Nic nenalezeno

Informace


Hlavní město: Heraklion
Rozloha: 8 261 km²
Počet obyvatel: 537 000
Nejvyšší bod: Psiloritis (2 453 m n.m.)
Úřední jazk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina (oproti ČR)
Doba letu: cca 2,40 hod.


KRÉTA je pohádkově krásný ostrov, opředený mnoha mýty. Je právě tím místem, kde Daidalos a Ikaros uskutečnili svůj sen o létání. Místem, kde se narodil nejvyšší řecký bůh Zeus, jenž dal také ostrovu jméno podle své dcery Kriti, která se narodila z velké lásky k princezně Evropě. Řekové Krétu nazývají Velkým ostrovem, ale nemyslí tím pouze skutečnost, že je s délkou 260 kilometrů a šířkou 60 kilometrů největším řeckým ostrovem. Velikost Kréty je i v její bohaté historii, vždyť mínojská kultura, stará 4000 let, je nejstarší složkou evropské kultury. Dochované zbytky velkolepých královských paláců dodnes podávají svědectví o její dokonalosti. Velikost ostrova je také v obrovské rozmanitosti krétské přírody. Ostrov je prostoupený až 2500 metrů vysokými štíty hor, které na jihu prudce spadají do hlubokých roklí Libyjského moře. Mezi pohořími se rozprostírají úrodné roviny s plantážemi pomerančovníků, banánovníků a olivovníků. Moderní přímořská letoviska i malebné vesničky ve vnitrozemí, nádherně modré teplé moře, rozsáhlé písečné pláže na severním pobřeží ostrova, kouzelné oblázkové plážičky ukryté mezi skalními útesy na jihu, krápníkové jeskyně, horské soutěsky nabízející milovníkům turistiky nezapomenutelné zážitky, všude omamně vonící divoké koření i vzácné druhy rostlin - to vše nabízí Kréta, nejjižnější řecký ostrov, ležící na stejné zeměpisné šířce jako severní Sahara. Slunce tu září více než 300 dní v roce a místní podnebí je považováno za nejmírnější, nejteplejší a nejzdravější v Evropě. A k tomu všemu proslulá řecká pohostinnost, výborná krétská kuchyně, skvělé víno a hlavně nesmírně vlídní a přívětiví místní obyvatelé. Není divu, že Kréta patří k nejoblíbenějším prázdninovým místům ve Středomoří, kam se turisté stále znovu vracejí.
S rozlohou 8261 km2 je  pátým největším ostrovem Středozemního moře a největším ostrovem Řecka. Protáhlé pohoří vyčnívající z vody tvoří val mezi Egejským a Libyjským mořem. Díky strategické poloze mezi Evropou, Asií a Afrikou ovládala Kréta již od starověku valnou část Středozemního moře. Jižní svahy ostrova jsou srázné a spadají rovnou k moři, severní naopak pozvolné. Nejvyšší horou je Psilorítis (2456 m n. m.). Města a turistická letoviska vyrostla podél zátok severního pobřeží.


LETOVISKA

Agia Marina
Turisticky hojně navštěvované letovisko Agia Marina, které je součástí nejrozsáhlejšího turistického komplexu západní Kréty tvořící střediska Stalos, Agia Marina a Platanias, leží na severozápadním pobřeží ostrova, cca 8 km od historického města Chania, přímo na hlavní silnici spojující Chanii s městy Kissamos/Kasteli. Exotika střediska je podtržena množstvím zeleně zasahující až ke krásné 2,5 km dlouhé pláži z jemného zlatavého písku a pozvolným vstupem do moře. Dříve malá vesnička, dnes rušné a plně vybavené středisko s řadou taveren, restaurací, barů, diskoték i kompletním zázemím malého města – obchodní dům, lékárna, banky či policejní stanice. Výhodná poloha letoviska jej předurčila stát se dobrým výchozím bodem pro výlety do okolí.

Transfer z letiště Chania trvá cca 35 minut.


Ubytování v tomto letovisku: Hotel AMALTHIA BEACH RESORT****Hotel GALINI SEA VIEW*****Hotel KAMBOS VILLAGE****


Platanias
Přibližně 12 km západním směrem od města Chania se na severním pobřeží západní Kréty nachází menší klidné městečko a letovisko Platanias čítající v současné době kolem tisícovky stálých obyvatel. Pravou řeckou atmosféru pocítíte na každém kroku. Dříve malá rybářská vesnička s několika domky, dnes turistické středisko poskytující svým návštěvníkům potřebné zázemí pro strávení bezstarostné dovolené. Ubytovací kapacity, zasazené do zeleně zahrad a obehnány trávníky, mohou díky nízké zástavbě budit dojem luxusních exotických resortů. Navštivte některou z mnoha restaurací, taveren, barů, diskoték či obchůdků se suvenýry. Největším lákadlem Platanias je však 4 km dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, což ji činí velice atraktivní zejména pro rodiny s malými dětmi. K poznávání odlehlejších částí ostrova doporučujeme si zapůjčit auto či motorku.

Transfer z letiště Chania trvá cca 35 minut.

Ubytování v tomto letovisku:   Hotel MINOA PALACE RESORT AND SPA*****Hotel JASMINE VILLAGE***+


Maleme

Menší letovisko Maleme se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 17 km západně od krásného historického města Chania a 7 km západním směrem od oblíbeného turistického letoviska Platanias. Tato živější střediska s bohatším nočním i společenským životem jsou snadno dostupná pravidelnou autobusovou dopravou. I když Maleme prochází neustálým rozvojem, i tak si oproti ostatním letoviskům na ostrově zachovalo svůj poklidný ráz. Několik větších hotelů a penzionů je rozeseto podél hlavní pláže. Zdejší oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, které se však po několika metrech svažují o něco hlouběji, nebývají ani v hlavní sezóně příliš přelidněné, skýtají tak dostatek prostoru i trošku soukromí. Turistům jsou v Maleme k dispozici restaurace, bary, taverny, diskotéky i obchůdky se suvenýry. Z historického hlediska je Maleme poměrně dobře známé z doby druhé světové války. Právě zde totiž v roce 1941 zaútočili němečtí výsadkáři na Krétu, většina z nich však útok nepřežila a jsou pohřbeni na Vojenském hřbitově na kopci nad městem, které se stalo skvělým výchozím bodem k výletům do západní části ostrova. Nejatraktivnější turistickou zajímavostí je bezesporu nedaleká soutěska Samaria, největší v Evropě.


Transfer z letiště Chania trvá cca 40 minut.

Ubytování v tomto letovisku:  Hotel LOUIS CRETA PRINCESS****

 


POLOHA HOTENA MAPĚ KRÉTY


Zobrazit místo Kréta na větší mapěLETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava na Krétu je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (8 denní pobyty s odletem ve středu z Prahy). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy na Krétu trvá necelé 3 hodiny. Lety ve středu jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.
 

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do Řecka od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.


PLÁŽE
Všechny pláže na Krétě jsou bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu na Krétě vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

Video k destinaci:

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.