Nic nenalezeno


Sicílie, příznačně nazývána „ostrov Slunce“, je největším italským ostrovem a zároveň největším ostrovem celého Středomoří ležícím na jižním cípu italské pevniny a odděleným od regionu Kalábrie cca 5 km vzdálenou Messinskou úžinou. Tento ostrov trojúhelníkového tvaru je omýván třemi moři – ze severu Tyrhénským, z jižní strany Středozemním a z východu Jónským. Sicílie se dělí do 9 provincií, kdy hlavním městem ostrova je Palermo, lákající návštěvníky stejnou měrou jako sopka Etna. Se svými 3370 m je tato nejvyšší stále aktivní sopka v Evropě považována za nejvýznamnější přírodní krásu ostrova podněcující fantazii, antické mýty, básníky a spisovatele všech dob. Další sopky tvoří některé z malých ostrovů – sopky stále činné (Stromboli a Vulcano s bahenními koupelemi) i vyhaslé a nečinné.
Každá etapa dobývání ostrova po sobě zanechala pestré kulturní dědictví a vtiskla tak Sicílii její typicky odlišnou a svébytnou atmosféru, která se společensky i kulturně vymyká od zbytku Evropy.
Milovníci historie, kultury a umění zde mohou obdivovat archeologické poklady celosvětového významu – trosky chrámů, divadel, akvaduktů, pozůstatky antických měst, paláců, soch, nádobí a vzácných předmětů vystavených v předních sicilských muzeích.
Současná Sicílie má návštěvníkům rozhodně co nabídnout – nedotčenou přírodu, pláže s průzračnou křišťálovou vodou, pobřežní letoviska i historická města plná památek z období dobývání ostrova.
„Třešničkou na dortu“ je bezesporu i špičková gastronomie lišící se od té pevninské ostřejší chutí, přemírou ryb a zeleniny. Vše je korunováno omamnou vůní pomerančovníků a citronovníků.
 

LETOVISKA

Taormina Mare
Menší desetitisícové městečko na východním pobřeží Sicílie. Díky své poloze, atmosféře a množství památek je Taormina mezi lidmi přijíždějícími na Sicílii velmi oblíbená. Je ideálně položena na několika kopcích a nabízí tak úchvatné pohledy na masív nejvyšší evropské sopky Etny. Nejvýznamnější památkou je řecké divadlo z 3. stol. př. Kr. Množsví nádherných středověkých uliček, historických budov, obchůdky s typickou italskou keramikou a suvenýry i  typické sicilské restaurace Vás uchvátí. V části Taormina Mare naleznete krásné čisté moře s dobře udržovanými plážemi, které uspokojí všechny zájemce o relaxační dovolenou a koupání v moři. Místní zátoky nabízí ideální podmínky pro šnorchlování a potápění.
Transfer z letiště cca 50 minut.

Ubytování v tomto letovisku:  Hotel VILLA BIANCA RESORT***

Giardini Naxos
Letovisko situované jižně pod Taorminou nabízí krásné výhledy na masív nejvyšší činné sopky Evopy – Etny. Především nádherné písečné pláže a průzračné moře lákají návštěvníky všech věkových kategorií. Najdete zde také pláže oblázkové i kamenité, a to díky přítomnosti usazeného lávového podloží. Množství tradičních restaurací, barů a obchůdku se suvenýry lákají k jejich prozkoumání. Historie městečka sahá až do roku 735 př. Kr., kdy zde Řekové z Naxu založili svou první osadu na Sicílii. Pozůstatky starověkého města lze dodnes vidět v místním archeologickém parku.
Transfer z letiště cca 50 minut.

Ubytování v tomto letovisku:  Hotel VILLA LINDA***

Letojanni
Oblíbené prázdninové letovisko na východním pobřeží ostrova. Původně malá rybářská vesnice, kterou dnes připomíná jen množství barevných loděk, je jedním z nejnavštěvovanějších míst na pobřeží Sicílie. Místní písčito – oblázkové blázkové pláže s pozvolným přístupem do moře jsou ideální pro rodiny z dětmi. Také příznivci historie a kultury si zde přijdou na své. 5 km od města vzdálená Taormina je díky své poloze, atmosféře a množství památek považována za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v celé Itálii.
Transfer z letiště cca 1 hodina.

Ubytování v tomto letovisku:  Hotel DA PEPPE*** Hotel SAN VINCENZO***Hotel PARKHOTEL SILEMI****Hotel ANTARES****


LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava na Sicílii je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (8 denní pobyty s odletem v neděli z Prahy). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy na Sicíliii trvá přibližně 2,5 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.

 

CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat na Sicílii na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu na Sicílii od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.
 

PLÁŽE
Všechny pláže na Sicílii jsou bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 5 - 6 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu na Sicílii vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici delegáti partnerské italské cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle, které Vám bude sděleno během informační schůzky konané ve Vašem hotelu většinou druhý den po příletu.

 

Video k destinaci:

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.