Nic nenalezeno

Informace


Hlavní město: Kos
Rozloha: 290  km²
Počet obyvatel: 26 000
Nejvyšší bod: Dikeos (846 m n.m.)
Úřední jazk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina (oproti ČR)
Doba letu: cca 2,30 hod.


Řecký ostrov Kos, nazývaný také Hippokratův ostrov, se nachází v jihovýchodní části Egejského moře v souostroví Dodekanés tvořeného 12 ostrovními celky, které mu tak daly své jméno. Hned po ostrovech Rhodos a Karpathos je třetím největším právě Kos. Ostrov se rozkládá na 290 kilometrech čtverečních, je dlouhý přibližně 50 km a jeho šířka se pohybuje mezi 2-11 km. Žije zde okolo 31.000 stálých obyvatel, kteří se živí zejména zajišťováním služeb turistům.Od tureckého pobřeží je vzdálený jen 3,5 km. Krajina je z větší části nížinná a díky tomu je Kos oblíbeným cílem všech, kteří se rádi vydávají na pěší a cyklistické túry. Řada cyklo i pěších stezek je toho důkazem. Pouze jižnímu pobřeží dominuje pohoří, které se nazývá Díkeos. Jeho nejvyšší vrchol dosahuje výšky 846 m nad mořem. Ostrov je sopečného původu, proto zde můžete nalézt spoustu léčivých termálních pramenů, jejichž teplota dosahuje např. v místě zvaném Agios Fokas až 50 stupňů. Jiným důkazem sopečné aktivity je pak ostrůvek Nissyros ležící jižně od Kosu, který je skutečnou vyhaslou sopkou. Kos má výjimečně příznivé podnebí. Turisty sem lákají kilometry dlouhé písečné a oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda se subtropickou vegetací, romantické vesničky, velké množství pamětihodností, turisticky atraktivních lokalit a zejména hlavní město Kos, proslulé středověkou pevností johanitů a Hippokratovým platanem. Otci medicíny byla zasvěcena nejúchvatnější památka Kosu Asklepieion, který se stal největší zdravotní institucí starého Řecka a Hippokratovou lékařskou školou. Ostrov žije nejen bohatou historií, která sahá až do doby 2.000 let př.n.l., ale i současností. Široké možnosti nákupů najdou turisté v moderních obchodech a zábavu v nesčetných barech, restauracích a tavernách. Ostrov Kos je také ideálním výchozím bodem k podnikání výletů po souši i po moři, vzhledem ke své poloze v okolí dalších zajímavých ostrovů. V porovnání s dalšími řeckými ostrovy si Kos doposud udržel svůj původní a přirozený ráz, nepoznamenaný přílivem zahraničních turistů, kterých avšak na tento ostrov rok od roku směřuje stále více.
Časový posun +1 hodina

 

LETOVISKA

Lambi
Městečko Lambi leží na severním pobřeží ostrova Kos a je situovano západně od stejnojmenného hlavního města ostrova. Přestože je Lambi s hlavním městem velmi úzce spojeno a postupně se stává jeho předměstím, stále si zachovává svou jedinečnou atmosféru, pro kterou je turisty velmi často vyhledáváno. Výhodou tohoto střediska je hlavně dobrá dostupnost do hlavního města Kos. Krásné historické centrum s tradičními obchůdky, restauracemi a tavernami je ideálním místem pro nákupy a večerní zábavu. Také v Lambi najdete celou řadu taveren, restaurací, barů, obchodů a půjčoven kol, motocyklů a automobilů. Více než tisíc metrů dlouhá písčitá pláž v Lambi nabízí mnoho příležitostí k provozování vodních sportů (například vodního lyžování), ale i obvyklé prázdninové relaxaci. Podél místního pobřeží vede nově vybudovaná silnice se stezkou pro cyklisty, kterou využívají i běžci a milovníci jízdy na kolečkových bruslích. Z Lambi je široký výhled na protější poloostrov Bodrum v Turecku.
Vzdálenost od letiště cca 25 km. 

