Nic nenalezeno

Costa del Sol (Andalusie)
Oblast Costa del Sol, neboli Pobřeží slunce, je jednou z nejznámějších a turisty nejoblíbenějších destinací na světě, která v délce přibližně 150 km obepíná jižní pobřeží Pyrenejského poloostrova od útesů poblíž vesničky Maro na východě až po plážičku Punta Chullera na své nejzápadnější výspě. Nejvíce pozornosti turistů je odjakživa soustředěno kolem Malagy, ale vřelého přijetí se všem cestovatelům dostane i v dalších turistických letoviscích Torremolinos,  Benalmádena, Fuengirola či Torrox. Se svými písečnými plážemi, skalnatými útesy, ústími místních řek, dunami a zátokami Costa del Sol nabízí svým návštěvníkům širokou škálu vyžití od opalování se a poklidného koupání v moři přes potápění, vodní lyžování, windsurfing až po plachtění, stejně jako možnost poznat blíže zdejší kulturu, historii či ochutnat místní kuchyni nebo si zahrát golf na jednom z mnoha zdejších golfových hřišť – ne nadarmo někteří návštěvníci žertovně přejmenovali Costa del Sol na Costa del Golf.

LETOVISKA

Torremolinos
Původně rybářská vesnička, dnes oblíbené prázdninové letovisko vzdálené přibližně 7 km od letiště Málaga, bylo jedním z prvních, které na Costa del Sol v šedesátých letech vznikly. Torremolinos je velmi atraktivní a turisty vyhledávané letovisko, s bohatým nočním životem, velkým výběrem aktivit a především krásnými, devět kilometrů dlouhými písčitými plážemi a čistou vodou. Kloubí se zde moderní architektura hotelů, restaurací a barů ve čtvrti Torre, s klidnou atmosférou v staré rybářské čtvrti La Carihuela. Čtvrť je vyhlášená svými restauracemi s mořskými plody a s chiringuitos - plážovými bary. Podél celého pobřeží vede krásná pěší promenáda s obchůdky a restauracemi. Tato promenáda spojuje Torremolinos s dalším oblíbeným letoviskem, sousední Benalmadenou.

Vzdálenost od letiště Malaga cca 20 km.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel PUENTE REAL****, Hotel AMARAGUA****, Hotel NATALI***, Hotel SOL PRINCIPE****, Hotel MARCONFORT BEACH CLUB****

Benalmádena
Asi třicetitisícové městečko, v letní sezóně však s trojnásobným počtem obyvatel, bezprostředně navazuje na sousední Torremolinos. Benalmadena je rozdělena do tří částí: staré město (Benalmádena Pueblo), vzdálené od pobřeží necelé čtyři kilometry do kopce a navzdory přílivu cizinců si stále udržující andaluský kolorit, rušné obchodní centrum (Arroyo de la Miel) se zábavním parkem Tivoli World nebo Jardin de Las Aguilas - Orlí zahradou, pobřežní čtvrť s hotely, dlouhými písčitými plážemi a nádhernou palmovou promenádou (Benalmádena Costa) a atraktivní moderní přístaviště Puerto Marina, casino, noční kluby i golfová hřiště.

Vzdálenost od letiště Malaga cca 20 km.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel LOS PATOS PARK****, Hotel TORREQUEBRADA****

Fengirola
Fuengirola, ve starověku rovněž nazývaná Suel či Suhayl , bývala kdysi malou rybářskou vesnicí, ale v druhé polovině 20. století se přeměnila v turisticky vyhledávanou a velmi oblíbenou destinaci. Centrum, kterému dominuje středověká maurská pevnost Sohail s částečně zachovanými hradebními zdmi, si dodnes zachovává svůj tradiční ráz s patrnými prvky arabské kultury, nicméně hlavním zdrojem příjmů je pro Fuengirolu turismus, s nímž je spojený rozmach moderních městských částí s širokou nabídkou ubytovacích, stravovacích a zábavních možností a rozvoj oblastí podél překrásné téměř osmikilometrové pláže a pobřežní promenády.

Vzdálenost od letiště Malaga je přibližně 27 km.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel MONARQUE FUENGIROLA PARK****

Torrox
Městečko Torrox se skládá ze dvou částí: ze samotného města ležícího několik kilometrů ve vnitrozemí v údolí stejnojmenné řeky na úpatí Sierra de Almijara, a pobřežní oblasti. Městečko se svými bělostnými domky si zachovává svůj charakteristický ráz a atmosféru a zdrojem obživy pro zdejší obyvatele je převážně zemědělství a pěstování subtropických plodin. Pobřeží je naopak rájem pro dovolenou strávenou na zlatém písku a koupáním v moři s čistými, udržovanými plážemi, jehož dominantou je maják v blízkosti významných starořímských archeologických vykopávek.

Vzdálenost od letiště Malaga je přibližně 45 km.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel IBEROSTAR MALAGA PLAYA****

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.