Nic nenalezeno

Letovisko Marsa Alam se stává stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Prozatím není tolik známá jako Hurghada nebo Sharm El Sheikh, ale očekává se, že se během několika let tato nádherná oblast, kde Rudé moře sousedí s Arabskou pouští, stane stejně navštěvovanou. Toto místo bylo donedávna vyhledáváno pouze vášnivými potápěči. Moře je v těchto oblastech bohaté na podmořský život. Pláže jsou písčité se vstupem do moře přes korálové podloží nebo přes kamenitý pás. Můžete si zde užít klidnou, ničím nerušenou dovolenou na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, které lemují pestrobarevné korály. Také se v této lokalitě vyskytují delfíni, kladivouni a dugondové. Díky povětrnostním podmínkám je ideální i pro milovníky windsurfingu.
Marsa Alam se nachází 250 km jižně od Hurghady a 790 km od Káhiry. Díky svým příjemným teplotám (průměrná teplota během roku je 22°C - 29°C) je vhodnou destinací k celoroční návštěvě. Nenaleznete zde žádné turistické centrum. Marsa Alam si stále zachovává svůj vesnický rytmus života. Samotné centrum je opravdu malé, nacházejí se zde jen čtyři malé supermarkety a tři kavárny. Nedaleko se nachází městečko El Quiser, kde život plyne stále v poklidu a díky tomu si zde můžete vychutnat nádherný pocit uvolnění a odpoutání se od dnešní uspěchané a hektické doby v místních kavárnách přímo na pláži. Kontrastem je uměle vybudované přístavní městečko Port Ghalib pro výletní lodě a lodě potápěčů, které se stále buduje a rozšiřuje svoje služby. Vzniká zde nákupní, sportovní zóna i plně vybavené konferenční centrum.
Od roku 2001, kdy zde bylo vybudováno mezinárodní letiště, se stává Marsa Alam čím dál populárnější. Je jedním z nejrychleji rostoucích resortů v Egyptě. Počet hotelových resortů rok od roku stoupá. Turisty láká především krásně čisté moře, bohatý podmořský život a překrásná příroda.
​Dalšími zajímavými místy pro výlety jsou např. Asuán, jižní chrámy (Philae, Abu Simbel nebo Edfu), Národní park Wadi Gimal, různá archeologická naleziště nebo Kleopatřiny doly, kde se v historii těžily drahokamy a zlato.

Poloha hotelů na mapě Marsa Alam:

Zobrazit místo Egypt - Marsa Alam na větší mapě

Video k destinaci:

VÝLETY

LUXOR - jednodenní výlet
Celodenní výlet do jednoho z nejvýznamnějších míst starověkého Egypta. Na výlet se odjíždí v brzkých ranních hodinách. V programu je prohlídka nádherného chrámového komplexu v Karnaku, chrámu královny Hatšepsut, Údolí králů, alabastrové dílny, papyrusové galerie, oběd, plavba lodí po Nilu. Návrat do Marsy Alam je okolo 22.30. V ceně jsou vstupy do památek, oběd a česky hovořící průvodce. Nápoje se hradí zvlášť. S sebou: peníze na suvenýry a spropitné, vodu, pohodlné oblečení, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 100 € dospělý/50 € dítě

ASUÁN - jednodenní výlet
Výlet začíná v brzkých ranních hodinách. Během něj navštívíte Asuánskou přehradu a chrám Philae, nubijskou vesnici, absolvujete 45 min. plavbu po řece Nil a budete mít oběd v nubijské restauraci. Návrat do Marsa Alam je okolo 22.00. V ceně jsou vstupy do památek, oběd a česky hovořící průvodce. Nápoje se hradí zvlášť. S sebou: pas, peníze na suvenýry a spropitné, vodu, pohodlné oblečení, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 100 € dospělý/50 € dítě

ASUÁN+ABÚ SIMBEL - dvoudenní výlet
Dvoudenní výlet, který zahrnuje návštěvu Asuánské přehrady, chrámu Philae, návštěvu nubijské vesnice, plavbu po Nilu, oběd v nubijské restauraci, nocleh v Asuánu, večeři. Během druhého dne po snídani vyrazíte směrem na Abú Simbel, kde navštívíte chrám Ramsese II. a jeho manželky Nefertari, v Asuánu se zastavíte na oběd a na zpáteční cestě uvidíte i chrám v Edfu. Návrat v pozdních večerních hodinách. V ceně jsou vstupy do památek, oběd, večeře a snídaně, česky hovořící průvodce. Nápoje se hradí zvlášť. S sebou: pas, peníze na suvenýry a spropitné, vodu, pohodlné oblečení, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 200 € dospělý/100 € dítě