Ubytování v tomto letovisku: Hotel APOLLON**** , Hotel BOHEME***


Psalidi
Moderní letovisko Psalidi se rozkládá na severovýchodním pobřeží ostrova asi 3 km jižně od hlavního města Kos. Podobně jako letovisko Labmi, i Psalidi tak vytváří jakési jeho předměstí. Zvláště mladé páry ocení blízkost od hlavního města s možnostmi různé zábavy. Klidné rekreační středisko nabízí nejen odpočinek na písčito-oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře, ale i řadu taveren, restaurací, obchůdků se suvenýry a běžným zbožím. Nížinatá oblast kolem Psalidi je vhodná pro konání pěších i cyklistických výletů.
Vzdálenost od letiště cca 25 km.

Ubytování v tomto letovisku:
 Hotel NIRIIDES***


Tigaki
Pozvolna se rozvíjející, příjemné letovisko Tigaki leží na severním pobřeží ostrova jen několik kilometrů od stejnojmenného hlavního města Kos s množstvím nákupních i zábavních možností. Ačkoli není večerní zábava v Tigaki nijak bujará a soustřeďuje se převážně na procházky po okolí, i zde najdete několik restaurací a taveren, kde lze ochutnat místní speciality a posedět nad sklenkou dobrého vína či tradiční řecké pálenky ouzo. Největším lákadlem letoviska je bezesporu 10 km dlouhá krásná písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, průzračnou čistou vodou a pro milovníky vodních sportů (windsurfing, jachting) příznivými větrnými podmínkami. Vydejte se pěšky, na kole či zapůjčeným automobilem na výlet do okolí, např. k nedalekým mokřadům s unikátním ekosystémem.
Vdzálenost od letiště cca 16 km.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel ILIOS***


Marmari
Oblíbené letovisko Marmari, vybudované v 80. letech 20. století, leží na severozápadním pobřeží ostrova cca 15 km od hlavního města Kos. Na rozdíl od toho Marmari poskytuje mnohem více klidu a relaxace. Jedná se totiž o malou vesničku, která si zachovává původní charakter tradiční řecké osady. Noční zábava je soustředěna v hotelech, na ostatních místech probíhá v poklidném duchu formou procházek nebo posezení nad sklenkou dobrého vína. Za skutečně bujarým nočním veselím je třeba vyrazit do hlavního města. Také co se týče nákupních příležitostí, náročnějším opět poslouží metropole. Dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná zejména pro méně zdatné plavce a rodiny s dětmi. Vyžití zde najdou také milovníci vodních sportů, především plachtění a surfování. Nížinatá krajina v okolí Marmari vybízí k pěším túrám a cyklistice. Projet se můžete kolem solného jezera, které je v létě zcela suché, a zavítat až do tradičních vesniček uprostřed borových lesů.
Vzdálenost od letiště cca 15 km.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel PYLI BAY***+Hotel ROSELANDS***Hotel BLUE JAY BEACH**+


Kos - město 
Hlavní, stejnojmenné město a přístav ostrova Kos, je situováno na severovýchodním pobřeží ostrova, jen pár kilometrů od pobřeží Turecka. Zeleň, stromy a palmy v popředí střídají pohledy na vysoké kopce v pozadí. Město, založené již ve 4. století př.n.l., jako směsice tradice a moderní architektury je bohaté na historii a archeologické památky, z nichž k nejvýraznějším patří bezesporu středověký hrad rytířů Řádu Sv. Jana, starobylý amfiteátr, zbytky římských lázní, muslimská mešita (díky blízkosti Turecka), Agora – starověké tržiště ze 3. až 4. století př.n.l., archeologické muzeum s expozicemi objevů z místních nalezišť a nedaleko pevnosti tzv. Hippokratův platan, údajně založený samotným slavným lékařem. Na počest zakladatele moderní medicíny se ve městě Kos pravidelně koná oblíbený festival s hudbou, tancem, divadelními představeními a dobrým jídlem. Jako každé hlavní město, i Kos nabízí řadu obchodů se suvenýry a jiným zbožím, restaurace, taverny, bary, noční kluby a diskotéky. Četné pěší zóny a cyklistické stezky z něj dělají příjemné místo na procházky nebo jízdu na kole. Malým vláčkem z přístavu se můžete vydat na Okruh městem (City Tour). Hlavní pláž je pokryta oblázky.
Vzdálenost od letiště cca 25 km.

