KRÉTA

SOUTĚSKA  SAMARIA

Soutěsska Samaria je nejdelší soutěska v Evropě a zároveň nejkrásnější na Krétě. Vydejte se s námi na pěší túru touto úchvatnou přírodní scenérií a obdivujte lesy, skaliska a potůčky v horách. Autobus vás v ranních hodinách vyveze na vrchol soutěsky, do hor a poté následuje cca 18 km dlouhý sestup. Cesta vede dokonalou krajinou a na konci je možné se vykoupat v průzračné vodě. K dispozici jsou také místní taverny, kde se můžete občerstvit. Posléze přeplujete do města Hora Sfakion, poté následuje přejezd autobusem do hotelu.

Ceny výletu:  Dospělá osoba = 70 EUR, dítě do 12 let = 40 Eur


GRAMVOUSA

Ostrov Gramvousa leží cca 1 km severozápadně od Kréty a je dostupný pouze lodí. Jakmile připlujete na tento kouzelný ostrůvek, tak navštívíte benátskou pevnost. Tento prostor byl v minulosti využíván jako pirátský úkryt. Odtud budete pokračovat k proslulé zátoce Balos, kde si budete připadat jako v ráji na zemi. Typická je křišťálově čistá voda a bělostný písek.

Ceny výletu:  Dospělá osoba = 90 EUR, dítě do 12 let = 45 Eur


ELAFONISSI

Navštivte tuto proslulou, exotickou pláž, která je situovaná na samém západě ostrova a má perfektní podmínky pro odpočinek, opalování a vodní radovánky. Voda je průzračně čistá a písek jemný. Jedná se o překrásný přírodní útvar – Kréta je v podstatě spojena s cca 500 m vzdáleným ostrůvkem Elafonisi, což vytváří unikátní přírodní scenérii, kterou budete toužit spatřit!

Ceny výletu: Dospělá osoba = 80 EUR, dítě do 12 let = 40 Eur


KNOSSOS A ARCHEOLOGICKÉ MUZEUM

Během výletu budete mít příležitost objevit skrytá tajemství starověkých mýtů a poznat kulturu minojské civilizace. Navštívíte palác Knossos, sídlo krále Minoa, který byl postaven v roce 1 700 př. n. l. v malebném údolí, pouhých 5 km od města Heraklion. Součástí prohlídky je procházka úzkými chodbami labyrintu, kde se podle starověkých mýtů procházel strašlivý Minotaurus. Následuje prohlídka a odpočinek v hlavním městě Heraklion, které je zároveň jedním z nejzajímavějších měst ostrova. Výlet zakončíte návštěvou Archeologického muzea. Cena výletu nezahrnuje vstupné cca 16 EUR na osobu.

Ceny výletu: Dospělá osoba = 90 EUR, dítě do 12 let = 45 Eur


SANTORINI

Vydejte se na výletní plavbu, jejímž cílem je unikátní pohádkový ostrov Santorini. Plavba z přístavu v Heraklionu trvá cca 2,5 hodiny rychlou lodí. Magický ostrov je jedním z nejmalebnějších ve Středozemním moři a jeho divoká krása nemůže být srovnávána s žádným jiným řeckým ostrovem. Při návštěvě ostrova vás uchvátí nesrovnatelné kontrasty – tmavé sopečné útesy, výhled na nekonečně modré moře, bílé domky a kostelíky s modrými kupolemi. Po příjezdu na Santorini na vás bude čekat autobus a navštívíte městečka Fira, Oia a Kamári. Večer poplujete zpět na Krétu. V ceně výletu je zahrnuta prohlídka ostrova, vstupy nejsou zahrnuty.

Ceny výletu: Dospělá osoba = 200 EUR, dítě do 12 let = 120 Eur

 

Výlety jsou pořádány ve spolupráci s řeckou agenturou a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě ve všech pobytových letoviscích v měně Euro. Program výletů může být změněn. O celkové nabídce výletů budete informováni na místě.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.