Korfu

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Informace


Hlavní město: Kerkyra
Rozloha: 613,6  km²
Počet obyvatel: 107 879
Nejvyšší bod: Pantokrator (906 m n.m.)
Úřední jazk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina
Doba letu: cca 2 hod.


KORFU, zelený smaragd, je jeden z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře opředený legendami a mýty antického Řecka. Tento nejsevernější a nejzápadnější z Jónských ostrovů uchvátí prohřátými písčitými a oblázkovými plážemi, azurovým mořem, členitým pobřežím se stovkami kouzelných zátočin a strmými horskými svahy ostře kontrastujícími s věčně zelenými staletými olivovými háji, kvetoucími cypřiši, pomerančovníky a mandloněmi. Při putování ostrovem nesmíte opomenout ostrovní metropoli, která je podle některých zdrojů nejkrásnějším městem Řecka vůbec. Je to město plné pamětihodností s rušnými bulváry i typickou benátskou architekturou, která dokládá to, že Kerkyra se na rozdíl od zbytku Řecka nikdy neocitla pod tureckou nadvládou a že po 400 let patřila Benátkám. Bezpečí před Turky zajištovaly dva hrady Stará (14. stol.) a Nová pevnost (17. stol.). Mezi nimi se rozkládá Staré Město, jehož nejkrásnější částí je Cambiéllo se zapadlými zákoutími starobylých čtvrtí s nepřeberným množstvím výrobků ze zlata a keramiky, s úzkými uličkami plnými stánků a tržišť, dýchajícími typickou řeckou atmosférou. Za pozornost stojí katedrála metropolitního chrámu Mitropolis, kde se nachází několik starých kostelíků, radnice, benátské divadlo z konce 17. stol., obytné domy benátského i jihoitalského stylu a zejména pak chrám sv. Spyridona - patrona ostrova. Ve městě se nachází muzea asijských umění, archeologie, námořnictva i přírodních věd. Lákavým cílem výletů je zámeček Achilleon postavený v letech 1890-1 jako letní rezidence rakouské císařovny Alžběty (známé jako Sissi), který každého návštěvníka okouzlí nádhernými zahradami a výhledem na moře. Historie Korfu sahá až do dob antiky, kdy se ostrov stal útočištěm Jasona a Argonautů při výpravě pro zlaté rouno. Nějaký čas zde trávil i bájný Odysseus před návratem na rodnou Ithacu. Z těchto dob zde nalezneme památky jako staré římské lázně v Benítses nebo vykopávky na poloostrově Kanóni. Zcela jistě by jste měli navštívit také Sidari, proslavené kanálem lásky, Paleokastrítsu s klášterem Nejsvětější bohorodičky nebo nejvyšší horu Pantokrator skýtající nádherný výhled na celý ostrov. Civilizace a národy procházející tímto ostrovem zde zanechaly řadu historických památek, které umožňují návštěvníkům nahlédnout do zvyků a kultur dob dávno minulých. Starobylé kláštery i časem zapomenuté vesničky si zachovaly svůj drsný půvab. K magické atmosféře nepřispívá však jenom úchvatná příroda, cenné pamětihodnosti a typický kolorit taveren a kaváren, ale hlavně místní lidé se svou věčně dobrou náladou a pohostinností, ochotni vždy vyjít vstříc. Korfu nepodlehlo tlaku turistického průmyslu, zůstává ryzí a původní - díky tomu se jistě i pro Vás stane "ostrovem věčných návratů".

POBYTOVÁ TAXA 
Od ledna 2018 zavedla řecká vláda pobytovou taxu, kterou hradí klient po příjezdu na recepci svého hotelu a to:

ubytovací kapacita kategorie 1*     0,50 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 2*     0,50 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 3*     1,50 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 4*     3,00 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 5*     4,50 € pokoj / noc

