Funchal – prohlídka města (půldenní výlet)
Na tomto půldenním výletě se seznámíme s hlavním městem Madeiry. Začneme u sochy Sissi, navštívíme prezidentskou zahradu, park Svaté Kateřiny a katedrálu SÉ. Poté navštívíme jeden z nejstarších vinných sklípků Oliveiras, kde se bude konat ochutnávka místního madeirského vína. Poslední zastávkou programu bude tržnice Marcado dos Lavradores, kde můžeme ochutnat mnoho různých druhů výborného tropického ovoce, projít si unikátní rybí trh, nakoupit květiny, ovoce, zeleninu, suvenýry a mnoho dalšího. Výlet je s českým průvodcem. 
Cena: 25,00 €


Folklórní večer s nápoji a transferem
Folklórní večer se koná v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat typická madeirská jídla, jako je např. "Espetada", a zároveň se seznámit s madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře – jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem. Hlavní jídlo je "Espetada", což je hovězí maso (marinované v soli s bobkovým listem), které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, dozlatova pražené kostky z kukuřičné mouky (známé i jako "polenta"), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva. Výlet je s českým průvodcem. 
Cena: 37,00 € 


Leváda Risco – Rabaçal – 25 fontes (celodenní výlet)
Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře se nachází na západě ostrova. Turistika začíná nedaleko náhorní plošiny a první část vede přes oblast lesů Laurissilva. Samotná leváda začíná o 2 km dále v hustém lese. Po cestě budete mít mnoho příležitostí k fotografování nebo obdivování překrásných výhledů. Na konci levády Vás čeká odměna v podobě jezírka s 25 vodopády. Po cestě zpět k autobusu nás čeká tunel, který  je dlouhý 800 m (doporučujeme si s sebou vzít baterku). Vznik této levády se datuje do roku 1835. Výlet je s českým průvodcem. 
Cena: 45,00 € 


Východ – Santana (celodenní výlet)
Během výletu poznáme nejkrásnější místa východní části ostrova Madeiry. Naše první zastávka bude v Garajau u známé sochy Krista – Cristo Rei. Odtud se přesuneme do vesnice Camacha, kde se nachází manufaktura proutěného nábytku a pak dojedeme až k Pico Areeiro, třetímu nejvyššímu vrcholu Madeiry (1818 m n m). Budeme pokračovat do Ribeiro Frio, kde se napojíme na krátkou levádu Balcões. Po cestě na severovýchod navštívíme městečko Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Poslední zastávkou bude vyhlídka Ponta do Rosto, která se nachází na nejvýchodnějším výběžku Madeiry. Kolem Machico a letiště se dostaneme zpět do hotelu. Výlet je s českým průvodcem.
Cena: 45,00 €


Západ – Porto Moniz (celodenní výlet)
Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. První zastávka bude v Câmara de Lobos, kterou si oblíbil i Winston Churchill. Také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, ta nyní slouží jako výletní loď. Budeme pokračovat na Cabo Girão (580 m n m), navštívíme kostel v Ribeira Brava a přes horské sedlo Encumeada (1007 m n m) se dostaneme na severní pobřeží. Naším cílem bude městečko Porto Moniz s proslulými lávovými jezírky. Vracet se budeme přes Santu, směrem na náhorní plošinu Paúl de Serra. Zpět do hotelu se dostaneme podél jižního pobřeží. Výlet je s českým průvodcem.
Cena: 45,00 €


Střed ostrova – Eira do Serrado/Monte (půldenní výlet)
Tento výlet nás zavede do středu ostrova Madeira. První zastávkou bude vyhlídka Pico dos Barcelos (355 m n m), odkud si vychutnáme krásný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat na vyhlídku Eira de Serrado (1094 m n m). Sjedeme dolů až do Údolí jeptišek, kde budeme mít možnost ochutnat místní likéry a zákusky. Naší poslední zastávkou bude slavný kostel Monte, kde je pohřben poslední rakousko-uherský císař Karel I. A nakonec Toboggan – zájemci budou mít příležitost se svést na tradičních proutěných saních (sáňky nejsou v ceně výletu). Výlet je s českým průvodcem.
Cena: 30,00 €


Leváda Camacha – Jasmínová čajovna (půldenní výlet)
Typické madeirské levády jsou zavlažovacím systémem, který přináší vodu z hor do níže položených oblastí. Podél těchto kanálů se na Madeiře táhnou cestičky, které slouží zejména příznivcům pěší turistiky. Náš půldenní výlet nás podél jedné z nejstarších levád Madeiry zavede do kopců nad Funchal, nedaleko vesničky Camacha. Kolem Fotbalového stadiónu Nacional se dostaneme k níže položené nové levádě, která je širší a hlubší a napojuje se na vodní nádrž. V těchto oblastech se Vám naskytnou nádherné výhledy na hlavní město ostrova. Leváda je známá krásnou vůní eukalyptů, mimóz a různorodé divoce rostoucí květeny. Turistika končí v Jasmínové čajovně, kde se můžeme občerstvit. Výlet je s českým průvodcem.
Cena: 30,00 €

 

Výlety jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří na Madeiře a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě u delegáta v měně Euro. Program výletů může být změněn. O celkové nabídce výletů budete informováni na místě.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.