kerkyře loď pluje podél Albánského pobřeží do přístavu v Sarandě. Můžete se tu procházet po městečku nebo se koupat na jedné z místích pláží. Pro milovníky historie je za poplatek připraven výlet s původcem do Butrinta – antického města pod patronátem UNESCO. Toto město zmizelo pod bujnou vegetací a bylo znovuobjeveno archeology. Můžete zde obdivovat velmi zachované divadlo, zbytky římských lázní, římský chrám s obdivuhodnou mozaikovou podlahou a mohutné městské zdi.


HYDROPOLIS
Hydropolis je nový vodní park situovaný na okraji střediska Acharavi. Nenabízí jen spoustu skluzavek, bazénů a vodních radovánek, ale i sportovní vyžití pro celou rodinu. Zahrajte si stolní tennis, basketbal, zaskákejte na trampolíně a navštivte malou zoologickou zahradu. Můžete vyzkoušet vodní aerobic, vodní voleybal nebo jednu z mnoha soutěží, které jsou pro vás každý den připraveny. Určitě zde strávíte nezapomenutelný den plný zábavy!

Výlety jsou pořádány ve spolupráci s řeckou agenturou a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem (s vyjímkou zájezdů do Albánie). Výlety je možné zakoupit na místě ve všech pobytových letoviscích v měně Euro. Ceny výletů jsou orientační. Program výletů může být změněn, o podrobném programu a ceně budete informováni v průběhu pobytu našim delegátem.

 

Výlety jsou pořádány ve spolupráci s řeckou agenturou a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě ve všech pobytových letoviscích v měně Euro. Program výletů může být změněn. O celkové nabídce výletů budete informováni na místě.

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.