LETOVISKA

Acharavi
Letovisko Acharavi se nachází v severní části ostrova u 6 km dlouhé písčito-oblázkové pláže s mělkým pobřežím, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží ostrova. Rušnější pobytové místo obklopené olivovými háji a políčky místních farmářů, patří mezi vyhledávaná střediska s širokou nabídkou typických řeckých restaurací, taveren, obchůdků i pestrou škálou sportovních aktivit, obvyklých pro pobyt u moře. O tom, že Acharavi bylo pro svůj půvab vyhledávané již ve starověku, svědčí dva tisíce let staré pozůstatky římských lázní. Letovisko má velký vodní zábavní areál HYDROPOLIS s několika bazény, skluzavkami a řadou různých atrakcí a programů. S hlavním městem ostrova (40 km) a dalšími letovisky je Acharavi spojováno autobusovými linkami.
Transfer z letiště trvá cca 60 minut.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel IONIAN PRINCESS****

Dassia
Větší rušné letovisko Dassia určené všem milovníkům zábavy a sportu se nachází na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu cca 12 km od hlavního města Kerkyra, kam se dostanete místní autobusovou linkou. Veškeré dění je soustředěno na hlavní ulici s řadou restaurací, barů, obchodů a postranních uliček směřujících na dlouhou písčitou pláž s oblázky, pozvolným vstupem do moře a prestižním oceněním Evropské Unie za čistotu moře a pláže, tzv. “Modrou vlajkou“. Díky pestré nabídce vodních sportů (potápění, vodní lyžování, windsurfing, jízda na banánu) a poměrně rovnému povrchu (cyklistika) je Dassia letním rájem sportovců.
Transfer z letiště trvá cca 20 minut.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel MAGNA GREACIA****

Ermones
Ermones je malé středisko u severozápadního pobřeží ostrova Korfu. Leží v malém zálivu, obklopeno malebnou kopcovitou krajinou a tyrkysovým mořem. Ideální podmínky k dovolené nabízí tento resort především rodinám s dětmi a párům, neboť patří k těm klidnějším na ostrově. Tomu odpovídá i ubytování poskytované místními apartmány a hotely. Pláž v Ermones je písčitá s příměsí oblázků, na jejích okrajích se vyskytují skaliska a kamení. Nicméně díky své čistotě a přístupnosti je vhodná i pro děti. Jako ve většině kvalitních resortů si lze i zde zapůjčit lehátka k odpolednímu lenošení na pláži. K dispozici jsou i sprchy a sociální zařízení. Protože se pláž nachází na úpatí strmé skály, které vévodí hotelová střediska, byla tu pro návštěvníky vybudována malá lanovka, která vozí hotelové hosty na pláž a zpět.  Večery je možné trávit v místních taverničkách, které se s příchodem večeru mění na noční bary. Dny v Ermones je možné trávit potápěním, kde funguje jedna z nejlepších škol potápění nebo využít mezinárodní golfové hřiště, které se nachází ve vzdálenosti přibližně 1,5 km od letoviska. 
Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel ITHEA SUITES****

Nissaki
Poklidné místo Nissaki, ležící na severovýchodním pobřeží ostrova na úpatí nejvyšší hory ostrova Pantokrator, je ideálním místem pro ty, kdo chtějí strávit nerušenou dovolenou stranou od rušných turistických center. Osada rozprostřená na svahu hory je obklopena subtropickou vegetací a olivovými či piniovými háji. Nenajdete zde rušné promenády, ale podmaní si vás atmosféra rybářských domků, taveren a obchůdků. Bílé oblázkové pláže s průzračně čistou vodou lákají nejen ke koupání, potápění nebo k jiným sportovním aktivitám, ale i k lenošení a relaxaci.

Transfer z letiště trvá cca 60 minut.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel ATLANTICA NISSAKI BEACH****

Kassiopi
Turistické letovisko Kassiopi s příjemnou atmosférou původní rybářské vesničky a převážně klasickou řeckou zástavbou nízkých domků leží mezi dvěma poloostrovy na severovýchodě ostrova Korfu, přibližně 36 km od hlavního města Kerkyra. Najdete zde vše, co potřebujete k odpočinku a strávení příjemné dovolené – hlavní ulici vedoucí podél přístavu s dostatkem restaurací, barů, taveren a obchůdků, oblázkovou pláž s nabídkou vodních sportů, tenisové kurty a jiná sportovní zařízení, výlety do okolí.
Transfer z letiště trvá cca 60 minut.

