Nic nenalezeno

Informace


Hlavní město: Mytilini
Rozloha: 1 630 km²
Počet obyvatel: 93 428
Nejvyšší bod: Olymp (967 m n.m.)
Úřední jazk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina
Doba letu: cca 2,10 hod.


LESBOS, zvaný také ostrov oliv, leží v severovýchodní části Egejského moře, v těsné blízkosti tureckého pobřeží (ze severní části ostrova vzdálené pouhých 10 km). Svou rozlohou 1630 km² i délkou pobřeží 320 km je třetím největším ostrovem Řecka a osmým největším ostrovem ve Středomoří. Více než 30 procent z odhadovaných 180 000 obyvatel ostrova, řazeného do souostroví severních Sporad, dnes žije v hlavním městě a správním středisku ostrova Mitilini, situovaném na jihovýchodě ostrova. Živé pulsující město je vystavěno panoramaticky nad zálivem, lemovaným tavernami, rušnými bary a kluby s živou řeckou hudbou, kde můžete strávit celou noc. V přístavním městě s dominantou mohutného středověkého hradu je řada muzeí, starobylých kostelů a dokonce i replika Sochy svobody. Nejmalebnější městečko ostrova Molyvos s byzantským hradem a tradiční architekturou chráněnou organizací UNESCO najdete na severu Lesbosu porostlém piniemi. Vystoupáte-li úzkými uličkami okolo tradičních domků až k hradu, bude Vám odměnou kromě prohlídky nejzachovalejší pevnosti na ostrově Lesbos také jedinečný výhled na přístav a Egejské moře.
Ostrov s bohatou historií je spojován především se starověkou básnířkou Sapfó, během trojské války tu podle legendy pobývali i Achilles a Odysseus. Kvůli své strategické poloze a velikosti byl Lesbos zatažen do řady válek. Turecká okupace, datující se od roku 1462, skončila až v roce 1912.
Nádherná přírodní scenérie s bohatou faunou a fl órou, zejména borovicovými lesy a olivovými háji, stejně tak i světový unikát – 20 milionů let starý zkamenělý prales na západě ostova lze považovat za nejedno turistické lákadlo. V souvislosti s vulkanickým původem ostrova zde naleznete i mnoho léčivých termálních pramenů, koupel si lze dopřát například v lázních Thermis. Příjemná středozemní klimata (nejvíce slunných dní v roce ze všech ostrovů v Egejském moři) vytváří ideální podmínky pro relaxaci klientů všech generací včetně rodin s dětmi. Přitom Lesbos dosud odolává masové turistice, takže se tu nesetkáte s přeplněnými plážemi. Rádi byste sobě či druhým přivezli z dovolené něco na památku? Vítanými dárky budou jistě vynikající místní olivový olej, jehož kvalita je považovaná za špičkovou a řecké hospodyně ho často preferují, i tradiční řecký alkoholický nápoj ouzo – pálenka s anýzovou příchutí.

Časový posun +1 hodina.


LETOVISKA

Molyvos

Molyvos, jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek, zároveň pravděpodobně nejstarší a nejkrásnější městečko ostrova Lesbos, leží na severním cípu ostrova, cca 70 km severně od hlavního města Mitilini a mezinárodního letiště. I napříč staletími, Molyvos si zachovává svůj původní charakter a řadí se k historicky velmi cenným lokalitám a nejromantičtějším místům na Zemi. Úzké dlážděné uličky, malebný přístav s oblázkovou pláží, starobylé tržiště, antické památky, kamenné domky s červenými střechami vystavěné kaskádovitě na svahu kopce s dominantou města na jeho vrcholu – středověkým byzantským hradem s opevněním ze 14. století a výhledem na Turecko, to vše jsou krásy letoviska Molyvos a hlavní důvod zapsání městečka do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Příjemnou atmosféru dotváří procházky po městě i okolí, nákupy v místních obchůdcích, oblázková pláž s nabídkou vodních sportů oceněná Modrou vlajkou Evropské unie pro svou křišťálově čistou vodu, klidnější noční život soustředěný na posezení v barech a tavernách s živou hudbou a tancem, restaurace s nabídkou lahodné řecké kuchyně i tradičních nápojů – vína či řecké pálenky ouzo, pohostinnost a vstřícnost místních obyvatel. 
Vzdálenost od letiště cca 70 km

 

Ubytování v tomto letovisku: Hotel OLIVE PRESS***

Anaxos
Turisticky stále populárnější příjemné a klidné letovisko Anaxos se rozkládá na severozápadním pobřeží ostrova Lesbos v malebném zálivu, cca 57 km od hlavního města a správního střediska Mitilini a 64 km od mezinárodního letiště Odysseas Elytis. Další oblíbené resorty Petra, Molivos, Eftalou leží nedaleko. Hlavním lákadlem letoviska je bezesporu dlouhá písčitá pláž, pokrytá hrubším zlatavým pískem, s širokou nabídkou vodních sportů (občasný silnější vítr zvedá vlny i písek), pozvolným vstupem do moře i křišťálově čistou vodou. Kvalita pláže i čistota vody je již několik let oceňována Modrou vlajkou EU, ani v hlavní sezoně nebývá zcela zaplněna a tak si vždy můžete najít klidné místo k relaxaci. Přímořská promenáda s mnoha tradičními řeckými tavernami s širokým výběrem místních specialit a mořských plodů, bary a několika obchůdky se suvenýry se právem stala častým cílem turistů. Větší výběr zboží i pestřejší noční život však naleznete v 3 km vzdáleném letovisku Petra, snadno dostupném pravidelnou místní autobusovou linkou, zapůjčeným autem či motorkou i pěší procházkou podél osvětleného pobřeží. Letovisko Anaxos je vhodné pro všechny typy turistů, ať už se jedná o mladé páry, rodiny s dětmi či seniory.

