Kiten

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Oblíbené přímořské letovisko je umístěno 56 km jižně od Burgasu a pouze 4 kilometry od Primorska. Městečko nacházející se v zálivu v podhůří lesnatého pohoří Strandža má rozlehlé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře střídající se se skalnatými útesy. Kitenský záliv je považován za jedno z nejkrásnějších míst jižního Černomoří. Na plážích naleznete širokou nabídku vodních sportů a atrakcí, školu potápění, v přístavu je místní jacht-klub. Živé rekreační centrum je známé rušným společenským a večerním životem s celou řadou restaurací, kavárniček, barů, diskoték a obchodů. Své místo k odpočinku či zábavě zde naleznou rekreanti všech věkových kategorií.


Transfer z letiště Burgas trvá přibližně 70 minut.

Poloha hotelů na mapě Kitenu:

 


Zobrazit místo Bulharsko na větší mapě

Video k destinaci:

Video k fakultativním výletům

 

VÝLETY

Nesebr a vesnička Bata

Výlet do historicky nejvýznamnějšíhoměsta celého Bulharska. Nessebar je místem s tisíciletou historií, zachoval sistarobylý ráz a pro svojí unikátní architekturu byl zařazen na listinu památkových míst chráněných organizací UNESCO. Po prohlídce města se pokračuje pár kilometrů směrem do vnitrozemí, kde v typické bulharské vesničce Bata navštívíme stylovou restauraci s tradiční bulharskou kuchyní. Atrakcí je chůze po žhavém uhlí a folklórní vystoupení v krojích. V ceně výletu je večeře a konzumace bílého a červeného vína, které si sami neomezeně stáčíte přímo ze soudků.
Orientační cena:
33 € - dospělí, 28 € - děti do 10 let.

Lodí kolem Primorska

Zhruba hodinová projížďka loďkou v okolí pobřeží. Vyplouvá se z primorského přístavu směrem k letovisku Kiten, kde kapitán potom stáčí své kormidlo a okružní jízdou se vracíte zpět do přístavu.
Orientační cena:
8 € - dospělí, 5 € - děti do 10 let.

Istanbul - 1denní, 2dennítých písků

Po příjezdu do Istanbulu, který je od letovisek vzdálený 400 km následuje okružní jízda autobusem starou částí města a přejezd přes Bosporský most na část asijskou. Následuje pěší výlet starým městem, kde navštívíte památky jako Hagia Sofia, palác Topkapi, Modrá mešita, Grand Bazar, Yerebatan, náměstí Hipodrom. Ve volném čase po prohlídce nejvýznamnějších istanbulských památek, máte možnost si přímo u průvodce, který Vám bude po celou dobu k dispozici a Istanbulem provádět, zakoupit dvouhodinový výlet lodí po Bosporu, kdy máte možnost veškeré památky vidět z moře.
Dvoudenní výlet je založen na stejném principu, s tím rozdílem, že máte zajištěno ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu v centru města a druhý den slouží celý k čerpání osobního volna.
Orientační cena:
1denní - 50 € - dospělí, 40 € - děti do 10 let,
2denní - 85 € - dospělí, 75 € - děti do 10 let

Piknik

Po zhruba hodinové plavbě loďkou se vylodíte na hraničním výběžku Primorska - mysu Maslen Nos, kde se na mušličkové pláži a na začátku chráněné krajinné oblasti koná piknik. V ceně je zahrnut oběd a nápoj dle Vašeho výběru. Na mušličkové pláži máte možnost koupání, opalování a šnorchlování, kdy si můžete od kapitána zapůjčit šnorchl a masku a zkusit se potopit k vraku, který leží nedaleko od pláže. V ceně výletu máte lehátka a slunečníky.
Orientační cena:
20 € - dospělí, 15 € - děti do 10 let.

Sozopol

Výlet do druhého historicky nejvýznamnějšího města Bulharska, které leží nedaleko letovisek Kiten a Primorsko. Při prohlídce staré části města Sozopol, nebo-li Staré Apolonie, budete mít možnost vidět a v případě zájmu také navštívit pravoslavné kostely a další sozopolská unika. Jako například hradby, které obklopují značnou část města, staré dřevěné, krásně zachovalé domy, pocházející z období národního obrození a přístav.
Orientační cena:
12 € - jednotná cena.

Podrobnosti ke každému výletu Vám sdělí na místě delegát cestovní kanceláře. Výlety jsou organizovány ve spolupráci s bulharskou agenturou a jsou pořádány za předpokladu dostatečného zájmu klientů. Výlety jsou provázeny česky mluvícím průvodcem. Výlety je možné zakoupit na místě. Ceny jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.

Aktuální informace - ŘECKO
Informace Bulharsko 2021
Informace Itálie 2021

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

+420 583 550 370