Ubytování v tomto letovisku: Hotel MEMENTO KASSIOPI RESORT****

Sidari
Původně rybářská vesnice, dnes oblíbené letovisko známé svým rušným nočním životem, leží na severozápadě ostrova, přibližně 50 km od hlavního města Kerkyry. Pláže i pobřeží v okolí patří k nejkrásnějším na ostrově. Žlutobílé pískovce zvláštních a bizarních tvarů zde vytvářejí mnoho zátok a úzkých kanálů, z nichž nejznámější je „Canal D`Amour“ (kanál zamilovaných). Pověst praví, že kdo jím proplave dříve než se sluneční paprsky dotknou hladiny, prožije šťastnou celoživotní lásku. Pořádají se odtud výlety na Diapontijské ostrovy Othoni, Erikoussa a Mathraki, které tvoří severozápadní řeckou hranici. Na plážích lze provozovat řadu vodních sportů (vodní lyžování, banana, ringo, parasailing a další). V rušném centru letoviska naleznete obchůdky se suvenýry, supermarkety, restaurace, taverny, kluby, diskotéky, bary a kavárny. Nechybí zde ani směnárny, bankomaty, půjčovny aut, motocyklů, kol, lékařské ordinace a lékárny. Autobusy do hlavního města Kerkyry či do nedalekého Kassiopi jezdí několikrát denně.
Transfer z letiště trvá cca 60 minut.


Ipsos
Jedno z nejnavštěvovanějších a poměrně rušné letovisko Ipsos je situováno na severovýchodním pobřeží ostrova Korfu, cca 14 km od hlavního města ostrova. Je proslulé jako centrum zábavy a nočního života, kvůli kterému se sem večer sjíždějí turisté i místní z celého okolí. Zdejší taverny, restaurace a bary nabízí vedle osvěžujících exotických drinků a různých druhů vín a piv i řecké speciality, ale samozřejmě nechybí ani lahůdky jiných národních kuchyní. Většina místních podniků nabízí filmové projekce, sportovní utkání na velkých plochých obrazovkách či živou hudbu. V noci se hlavní pobřežní třída letoviska, zvaná též „zlatá míle“, mění ve velmi živé středisko s mnoha možnostmi bujaré zábavy až do pozdních nočních hodin. Právě proto je tento resort oblíben zejména u mladých lidí. Letovisko dělí od pláže místní komunikace. Hlavní, poměrně úzká pláž se rozprostírá na ploše o délce cca 1,5 kilometrů a je tvořena z hrubšího písku s příměsí oblázků. Za čistotu vody a pláže byla pláž oceněna modrou vlajkou EU. Díky pozvolnému vstupu do moře a čistotě je pláž vhodná i pro děti a handicapované. V místě nechybí samozřejmě vodní sporty – od vodního lyžování, přes ringo, až po jízdu na banánu. Lze se zde oddávat i krásám ukrytým pod mořskou hladinou, a to díky šnorchlování či klasickému potápění pod dozorem zkušených instruktorů z místní potápěčské školy. Až prozkoumáte celý Ipsos, vyrazte na prohlídku okolí. Zkuste třeba navštívit některou z okolních malebných vesniček (např. Agios Markos nebo Ano Korakiana) a poznat ostrov i z druhé strany, v původním prostředí místních obyvatel.
Transfer z letiště trvá cca 20 minut.

Gouvia
Letovisko Gouvia se nachází na východním pobřeží ostrova, necelých 10 km od hlavního města Kerkyra. Gouvia leží v modré laguně stejnojmenného zálivu a jde o velmi živé letovisko a přístav, kam připlouvají denně lodě a jachty ze všech koutů světa. V letovisku Gouvia je velký výběr taveren, restaurací a barů, lze ochutnat kromě typické řecké kuchyně také kuchyni italskou nebo čínskou. Díky velké nabídce barů a restaurací, které fungují dlouho do noci, jsou zde možnosti zábavy dostačující. Nákupní možnosti jsou velmi široké – hypermarket, supermarkety, obchůdky se suvenýry. Pláže jsou oblázkové i písečné, samozřejmostí je plážový servis, sprchy a široká nabídka vodních sportů. Pláž v Gouvii získala ocenění EU – modrou vlajku za čistotu a kvalitu mořské vody. Okolí letoviska Gouvia je vhodné pro poznávání, přímo v městečku se nachází zbytky benátských loděnic ze 17. století, ruiny hradu z doby benátské nadvlády. Do okolí můžete vyrazit autem, pěšky ale také na koni, díky blízkosti hlavního města Kerkyry se nabízí i procházka městem, které dýchá historií (sem vás zaveze také pravidelná autobusová linka přímo z Gouvie).