Vzdálenost od letiště cca 65 km.


Ubytování v tomto letovisku: Studia ANAXOS GARDEN***,  Studia PRIME**

 

POLOHA HOTELŮ NA MAPĚ LESBOSU:
 


Zobrazit místo Lesbos na větší mapě
 

LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava na Lesbos (11,12 denní pobyty s odletem v úterý a pátek z Brna) je zajišťována leteckou společností TRAVEL SERVICE. Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Brna na Lesbos trvá necelé 2,5 hodiny. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ NA ÚZEMÍ ČR PRO ODLETY NA LESBOS
Cestovní kancelář ANCORA nabízí svým klientům při zájezdech transfery na letiště a zpět za níže uvedené ceny.

Letiště Brno, Tuřany
Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov (Prostějov) - letiště Brno
Cena: 500 Kč /osoba/v jednom směru


Letiště Ostrava, Mošnov
Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov - Hranice -  letiště Ostrava
Cena: 500 Kč /osoba/v jednom směru

Při zakoupení zájezdu za katalogovou cenu bez využití slev (např. slev za včasný nákup, last minute, speciální nabídky, atd.) je možné využít zvýhodněnou paušální cenu 500 Kč/osoba/v obou směrech.

Požadavek na transfer (včetně místa odjezdu) musí být uveden v přihlášce zájezdu na cestovní smlouvě. Pokud máte zájem o transfer v době kratší než týden před odletem, je nutné si ověřit, zda se požadovaný transfer koná.

Svozové autokary (osobní auta, taxi, mikrobusy) jsou omezeny počtem míst, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Svozy jsou garantovány při obsazení linky minimálně 6 osobami. Při nižším počtu osob může být transfer zrušen a klientovi bude neprodleně vrácena plná cena transferu (pokud byl uhrazen).

O konání transferu bude rozhodnuto přibližně týden před odletem. Bližší informace o odjezdu transferu (čas a místo) budou uvedeny v pokynech k odletu.

Cestující musí být v nástupním místě připraven nejméně 15 minut před odjezdem. V případě pozdního příchodu k nástupnímu místu si musí klient zajistit transfer na vlastní náklady, uhrazená částka je v tomto případě nevratná. Při objednání transferu v obou směrech klient ztrácí nárok na zpáteční transfer, pokud bez předchozího nahlášení neabsolvuje transfer ve směru na letiště.

V době odjezdu transferu a po Vašem příletu na letiště prosíme klienty, aby měli u sebe zapnutý mobilní telefon, jehož číslo je uvedeno v cestovní smlouvě.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo transfery na letiště z provozních důvodů organizovat změnou trasy. Z důvodu snahy o realizaci maximálního počtu transferů upozorňujeme na možnost čekání na letišti při odletu i příletu (pozdní přílet, spojení tras apod.).


INDIVIDUÁLNÍ TRANSFERY
K Vašemu odletu na Lesbos nabízíme zajištění individuálního transferu na letiště:

- vyzvedneme Vás kdekoliv na území ČR přímo u Vašeho bydliště
- čas odjezdu je stanoven tak, aby jste bylI na letišti v dostatečném časovém předstihu před odletem
- přivezeme Vás i s Vašimi zavazadly přímo před letiště
- při návratu na vás bude řidič čekat na letišti i v případě zpoždění letadla a zaveze Vás zpět přímo k Vašemu bydlišti
- doprava tam i zpět bude zajištěna pouze pro Vás

Orientační ceny za individuální transfer (v jednom směru pro max. 4 osoby):

Transfer na letiště Brno
Prostějov, Kroměříž - cca 1.400 Kč
Hodonín, Uherské Hradiště, Olomouc, Svitavy, Třebíč - cca 1.700 Kč
Zlín - cca 2.200 Kč
Nový Jičín, Šumperk - cca 2.900 Kč
Hradec Králové, Pardubice - 3.200 Kč


Transfer na letiště Ostrava
Opava - cca 1.100 Kč
Vsetín - cca 1.400 Kč
Olomouc, Prostějov, Přerov, Krnov - cca 1.800 Kč
Bruntál, Zlín - cca 2.000 Kč
Šumperk - cca 3.200 Kč

Cena je stanovena vždy za celé vozidlo a počet osob, které uvedete na přihlášce (doporučujeme maximálně 4 osoby) včetně případného zavazadlového přívěsu.
Cena je uvedena pro dopravu v jednom směru. Přesná cena je závislá na konkrétní vzdálenosti od místa Vašeho bydliště na vybrané letiště.
Cenu sdělíme na vyžádání.

 

CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do Řecka od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.


PLÁŽE
Všechny pláže na Lesbosu jsou bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu na Lesbosu vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

 

Video k destinaci:

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.