Nic nenalezeno

Město leží na jižním cípu Sinajského poloostrova, 336 km od Suezu a 491 km od Káhiry. Jako většina měst v této lokalitě je i Sharm el Sheikh bývalou rybářskou vesničkou beduínů. Z původní osady se během let stalo pulzující letovisko moderní doby. Toto od pradávna nádherné místo, kde horský masiv plynule přechází do moře a korálového útesu, dnes patří mezi nejrychleji rostoucí turistická letoviska v Egyptě.
Destinace bývá rozdělována na dvě samostatné části - město a přístav na jihu a luxusní turistické středisko Naama Bay vzdálené 7 kilometrů směrem na sever, které se pyšní v několika zátokách krásnými plážemi a hotely vysokého standardu. Obecně platí pravidlo, že čím severněji se nacházíte, tím luxusnější hotely najdete. Mnohé hotely v lokalitách jako Shark's Bay, Ras Um Sid atd. mají přímý přístup k okraji korálového útesu a umožňují tak dokonce i velmi průměrným plavcům bezprostředně poznat alespoň s maskou a šnorchlem nepřeberné bohatství podmořského světa. Sharm El Sheikh je ideální místo, kde začít s potápěním! Přirozeným centrem letoviska je v posledních letech pláž Naama Bay, kde je vybudováno rozsáhlé moderní turistické centrum s pobřežní promenádou, jejíž návštěvu v podvečer nebo kdykoliv během noci lze jen doporučit každému návštěvníkovi. Spojuje představy o aktivní večerní zábavě s možností okusit tradiční smlouvání v místních krámcích.
V Sharm el-Sheikhu najdete obchůdky, nákupní a zábavní centra (Old Market, Centrum v Naama Bay), kulturní střediska (např. Alf Leilla we Leilla - Tisíc a jedna noc), bary, pobřežní promenády a noční zábavu. Přejete-li si aktivní dovolenou, můžete vyzkoušet jízdu na koních či velbloudech, navštívit pouštní safari a beduínské oázy či navštívit načervenalé robusní horské masívy, zhruba dva tisíce metrů vysoké, kde je možno posedět s beduíny v poušti nebo jejich vesnici. Místo je díky bohaté scenérii útesů a množství korálových parků rájem potápěčů. Kromě podmořských aktivit si můžete zkusit windsurfing, vodní lyžování, plachtění a jiné vodní sporty. Díky teplému subtropickému podnebí, které se vyznačuje suchými a horkými dny, je tato lokalita rájem potápěčů i mimo letní měsíce. Teplo je zde prakticky celoročně, v letních měsících jsou polední vedra k večeru vystřídána příjemným chládkem. Vydáte-li se na celodenní výlet do přilehlých oblastí, nesmíte vynechat klášter svaté Kateřiny, Mojžíšovu horu, výlet do Barevného kaňonu a také lodní výlety na Ras Mohamed či Tiran. Zájemcům může posloužit návštěva sirných lázní, které se specializují na léčbu revmatických onemocnění. Do letoviska se také počítá Žraločí zátoka či přístav Sharm el-Moiya, kde sídlí místní jachtařský klub. Celkově je tato vyhlášená lokalita ideální jak pro příjemnou relaxaci, tak pro dobrodružnou dovolenou.

 

 

Poloha hotelů na mapě Sharm el Sheikhu:

 


Zobrazit místo Egypt, Sharm el Sheikh na větší mapě

VÝLETY
V průběhu Vašeho pobytu je pro vás připravena bohatá nabídka fakultativních výletů. Fakultativní výlety jsou pořádány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Uvedené ceny jsou orientační.


Káhira – Jednodenní výlet
Jednodenní výlet do Káhiry klimatizovaným autobusem. Odjezd brzy ráno ze SSH, cesta trvá cca 6 hodin, jede se podél pobřeží Suezského zálivu, přes Suezský kanál – tunel. V Káhiře návštěva Egyptského muzea, Institutu Papyru, Gíza – pyramidy a zádušní chrámy, Sfinga. Možnost individuálního vstupu do pyramidy- od 25 LE. Poté návšteva galerie parfémů a esencí, pozdní oběd v restauraci. Odjezd zpět do SSH, návrat kolem půlnoci do hotelu. S sebou: pas, peníze, snídaňové balíčky, vodu, opalovací krém, pokrývku hlavy.
Orientační cena: 105$ / děti: 75$

Káhira – Dvoudenní výlet
Dvoudenní výlet, první den je stejný jako u jednodenní Káhiry, po pozdním obědě odjezd do 4*hotelu v Gíze, večer volný program. Po snídani odjezd do Sakkary (Džoserova stupňovitá pyramida), škola tkaní arabských koberců, prohlídka Alabastrové mešity Mohameda Alího a Citadely, bazar Khan el Khalili. Návrat kolem 21 hodiny. S sebou: pas, peníze, snídaňové balíčky, vodu, opalovací krém, pokrývku hlavy.
Orientační cena: 165$ / děti: 95$