Transfer z letiště trvá cca 15 minut.


POLOHA HOTELŮ NA MAPĚ KORFU


Zobrazit místo Korfu na větší mapě

 

LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava na Korfu je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (8 denní pobyty s odletem z Prahy, Brna, Ostravy). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy, Brna a Ostravy na Korfu trvá něco málo přes 2 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.

CESTOVNÍ DOKLADY
Každý občan ČR může cestovat na ostrov Korfu na základě platného cestovního pasu nebo strojově čitelného občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území ostrova Korfu. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do země od občanů EU vyžadováno.

VSTUPNÍ FORMULÁŘ
Každý cestující nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti musí nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF), který je k dispozici na řecké vládní platformě https://travel.gov.gr., kde uvede všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku (včetně PSČ), jakož i kontaktní osobu pro případ onemocnění. Po vyhodnocení formuláře obdrží elektronicky individuální čárkový QR kód, kterým se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, tak trajektem či po silnici.

PLÁŽE
Všechny pláže na Korfu jsou bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu na Korfu vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

Video k destinaci:

 

VÝLETY:

Lodní výlet do městečka Pargy a na Ostrov Paxos

Na tomto nezapomenutelném lodním výletě budete mít možnost navštívit půvabné městečko Pargu, které vás přivítá svým starobylým benátským hradem střežícím vstup do zálivu, kde se městečko rozkládá. Budete mít dostatek času, abyste se zde porozhlédli a navštívili četné obchůdky a taverny nebo se můžete věnovat koupání a slunění na místních písečných plážích. Dále bude následovat plavba až k souostroví pěti malých ostrůvků Paxi, kde se vylodíte na největším z nich. Navštívíte hlavní městečko Gaios, které Vás jistě okouzlí svým klidem, půvabem a pohostinností místních obyvatel. Vychutnejte si kávu nebo jiné osvěžení v jedné z místních kaváren. Můžete tu v klidu odpočívat na pláži, koupat se v průzračných vodách ostrova, nebo se jen procházet klidnými uličkami.
Orientační cena: 34 € dospělí, děti 17 €.

Lodní výlet na Ostrov Paxos a Antipaxos

Na tomto nezapomenutelném lodním výletě budete mít možnost navštívit jeden z deseti nejkrásnějších ostrovů světa. Obeplujete celý ostrov dokola a prohlédnete si úchvatné západní pobřeží s množstvím útesů a jeskyní. U jedné z jeskyní se tyčí velký skalní masiv - Ortholithos. Je to útes vytvarovaný přírodními živly. Loď pak pokračuje k ostrůvku Antipaxos, kde zastaví u pláže Voutoumi na koupání. Později pokračujete zpět k ostrovu Paxu, zastavíte se v hlavním městečku Gaios, které Vás jistě okouzlí svým klidem, půvabem a pohostinností místních obyvatel. Vychutnejte si kávu nebo jiné osvěžení v jedné z místních kaváren. Můžete tu v klidu odpočívat na pláži, koupat se v průzračných vodách ostrova, nebo se jen procházet klidnými uličkami.
Orientační cena: 34 € dospělí, 17 € děti.

Lodní barbecue

Celodenní výlet spojený s plavbou kolem západního pobřeží ostrova Korfu. Loď vyplouvá z Paleokastritsy, jednoho z nejpůvabnějších letovisek na Korfu a pokračuje do střediska Liapades. Loď poté zamíří směrem na jih. Cestou můžete obdivovat jedinečné skalní útesy, přírodní scenérie, jeskyně s křišťálově čistou vodou Jónského moře i oblázkové pláže. Na jedné z nich se údajně Odysseus střetl s Nausikou. Po připlutí na Paradise beach následuje asi 3 hodinová přestávka. Zatímco kapitán a jeho posádka budou připravovat chutný oběd, který se skládá z místních specialit, budete mít dostatek času k odpočinku, koupání, šnorchlování a objevování tajů Jónského moře. Odpoledne se loď vrací zpět do Paleokastritsy. Při nepříznivém počasí možnost změny programu.
Orientační cena: 24 € dospělí, 12 € děti.

