Nic nenalezeno

Lago di Garda je největším italským jezerem a rozprostírá se na hranici mezi Lombardií, Trentinem a Venetem. Oblíbeným cílem turistů se stalo hlavně díky možnostem sportovního vyžití, mnoha památkám v okolí a úchvatné scenérii zasněžených vrchoků. Spojení po celém jezeře zajišťují desítky katamaránů a parníků. K návštěvě doporučujeme malebné městečko Garda, po kterém bylo jezero pojmenováno, Malcesine, odkud se můžete nechat vyvést lanovkou na Monte Baldo a nechat se unést výhledem do širokého okolí, středověký hrad Rocca Scagligera v Sirmione nebo park s exotickými rostlinami v Gardone Riviera.
Uprostřed léta zde panuje příjemně teplé počasí, které však sebou díky horám nepřináší nesnesitelná vedra. Průměrná teplota vody v červenci a srpnu dosahuje až 25°C. Každého rána ve stejnou hodinu se hladina zčeří pravidelně vanoucím větrem a jezero se vzápětí začne pestrobarevně hemžit plachtami windsurferů a draky kitesurferů, kteří by lepší podmínky pro tuto svoji drogu hledali jinde v Evropě jen stěží. Koupání v Gardském jezeře je na okrajích sezóny spíše pro otužilejší, ovšem v kterémkoli ročním období se odmění svou čistotou, jež se blíží vodě pitné, o vynikající podvodní viditelnosti nemluvě. Na své si zde přijdou i milovníci vodních lyží, šlapadel či kajaků.
Oblast v okolí jezera Lago di Garda je právem nazývána zahradou Itálie. Nad jezerem se tyčí strmé vápencové stěny Gardských hor. Kromě lenošení u jezera můžete navštívit některý ze zábavních parků nebo poloostrov Sirmione, kde se nachází mohutný gotický hrad Scaligerů ze 13. století.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.