Klášter Svaté Kateřiny a Mojžíšova hora
Noční výstup na 2. nejvyšší horu Sinaje (2285m n.m), odjezd večer ze Sharmu ke klášteru Sv. Kateřiny, poté výstup pod vedením beduína na vrchol po velbloudí stezce cca 2,5h (možnost pronajmout velblouda cca 10$). Poslední úsek tvoří cca 500 schodů. Na vrcholu se čeká na východ slunce a potom sestup zpět ke klášteru Sv. Kateřiny, v 9 hod. prohlídka kláštera, snídaně. Návrat zpět do Sharmu v odpoledních hodinách. Náročný výlet. S sebou: pas, peníze, pevnou obuv, teplé oblečení, vodu, zahalená ramena a kolena (muži i ženy).
Orientační cena: 65$ / děti:45$

Klášter Svaté Kateřiny a Dahab
Odjezd v ranních hodinách klimatizovaným autobusem ke klášteru sv. Kateřiny (ortodoxní klášter spravovaný řeckými mnichy). Zde následuje prohlídka, odjezd do Dahabu, návštěva tržiště (papyrus, parfémy, suvenýry). Oběd v restauraci na pláži, volný čas, odjezd do Sharmu, návrat přibližně v 17:00. S sebou: pas, peníze, vodu, zahalená ramena a kolena (muži i ženy).
Orientační cena: 65$ / děti:45$

Barevný kaňon a Dahab
Odjezd brzy ráno jeepem směr Nuweiba, přibližně půlhodinová jízda pouští ke kaňonu, poté pěší prohlídka kaňonu – skalní stezka (cca hodinu a půl chůze). Poté odjezd do Dahabu, oběd v restauraci, možnost nákupu suvenýrů. V podvečer návrat do hotelu. S sebou: pas, peníze, pevnou obuv, sportovní oblečení, vodu, pokrývku hlavy, opalovací krém.
Orientační cena: 75$ / děti:45$

Adventure Dahab
Odjezd brzy ráno jeepem do pouště, přibližně hodinová jízda po poušti, jízda na velbloudech, návštěva oblíbené potápěčšké lokality Blue Hole, šnorchlování a oběd v beduínském stanu. Poté odjezd do Dahabu, prohlídka města a možnost nákupu suvenýrů. S sebou: pas, peníze, plavky, ručník, šnorchlovací výbavu, pokrývku hlavy, opalovací krém.
Orientační cena: 75$ / děti:45$

Izrael, Jeruzalém a Mrtvé moře
Odjezd v pozdních večerních hodinách ze SSH klimatizovaným autobusem do Taby na hraniční přechod s Izraelem. Přechod hranic, cesta k Mrtvému moři, s 1,5 hodinovou zastávkou ke koupání, možnost nákupu léčivých produktů z Mrtvého moře, občerstvení, toalety a sprchy. Poté se pokračuje Negevskou a Judskou pouští do města Jeruzaléma a Betléma. Jeruzalém: výhled na město, Zeď nářků, Křížová cesta, Chrám ukřižování. Betlém: Kostel narození Ježíška, oběd v restauraci (příplatek 12$). Návrat zpět do SSH v pozdních nočních hodinách. Česky hovořící průvodce. Program se může přizpůsobit místní situaci. S sebou: pas, peníze, snídaňové balíčky, plavky, ručník, vodu, nutné zahalené paže a kolena (muži i ženy).  
Orientační cena: 195$ / děti:175$

Skalní město Petra (Jordánsko)
Odjezd v ranních hodinách ze SSH do Taby, odtud plavba lodí do Aqaby , cca 1 hodinu. Odtud cca 1,5 hod cesta autobusem do Petry. Uvidíte údolí Al Siq, Pokladnici, hrobky Hedvábnou, Královskou, Vázovou a mnohé další, amfiteátr, chrám Okřídlených lvů a další památky. Na konci údolí Petry oběd v restauraci, zpáteční cesta údolím samostatně, volný čas k vlastní prohlídce. Česky hovořící průvodce. S sebou: pas, peníze, snídaňové balíčky, opalovací krém, pokrývku hlavy.
Orientační cena: 275$ / děti:195$

