RHODOS

OKRUH KOLEM OSTROVA
Tento půldenní výlet autobusem je určen všem, kteří chtějí poznat krásy a zajímavá místa celého ostrova. Vydáme se podél východního pobřeží směrem na jih do čarovného městečka Lindos, které je považováno za nejromantičtější místo na ostrově. Úzkými, křivolakými uličkami, lemovanými bílými domky vystoupáme až k dominantě Lindu – starověké akropoli se zříceninami chrámu bohyně Athény. Můžete si vychutnat fantastický výhled na záliv sv. Pavla a pořídit mnoho krásných fotografií. Dále navštívíme město Monolithos ležící na západním pobřeží ostrova, známé svým zámkem. Pokračujeme do horské vesničky Ebona, kde na Vás čeká tradiční řecký oběd, možnost prohlídky vesničky, pořízení fotografií, návštěvy závodu na výrobu vín s jejich ochutnávkou zdarma. Zastavíme se také v proslulém Údolí motýlů s cestičkami podél kaskádového řečiště potoka a obrovským množstvím motýlů. Ve vedlejší sezóně se z důvodu malého výskytu motýlů program mění a máte tak možnost panoramatického výhledu na město Rhodos z vršku hory Filerimos a následnou návštěvu zdejšího kláštěra.


PLAVBA LODÍ NA OSTROV SYMI
Plavba na ostrov Symi, který je považován za jeden z nejkrásnějších ostrůvků v souostroví Dodekanes. Zdejší obyvatelé se živí lovem mořských hub, které zde turisté nakupují jako suvenýry. První zastávkou je klášter Panormitis. Odpoledne strávíme ve stejnojmenném hlavním městě Symi s množstvím malých romantických uliček, krásným kostelíkem a malebným přístavem s tavernami.


VÝLET DO TURECKA - MARMARIS
Celodenní výlet zaměřený na návštěvu tureckého bazaru s jeho nezaměnitelnou atmosférou. V ranních hodinách odjezd autobusem do přístavu, dále plavba do města Marmaris, kde na Vás bude čekat anglicky mluvící turecký průvodce. Dle zájmu návštěva obchůdků s koberci, šperky, kůží s ukázkou zručnosti místních rukodělných výrobců. Po zbytek dne máte možnost nasávat tuto originální atmosféru dle svého. Ke konci dne návrat do přístavu a plavba zpět na Rhodos. K tomuto výletu jsou vyžadovány cestovní pasy.


LODNÍ VÝTET NA OSTROV HALKI
Výlet zaměřený na poznávání jednoho z nejmenších ostrovů souostroví Dodecanese. Stejně jako v minulých letech, i v současné době se stal tento poměrně hornatý ostrov vyhledávanou destinací mnoha turistů. Odjezd autobusem do přístavu Kamiros skala, dále přibližně hodinová plavba lodí. Na ostrově je čas vyhrazený pro individuální návštěvu obchůdků se suvenýry, nákupy, prohlídku historických památek – např. středověká akropole nebo kostel sv. Mikuláše z roku 1861, pochutnání si nad výtečným obědem, slunění se či plavání v moři. V odpoledních hodinách návrat zpět.


NOČNÍ RHODOS
Během výletu, který se koná v pozdně odpoledních až večerních hodinách, navštívíme Nové město s jeho akropolí na vrchu Agios Stefanos. Archeologické naleziště je proslulé svým chrámem boha Apollona a hellénistickým stadionem, kde se konaly oslavy starověkých Rhoďanů na počest boha Helia. Další zastávkou bude samozřejmě také Staré město (Páleá poli), jak mu říkají místní obyvatelé, které je dnes jedním z nejlépe zachovaných středověkých měst a UNESCO je zařadilo mezi kulturní památky celosvětového významu. Volný čas můžete využít pro nákupy, pořízení fotografií či procházkou dlážděnými uličkami a obdivováním majestátních staveb z doby rhodských rytířů, hradebních zdí s baštami, střílnami a příkopem, byzantských kostelů a mešit, náměstí, zahrad. Návrat v nočních hodinách.

 

 

Výlety jsou pořádány ve spolupráci s řeckou agenturou a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě ve všech pobytových letoviscích v měně Euro. Program výletů může být změněn. O celkové nabídce výletů budete informováni na místě.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.