Kalypso Star

Zajímá vás podvodní svět Jónského moře? Pokud ano, tak tento výlet je jako stvořený právě pro Vás. Loď Kalypso Star má prosklené dno a umožní Vám pozorovat veškeré dění v Jónském moři. Plavba touto lodí k ostrůvku Vidos trvá přibližně jednu hodinu. Vyplouvá se ze Starého přístavu v Kerkyře a plaví se k blízkému ostrůvku Vidos, kde loď zakotví a Vám se naskytne úchvatný pohled na mořské vydno se zbytky antických památek, potopenou lodí a pochopitelně spoustou ryb. Potápěč Vám ještě ukáže další živočichy z Jónského moře. Je pro Vás nachystáno i představení cvičených lvounů, kteří se budou určitě líbit nejen dětem, ale i dospělým. Cestou zpět si můžete udělat nádherné fotografi e města Kerkyry a Staré i Nové pevnosti.
Orientační cena: 14 € dospělí, 7 € děti.

Aqualand

Zábavní park ležící poblíž hlavního města Kerkyry na planině s názvem Ropa upoutá určitě každého, nejen děti, ale i dospělé. Ráno Vás autobus přiveze do tohoto báječného místa, kde můžete celý den strávit objevováním nejrůznějších tobogánů, skluzavka bazénů. Naleznete tu nejrůznější atrakce pro všechny věkové kategorie. Je tu tobogán s názvem Černá díra, ve které nasednete do velkých gumových kruhů a necháte se unášet proudem. Pro odvážnější jsou tu tobogány Kamikadze. Dále tu objevíte Twister, Divokou řeku a velké množství dalších tobogánů. Pro nejmenší je tu speciální koutek i s nafukovacím hradem. Odpočívat můžete v mírném proudu Líné řeky či na lehátku se slunečníkem. Ani občerstvení a obchod se suvenýry nesmíte vynechat.
Orientační cena: 33 € dospělí, 25 € děti

Velký okruh ostrovem

Celodenní výlet, během kterého navštívíte nejkrásnější místa ostrova Korfu. Výlet zahájíme na poloostrově Kanoni, odkud je hezký výhled na Myší ostrov a ženský klášter Vlacherna. Dále pokračujeme návštěvou letohrádku Achilion, sídla císařovny Alžběty, zvané Sissi, který je vy zdoben pouze motivy z řecké mytologie. Prohlédnete si prostory zámku a nádhernou zahradu, která jej obklopuje. Výlet si zpříjemníte ochutnávkou tradičních alkoholických nápojů v likérce Koum Kouat. Pokračujeme prohlídkou turistického střediska Paleokastritsa, kde si prohlédneme muzeum a mnišský klášter. Poté nás cesta zavede do vesničky Lakones na vyhlídku Bella Vista, kde můžete obdivovat jednu z nejkrásnějších scenérií celého Středozemního moře. Cestou zpět budete mít možnost se kochat krásným výhledem na západní pobřeží s ostrovy Diapontia.
Orientační cena: 38 €, děti 19 € (Vstupné do Achilionu není zahrnuto v ceně výletu Okruh ostrovem a je 5 Euro za dospělého, děti 4-12 let platí 3 Euro).

Tripa

Tripa je nejznámější taverna nejen na Korfu, ale i jedna z nejznámějších taveren celého Řecka. Mezi těmi, kdo tuto tavernu navštívili, byli například řecký prezident Konstantin Karamanlis, francouzský prezident Francois Mitterand, herečka Jane Fonda, herec Antony Quinn či Aristoteles Onassis. A právě v této proslavené taverně můžete strávit nezapomenutelný večer při poslechu řecké hudby. Je pro Vás přichystána bohatá večeře skládající se z přibližně 10 velmi chutných chodů. Po jídle můžete sledovat vystoupení skupiny tanečníků, kteří Vám předvedou řecké tance z nejrůznějších koutů Řecka v různých lidových krojích. Potom Vás všechny vyzvou, abyste se k nim připojili a bavili se s nimi při výuce řeckého tance.
Orientační cena: 33 € dospělí, 16,50 € děti.

+420 583 550 370