Nic nenalezeno

Charter neboli pronájem lodí je poslední dobou velmi vyhledávaný způsob jak trávit dovolenou. Pronajmout si na týden krásnou plachetnici a vyjet na romantickou plavbu není nedostupné a na tuto aktivní dovolenou vyráží každý rok více a více lidí. Chorvatsko je díky svému členitému pobřeží ideální region pro rekreační jachtaře. 1185 ostrovů a ostrůvků (66 obydlených), opuštěné zátoky s nádherně čistým mořem, hrátky delfínů pod přídí, malebné rybářské vesničky, místa kam se jinak než lodí nedostanete, prostě taková jiná dovolená. Ten kdo jednou zažil koupání z paluby jachty, již nechce jinak. Termín pro „koupací„ dovolenou je ideální od konce května do září. Naše cestovní kancelář je tu pro to, aby Vám pomohla s výběrem a zajištěním Vaší lodě či případně kapitána. Jsme v on-line spojení s naším partnerem v Chorvatsku a tak k zjištění dostupnosti lodě stačí mnohdy opravdu minuty. Nemáte-li svého kapitána můžete využít služeb našich, kteří mají veškeré potřebné mezinárodní licence a zkušenosti. Vaši cestu vám pomůžeme naplánovat a předem připravit. Těm kdo se na moře vydávají poprvé, poradíme se vším a zodpovíme všechny otázky. Pokud budete mít zájem zajistíme vám transfer do přístavu, kde na Vás bude čekat Vaše loď i s posádkou. Při plánování plavby se samozřejmě přihlíží k individuálním přáním klientů, kapitán, který je plně odpovědný za bezpečnost posádky a lodě, rád vyhoví všem možným přáním, ale s přihlédnutím k počasí, směru větru a dalším objektivním okolnostem plavby je konečné rozhodnutí vždy na něm. Trasy se samozřejmě dají přizpůsobit Vaším představám. Trasy jdou kombinovat až po Dubrovník. Možnost jednosměrných plaveb, kde není podmínka vrácení lodi do domovského přístavu. Kontaktujte své prodejce, nic nám neudělá větší radost než Vám připravit plavbu na míru. Nejkrásnější dovolená je na jachtě. Jste nespoutaní, navštívíte mnoho lokalit, nejste na jednom místě.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

UBYTOVÁNÍ
Každá loď má několik uzavíratelných kajut (kojí) většinou dvoulůžkových, ve kterých najdete prostor pro spaní a Vaše osobní věci. Dále je v každé lodi saloon ve kterém je lodní kuchyně - plně vybavena včetně vařiče s troubou, ledničkou, dřezem a pracovní deskou. Samozřejmostí jsou příbory, talíře, hrnečky a skleničky. Součástí salonu je také navigační stolek, pracoviště Vašeho kapitána. V saloonu najdeme sedací soupravu pro odpovídající počet lidí a prostorný, většinou rozkládací stůl. Popravdě řečeno se ale většina času tráví na palubě nebo v kokpitu. Opalování na přídi patří k povinnostem té krásnější části posádky, práce v kokpitu u kormidelního kola a s plachtami je naopak mužská záležitost. V kokpitu je také stůl, takže večeře se může podávat v nádherné zátoce při západu slunce a cvrkotu cikád.Toaletu tvoří samostatná kabina, ve které najdete umyvadlo, sprchu a lodní WC. Většinou je zde prostor pro případné usušení šatů. Na větších lodí bývá toalet víc, mnohdy jsou i součástí kajut.

STRAVOVÁNÍ
Posádka se stravuje na lodi z vlastních potravin přivezených nebo nakoupených v Chorvatsku. Na lodi bývá pravidlem, že posádka stravuje kapitána

DOPRAVA K MÍSTU NALODĚNÍ
Klienti si zajišťují dopravu z ČR do místa nalodění a zpět sami. Většinou sebou berou svého kapitána.

SLUŽBA NÁJEMNÉHO KAPITÁNA
Nájemný kapitán (skipper) je osoba ,která je vybavena patřičnými doklady pro vedení lodi v dané oblasti, zkušenostmi a znalostmi o plavbě a navigaci. Kapitán Vás seznámí s životem na lodi a postará se o Vaši bezpečnou a příjemnou plavbu. Většinou kapitánovi musíte zajistit jeho dopravu na základnu a zpět do ČR. Postará se o převzetí lodě a formality s tím spojené. Posádka vždy svému kapitánovi zajišťuje stravu. Kapitán spí v salonu lodi, takže vy máte k dispozici kajuty. Za vedení lodi a správnou navigaci zodpovídá kapitán. Naši čeští smluvní kapitáni mají vždy loď pojištěnou.

TYPY NABÍZENÝCH LODÍ
BAVARIA 33
BAVARIA 36
BAVARIA 46
BAVARIA 50

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.