MESTEČKO EL QUISER
Odpolední výlet do 3000 let starého městečka, vyhlídka na fotografování, návštěva přístavu, mešity, koptského ortodoxního kostela, zastávka v parfumerii. Zakončení výletu je v přímořské kavárně (v ceně 1 nealko nápoj). Možnost nakoupit suvenýry za lidové ceny. Návrat do hotelu okolo 20.00. V ceně česky hovořící průvodce. S sebou: vodu, pohodlné oblečení, peníze na suvenýry a spropitné, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 20 € dospělý/10 € dítě

MOTO MARINE
Celodenní výlet čtyřkolkou do beduínské vesnice, prohlídka a výklad o jejich životě, jízda na velbloudech. Poté se přesunete na pláž Sharm Shoona (laguna), kde se naobědváte a budete šnorchlovat. Oběd v ceně. Návrat do hotelu je okolo 15.00. S sebou: šátek, osušku, vodu, plavky, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 60 € dospělý/30 € dítě

MOTO SAFARI
Odpolední výlet jeepem do beduínské vesnice, prohlídka a výklad o jejich životě, jízda na velbloudech, prohlídka terária, pozorování západu slunce. Návrat okolo 19.00. S sebou: šátek (na čtyřkolku) a vodu, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 50 € dospělý/25 € dítě

SUPER SAFARI
Odpolední výlet jeepem do beduínské vesnice uprostřed pouště, prohlídka jejich domovů, výklad o jejich životě, jízda na velbloudech, čtyřkolkách, prohlídka terária, pozorování západu slunce a hvězd večeře včetně nealko nápojů a beduínská show. Návrat do hotelu okolo 21.00. S sebou: šátek (na čtyřkolku), vodu, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 60 € dospělý/30 € dítě

DOLPHIN HOUSE - celodenní výlet
Příjemný výlet lodí z přístavu Marsa Alam pro milovníky mořského života a šnorchlování do chráněné přírodní rezervace Dolphin House. Zastávka na šnorchlování a s velkou pravděpodobností plavání s delfíny. V ceně je oběd, nealkoholické nápoje a záchranná vesta. Nutná rezervace 2 dny před konáním! Během šnorchlování je nutné mít vestu, která je v ceně pro každého. S sebou: pas, osušku, plavky, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 70 € dospělý/45 € dítě

PORT GHALIB - ŠNORCHLOVÁNÍ
Nádherný výlet lodí z přístavu v Port Ghalib spojený se šnorchlováním, obědem a zábavou. V ceně je šnorchlovací výbava, oběd, nealkoholické nápoje a záchranná vesta. Návrat v odpoledních hodinách. S sebou: osušku a vodu, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 60 € dospělý/30 € dítě

ZÁTOKA ABU DABBAB - půldenní výlet
Návštěva nejkrásnější a nejvíce navštěvované zátoky v Marsa Alam, kde se vyskytují želvy karety  a mořská kráva dugong (není 100% zaručená). Šnorchlovat se bude s instruktorem. Zátoka má pozvolný vstup, na pláži jsou slunečníky, lehátka, sprchy a toaleta. S sebou: osušku, vodu, plavky, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 30 € dospělý/15 € dítě

SEASCOPE - loď s proskleným dnem, půldenní výlet
Výlet zahrnuje dopolední transfer do přístavu Port Ghalib, 90 minutovou plavbu s prohlídkou podmořského života v prosklené lodi a transfer zpět. S sebou: fotoaparáty a vodu, doklad o zaplacení. 
Orientační cena: 50 € dospělý/25 € dítě

Podmínky stornování výletu
Pokud se klient nedostaví k odjezdu na výlet, nemá nárok na vrácení peněz. Pokud to okolnosti umožňují, je možné dohodnout přeložení výletu na jiný den. V případě přeložení výletu a jeho následného zrušení se částka za výlet nevrací. V případě zrušení výletu více než 24 hodin před odjezdem je možné vrátit plnou cenu výletu (po předložení lékařského dokladu). V případě výletů pořádaných letecky se vrací 100% částky pouze při zrušení výletu 3 dny předem. Klient je povinen si před výletem sám na recepci objednat buzení, snídaňový balíček a pozdní večeři. Cestovní kancelář neručí za kvalitu videokazet, CD a dalších nahrávek zakoupených při fakultativních výletech. Všechny výlety jsou organizovány egyptskou partnerskou cestovní kanceláří.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.