 

POLOHA HOTELŮ NA MAPĚ KOSU


Zobrazit místo Kos na větší mapě

 

LETECKÁ DOPRAVA

Letecká přeprava na Kos je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (8 denní odlety ve čtvrtek z Prahy, Brna a Ostravy). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Čtvrteční let z Prahy, Brna a Ostravy na Kos trvá necelé 3 hodiny. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ NA ÚZEMÍ ČR PRO ODLETY NA KOS
Cestovní kancelář ANCORA nabízí svým klientům při zájezdech transfery na letiště a zpět za níže uvedené ceny:

Letiště Ostrava, Mošnov
Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov - Hranice -  letiště Ostrava
Cena: 500 Kč /osoba/v jednom směru

Letiště Brno, Tuřany
Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov (Prostějov) - letiště Brno
Cena: 500 Kč /osoba/v jednom směru

Při zakoupení zájezdu za katalogovou cenu bez využití slev (např. slev za včasný nákup, last minute, speciální nabídky, atd.) je možné využít zvýhodněnou paušální cenu 500 Kč/osoba/v obou směrech.

Požadavek na transfer (včetně místa odjezdu) musí být uveden v přihlášce zájezdu na cestovní smlouvě. Pokud máte zájem o transfer v době kratší než týden před odletem, je nutné si ověřit, zda se požadovaný transfer koná.

Svozové autokary (osobní auta, taxi, mikrobusy) jsou omezeny počtem míst, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Svozy jsou garantovány při obsazení linky minimálně 6 osobami. Při nižším počtu osob může být transfer zrušen a klientovi bude neprodleně vrácena plná cena transferu (pokud byl uhrazen).

O konání transferu bude rozhodnuto přibližně týden před odletem. Bližší informace o odjezdu transferu (čas a místo) budou uvedeny v pokynech k odletu.

Cestující musí být v nástupním místě připraven nejméně 15 minut před odjezdem. V případě pozdního příchodu k nástupnímu místu si musí klient zajistit transfer na vlastní náklady, uhrazená částka je v tomto případě nevratná. Při objednání transferu v obou směrech klient ztrácí nárok na zpáteční transfer, pokud bez předchozího nahlášení neabsolvuje transfer ve směru na letiště.

V době odjezdu transferu a po Vašem příletu na letiště prosíme klienty, aby měli u sebe zapnutý mobilní telefon, jehož číslo je uvedeno v cestovní smlouvě.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo transfery na letiště z provozních důvodů organizovat změnou trasy. Z důvodu snahy o realizaci maximálního počtu transferů upozorňujeme na možnost čekání na letišti při odletu i příletu (pozdní přílet, spojení tras apod.).
 

CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do Řecka od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.


PLÁŽE
Všechny pláže na Kosu jsou bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu na Kosu vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném v infoknize CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

Video k destinaci:

 

VÝLETY:

Okruh ostrovem

S profesionálním průvodcem. Svoz z hotelů, návštěva Asklépia, přibližně hodinová prohlídka, následně přesun autobusem a procházka historickým centrem města Kos. Odjezd do malebné vesničky Zia v pohoří Dikaios s nádherným výhledem na pobřeží, procházka a volný čas na nákupy tradičních výrobků a koření. Jízda přes vesničky Pyli a Kardamena do Kefalosu. Krátká zastávka na fotografie nad zátokou Kamari, návštěva rodinného podniku na výrobu medu a olivového oleje. Zpáteční jízda přes Antimachii (možnost prohlídky tradičního vesnického domku) do hotelů (kolem 16:30 v závislosti od vzdálenosti hotelu). Celková doba trvání výletu 5 - 7 hodin.
Orientační cena: 42 € (včetně průvodce a vstupu do Asklépia), 52 € (včetně oběda - tříchodové menu)

Řecký večer

Kolem 18.30 odjezd autobusem z hotelu, jízda do malebné vesničky Zia. Procházka, volno na nákupy tradičních výrobků a výhled na západ slunce. Večeře v restauraci s výtečnými řeckými pokrmy a nádherným výhledem. Konzumace domácího vína nebo džusu bez omezení, živá hudba, bohatý program folklorních tanců. Výjimečný řecký večer plný skvělé zábavy! 
Orientační cena: 40 €.

