PAMUKKALE
Pamukkale, v překladu bavlníkový hrad, je unikátní přírodní fenomén, který je považován za osmý div světa. I vy se můžete projít po travertinových terasách, po kterých stékají minerální termální prameny s teplotou kolem 35°C. Už za dob antiky lidé věděli, že zde má voda léčivé účinky, proto vybudovali přímo nad těmito kaskádami město. Hierapolis Vás ohromí svou rozlohou a velice dobře dochovanými památkami, a také rozsáhlou nekropolí, kde najdete pozůstatky náhrobků, sarkofágů a mauzolea, které z tohoto místa dělají jedno z největších a nejzachovalejších pohřebišť na světě. Celé město spolu s terasami jsou zapsány do seznamu památek UNESCO. S českým průvodcem, vstupné v ceně, snídaně, oběd i večeře v ceně, nápoje extra.
Orientační cena: 62 €


GREEN CANYON
Milovníci přírody si jistě přijdou na své během vyhlídkové plavby po jezeře Národního parku Green Canyon. Otevře se Vám pohled na impozantní scenérie pohoří Taurus, budete obdivovat skalní útvary a úzké profily, kudy loď proplouvá. Ve smaragdových vodách se můžete osvěžit a vykoupat, čeká na Vás také výtečný oběd v restauraci nad jezerem s pohádkovým výhledem do okolí. S českým průvodcem, vstupné v ceně, oběd v ceně, nápoje extra.
Orientační cena: 55 €


PIRÁTSKÁ PLAVBA
Okružní plavba okolo Alanye na palubě výletní pirátské lodě. Vychutnáte si jedinečný pohled na město a rozmanité středozemní pobřeží Turecka z rybí perspektivy. Budete obdivovat historickou část Alanye s kouzelným přístavem, Červenou věží, a především nedobytné opevnění starobylého hradu, který se majestátně tyčí nad městem. Pouze z moře můžete spatřit legendami opředenou jeskyni pirátů, jeskyni milenců a fosforeskující jeskyni. Poplujete podél proslulé Kleopatřiny pláže na otevřené moře, několikrát se během plavby vykoupete, a když budete mít štěstí, uvidíte i delfíny. S českým průvodcem, oběd i nápoje v ceně.
Orientační cena: 30 €


JEEP SAFARI
Dobrodružná jízda tureckým vnitrozemím, během které si z jeepu vychutnáte netradiční pohled na život a kulturu místních obyvatel a jedinečné scenérie pohoří Taurus. Křížem krážem projedete typickými vesničkami, plantážemi banánů a pomerančů, vzhůru do hor s bohatou flórou a faunou kouzelnými vyhlídkami na Alanyi. Osvěžíte se u přehrady a odpočinete si v údolí mezi skalami na pikniku na řece Dim tak, jak to dělávají Turci už od pradávna. S českým průvodcem, oběd v ceně, nápoje extra.
Orientační cena: 30 €


DELFINÁRIUM
Vydejte se s námi do Mořského parku, kde na vlastní oči uvidíte zábavnou exhibici delfínů a lachtanů, kterou pro Vás připravili zkušení instruktoři jednoho z nejprestižnějších delfinárií v Turecku. Po skončení zhruba hodinového programu máte jedinečnou možnost vyfotit se s delfínem. Pokud si chcete odvézt nezapomenutelný zážitek, máte jedinečnou možnost si s delfínem v bazénu i zaplavat. S českým průvodcem, focení a plavání není zahrnuto v ceně výletu.
Orientační cena: 30 € - dospělí, 20 € - děti do 9 let


HAMAM
Nechejte se hýčkat v tradičních tureckých lázních. Poznáte na vlastní kůži něco typicky tureckého v prostředí jednoho z nejstarších Hamamu v Alanyi, kde na Vás dýchne ta pravá atmosféra. Odpočinete si a zároveň naberete novou sílu kombinací několika procedur, které na sebe v daném pořadí navazují. Nejprve se nahřejete ve vířivé vaně a saunách. Na vyhřátých mramorových stolech poté podstoupíte peeling speciální masážní houbou a dále masáž mydlinkovou pěnou. Po celkové očistě si odpočinete u šálku pravého tureckého čaje. Dále následuje masáž celého těla olivovým olejem, který se dokonale vstřebá a je výborný pro regeneraci pokožky. Na závěr čistící pleťová maska a z lázní vycházíte jako znovuzrozeni.
Orientační cena: 25 €


RAFTING
Dopřejte si dávku adrenalinu na raftech při sjíždění divoké řeky v národním parku Köprülü Canyon. Zažijete vzrušující jízdu peřejemi a další dobrodružné kousky, vykoupete se v průzračné horské vodě, a po celý den budete obklopeni jedinečnou přírodou pohoří Taurus. S tureckým instruktorem, oběd v ceně, nápoje extra.
Orientační cena: 30 €

 

 

Děti do 12 let mají slevu v rozsahu 25 - 50%. Podrobnosti ke každému výletu Vám sdělí na místě delegát cestovní kanceláře. Výlety jsou organizovány ve spolupráci s tureckou agenturou a jsou pořádány za předpokladu dostatečného zájmu klientů. Výlety jsou provázeny většinou česky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.