Národní park Ras Mohamed (lodí)
Celodenní výlet lodí do podmořského národního parku Ras Mohamed. Šnorchlování na 3 různých lokalitách, každá zastávka trvá cca 45 minut. Poplatek 5$ při vstupu do národního parku na místě. Šnorchlování a koupání je možné pouze z lodi, k dispozici instruktor-potápěč. V ceně výletu je oběd a po celou dobu výletu nealko nápoje. Návrat kolem 16:00. S sebou: pas, peníze, šnorchlovací výbavu, osušku, opalovací krém.
Orientační cena: 50$ / děti:35$

Národní park Ras Mohamed (autobusem)
Výlet autobusem na půl dne do přírodní rezervace Ras Mohamed. Zastávka u mangrovníkových keřů, jezera – možnost koupání, zastávka u země rozpukané po zemětřesení, příjezd na pláž- zde je cca hodina na koupání a šnorchlování u korálového útesu. Návrat kolem 13:00. S sebou: pas, šnorchlovací výbavu, osušku, opalovací krém, vodu.
Orientační cena: 35$ / děti:25$

Luxor
Letecky. Odlet v ranních hodinách do Luxoru, odtud cesta autobusem do Údolí králů, (návštěva 3 hrobek), návštěva chrámu královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, prohlídka alabastrovy dílny. Poté odjezd na východní břeh, zde prohlídka chrámů v Karnaku a Luxorského chrámu. Oběd v restauraci. Poté návštěva galerie esencí a parfémů. Návrat letecky v pozdních večerních hodinách do Sharmu. S sebou: pas, peníze, snídaňové balíčky, opalovací krém, pokrývku hlavy, vodu.
Orientační cena: 250$ / děti:230$

Ostrov Tiran
Výlet lodí do okolí ostrova Tiran. Šnorchlování na 3 různých lokalitách, každá zastávka trvá cca 45 minut. Šnorchlování a koupání je možné pouze z lodi, k dispozici instruktor- potápěč. V ceně výletu je oběd a po celou dobu výletu nealko nápoje. Návrat kolem 16:00. S sebou: pas, peníze, šnorchlovací výbavu, osušku, opalovací krém.
Orientační cena: 50$ / děti:35$

Beduínský večer
Odjezd brzy ráno jeepem do pouště, přibližně hodinová jízda po poušti, jízda na velbloudech, návštěva oblíbené potapěčské lokality Blue hole, šnorchlování a oběd v beduínském stanu. Poté odjezd do Dahabu, prohlídka města a možnost nákupu suvenýrů.
Orientační cena: 60$ / děti:30$

Delfíní show
Odjezd po obědě do delfinária v Sharm el Sheikhu. Představení trvá cca 45 minut. Uvidíte cvičené delfíny, kteří předvádějí veselou show pod vedením 2 instruktorů. Návrat po 16:00. Vhodné pro dospělé i děti. Také možnost plavání s delfínem – 200 $ (nutná rezervace předem u delegáta). S sebou: peníze, foťák, případně plavky a ručník.
Orientační cena: 30$ / děti:25$

Aquascope
Výlet na lodi s prosklenou kabinou v hloubce cca 2,5m. Pozorování podmořského světa přibližně na 1,5 h. Vhodné pro dospělé i děti. S sebou: peníze, foťák.
Orientační cena: 55$ / děti:35$

Aquapark
Půldenní výlet do místního aquaparku, bazény, skluzavky, vodní cesty, bazén s umělými vlnami. V ceně oběd.
Orientační cena: 45$ / děti:40$

Tisíc a jedna noc
Návštěva orientální show v pohádkovém areálu, břišní tanečnice, show zobrazující historii Egypta, večeře v ceně.
Orientační cena: 45$ / děti:30$

City tour
Večerní prohlídka Sharm el Sheikhu. Návštěva mešity, kostela, centrum Naama Bay, Old Marketu, možnost nákupů.
Orientační cena: 10$

Potápění pro začátečníky
Odjezd autobusem do přístavu, plavba lodí na jedno z míst: Ras Mohamed, Tiran, Coral Garden, potápění s česky mluvícím instruktorem-potápěčem. V ceně oběd na lodi, nealko nápoje a zapůjčení potápěčské výstroje.
Orientační cena: 1 ponor - 80$ / 2 ponory - 100$

Potápění s licencí
Na výběr jedno z míst: Ras Mohamed, Ostrov Tiran, Coral Garden, do ceny není zahrnuté zapůjčení potápěčské výstroje, oběd a nápoje na lodi.
Orientační cena: 65$

Motosafari
Výlet na terénních čtyřkolkách pouští (sportovní oblečení). Odjezd autobusem z hotelu do pouště, tam přestup na čtyřkolky. Jízda na čtyřkolkách cca 2 hodiny. S sebou: vodu, brýle, šátek, sportovní oblečení.
Orientační cena: 1 DBL 55$ / 1 SGL 45$

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.