Koupání v Thermae (přírodní termální lázně)

Transfer s doprovodem z hotelu k parkovišti nad pramenem termální vody Thermae na západním pobřeží ostrova, koupání v léčivých vodách, slunění.
Orientační cena: 15 € (bez oběda).

Potápění

Plavba plně vybavenou lodí se zkušenými instruktory k průzračným vodám kolem Kalymnosu. Lekce potápění a 20 - minutový ponor. Druhý ponor je možné doplatit na místě. Sendvič a nealko na lodi. V případě pronájmu lodi, možný piknik na pobřeží.
Orientační cena: 70 € (včetně transferů na Kosu, plavby lodí, 20 min. ponoru a občerstvení na palubě). Doprovázející osoba (bez potápění): 40 €.

Vodní park Lido v Mastichari

Transfer s doprovodem do vodního parku LIDO, koupání, skluzavky a zábava!
Orientační cena: 25 € (bez oběda).

 

Poznámky: Všechny výlety zahrnují dopravu z/do hotelu, jídla nezahrnují nápoje - není-li uvedeno jinak, jídla se skládají z hlavního chodu a salátu, minimální počet účastníků: 18 osob, děti od 2 do 11,99 let:sleva 50 %, ceny zahrnují DPH a všechny místní poplatky.

Kalymnos - Plati – Pserimos

Odjezd kolem 9:30 z přístavu v Kosu. Nalodění se na krásnou dřevěnou loď, plavba k ostrůvku Plati (cca 75 min.), koupání a oběd na palubě. Plavba k ostrovu Kalymnos, příjezd do Pothie, malebného hlavního městečka ostrova Kalymnos, procházka přístavem, návštěva dílny s ukázkou zpracování mořských hub. Později oddychová plavba k ostrovu Pserimos, koupání na krásné písečné pláži. Návrat do Kosu kolem 17:30 hod.
Orientační cena: 42 € (včetně průvodce a oběda).

Nisyros

Cesta autobusem do přístavu Kardamena (cca 45 min.) a plavba lodí na ostrov Nisyros. Krátce po vylodění v přístavu Mandraki odjezd minibusy k sopce (cca 30 min.) a prohlídka kráteru. Návrat do Mandraki, procházka typickým řeckým ostrovním městečkem a oběd v tradiční taverně. Možnost návštěvy kláštera Panagia Spiliani. Zpáteční plavba do Kardameny a transfer do hotelu s příjezdem kolem 17:00 hod.
Orientační cena: 42 € (zahrnuje transfery, průvodce a vstup do kráteru).
Orientační cena s obědem v Mandaki: 55 €

Potápění

Plavba plně vybavenou lodí se zkušenými instruktory k průzračným vodám kolem Kalymnosu. Lekce potápění a 20 - minutový ponor. Druhý ponor je možné doplatit na místě. Sendvič a nealko na lodi. V případě pronájmu lodi, možný piknik na pobřeží.
Orientační cena: 70 € (včetně transferů na Kosu, plavby lodí, 20 min. ponoru a občerstvení na palubě). Doprovázející osoba (bez potápění): 40 €.

 

Poznámky: Minimální počet účastníků: 18 osob, všechny výlety zahrnují dopravu z/do hotelu, jídla nezahrnují nápoje - není-li uvedeno jinak, děti od 2 do 11,99 let: Sleva 50 % (přístavní taxy do Bodrumu pro dítě starší 12 měsíců: cca 10 € placeno zvlášť), ceny zahrnují DPH a všechny místní poplatky. Výlety jsou pořádány ve spolupráci s řeckou agenturou a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě ve všech pobytových letoviscích v měně Euro. Ceny výletů jsou orientační. Program výletů může být změněn. O celkové nabídce výletů budete informováni na místě.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.