Nic nenalezeno

SANTORINI, (Théra, Thira, „Divoký ostrov“, 150 km2) se nachází severně od Kréty ve vzdálenosti asi tří hodin plavby. Romantický ostrov vulkanického původu, některými legendami označován za bájnou Atlantidu, leží v nejjižnější části souostroví Kyklad a je skutečným klenotem mezi ostrovy. Původně se nazýval Strongylé („Kulatý“, podle tvaru), ale před více než tři a půl tisíci roky byl prakticky rozmetán do okolí obrovským sopečným výbuchem. Předpokládá se, že tento výbuch mohl být příčinou náhlého zániku mínojské kultury. Zbytek vulkánu, dnes mořem zatopená kaldera, vytváří obří podkovu strmých rudohnědých skal se dvěma lávovými ostrůvky, nazývané „volcano“, ze kterých tryská horký pramen a které jsou oblíbeným cílem výletů spojených s koupáním. Okraj kaldery ve výšce asi 200 m n.m. lemují úhledné bílé domečky. Osada Fira (Thira), s typicky bílými domy s modrými kopulemi, mnoha kostelíky a zvonicemi a s klikatými uličkami je spojena s minipřístavem Mesa Yialos (Skála) strmým schodištěm a kabinkovou lanovkou. Za návštěvu jistě stojí tzv. Řecké Pompeje - vesnička Akrotiri, kde archeologové odkryli více než 3500 let staré město, jehož obyvatelé byli včas před výbuchem sopky varování a stačili své domovy opustit. Znalci vína ocení místní kvalitní značky, vyráběné ze 32 druhů vinné révy, které můžete ochutnat v Muzeu vín. Ročně se na ostrově vyrobí na sto tisíc lahví kvalitního vína.


Na mapě Santorini naleznete polohu jednotlivých letovisek (pro zvětšení klikněte na obrázek).
ŘECKO naleznete na jihovýchodě Evropy na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů a velké množství ostrůvků menších.
Hlavním městem Řecka jsou Athény, spolu s Pireem a předměstími 3.764.000 obyvatel. Řecko je zemí s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi a třpytícím se mořem, vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel. Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému středomořskému klimatu, které je stabilní od května až do konce října. Denní teploty se v tomto období pohybují v rozmezí 25 a 35°C, teplota moře od 20 do 25°C. Pláže zde naleznete jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté. Na většině pláží lze provozovat prakticky všechny sporty (potápění, surfování, vodní lyžování, plachtění, vodní šlapadla, paragliding, parasailing). Většina letovisek nabízí vycházky a výlety do překrásného okolí.
Časový posun + 1 hodina.

ŘECKÉ OSTROVY
Legenda praví, že když Bůh dokončil stvoření Země, jaksi nedopatřením mu zůstala stranou hromada kamenů a kamínků, skal a oblázků. Moc se nerozpakoval a celou tu hromadu hodil za sebe do moře. A tak, podle této půvabné legendy, vznikly řecké ostrovy. Je jich asi dva tisíce, z toho však jen necelých 200 je obydlených. Už ve starověku byly rozlišovány do čtyř souostroví: Kyklady (12 velkých a asi 200 malých ostrovů v Egejském moři, seřazených v kruhu, řecky „kyklos“, kolem ostrova Delos). Sporady (ty ostatní, tedy roztroušené, řecky „sporades“; podle polohy se dělily na severní a jižní). Jižní Sporady se dnes nazývají Dodekanésy („Dvanáctiostroví“, podle dvanácti větších ostrovů, které se z více důvodů rozhodly čelit osudu společně). Jónské ostrovy se nacházejí u západního řeckého pobřeží, nejznámější z nich jsou Korfu a Lefkada. „Velké“ ostrovy, které nepatří do žádné skupiny, jsou například Evia nebo Kréta. Tři ostrovy představují „spící sopky“: Milos, Santorini (Théra) a Nissiros.


LETECKÁ DOPRAVA

Letecká přeprava na ostrov Santorini je zajišťována s leteckou společností Travel Service. Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy (Brna, Ostravy) na Santorini trvá přibližně 2.45 minut. V cenách všech letů je zahrnuto jedno teplé nebo studené jídlo, nápoje a káva nebo čaj zdarma. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu. Na letištích v Praze, Brně i Ostravě budete odbaveni zástupci cestovní kanceláře ANCORA. Na letištích v Řecku budete očekáváni našimi delegáty, kteří s Vámi odjedou do jednotlivých pobytových míst.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizační záležitosti související s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudiž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu.


CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do Řecka od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován
mezinárodní řidičský průkaz.


PLÁŽE
Ve všech řeckých letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Řecku vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytova cím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.