Nic nenalezeno

Informace

Rozloha: 56 542 km²
Počet obyvatel: 4 290 612
Hustota zalidnění: 78 ob. / km²
Jazyk: chorvatština
Nejvyšší bod: hora  Sinjal (1 831 m n.m.)
Státní zřízení: republika
Hlavní město: Záhřeb (973 667 obyvatel)

CHORVATSKO - dobro došli, vítají Vás nápisy na hraničních přechodech a brzy poznáte, že ono “vítejte” je opravdu upřímné. Chorvati jsou velmi otevření a přátelští a dovedou to dát najevo. K dobrému pocitu vzájemného porozumění přispívá jazyková příbuznost češtiny s chorvatštinou, všude se domluvíte snadno a lehce. Těšte se na nádhernou krajinu, protože málokde na světě je soustředěno tolik krásy na jednom místě. Pobřeží Jadranu patří k nejčlenitějším ve Středomoří, ale z celkového počtu téměř tisíce ostrovů je obydlená pouze malá část. Jsou to oázy klidu v průzračném moři, místa, jakých už dnes mnoho nenajdete. Naproti tomu laguny, zálivy a rybářské vesnice mají svou vlastní tvář, svou atmosféru, a přesto se od sebe liší navzdory veškeré podobnosti. Vody Jaderského moře patří k nejčistším v Evropě - běžná viditelnost je 10 m - a z výšky můžete rozeznat předměty až v šedesátimetrové hloubce moře. Průměrná teplota vody se pohybuje v létě kolem 25 stupňů Celsia.POLOHA HOTELŮ NA MAPĚ CHORVATSKA


Zobrazit místo Chorvatsko na větší mapě

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
Kyvadlová autobusová doprava je zajišťována v několika trasách z celého území ČR klimatizovanými autobusy vybavenými ledničkou, videem, kávovarem, některé z nich jsou vybaveny WC. Občerstvení - káva, čaj, nápoje - za poplatek. Každý účastník má v autobuse předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, se kterým bude seznámen při vstupu do autobusu.
S ohledem na zpřísněné evropské normy pro autobusovou dopravu, které určují kromě jiného maximální počet odjetých hodin pro řidiče v návaznosti na povinnou přestávku, si CK ANCORA vyhrazuje právo na změnu času odjezdu a také změnu trasy po území České republiky. Z některých měst může být řešena doprava svozem na hlavní nástupní místo. Tyto svozy budou řešeny osobním autem nebo mikrobusem. V těchto případech je nutné počítat s možností jednoho přestupu. V případě menšího počtu účastníků si CK ANCORA vyhrazuje právo trasu na území ČR přiměřeně upravit, část trasy zajistit svozy do centrálních odjezdových míst, případně při vytěžování busů spolupracovat s jinou cestovní kanceláří. Přesný čas odjezdu bude stanoven na jízdence, kterou obdržíte přibližně 7 dní před odjezdem. Z výše uvedených důvodů může být změněna trasa i zasedací pořádek při zpáteční cestě podle potřeb CK. Obsazována jsou všechna místa v autobuse včetně prostředního sedadla na "zadní pětce".
Z dlouhodobých zkušeností upozorňujeme naše klienty, že každý autobus nabírá klienty na trase postupně, takže např. klient z Liberce má samozřejmě oproti cestujícímu z Brna nevýhodu v délce trasy jak při cestě tam, tak při cestě zpět. Obdobně je tomu tak při výstupu nebo nástupu v jednotlivých pobytových místech při zpáteční cestě.
Všichni účastníci autobusové dopravy jsou povinni dbát pokynů řidičů nebo technických průvodců. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo vyloučit ze zájezdu podnapilé osoby či osoby chovající se vulgárně vůči ostatním osobám, a to bez nároku na jakoukoli náhradu.


NÁSTUPNÍ MÍSTA
Benešov, Beroun, Brno, Česká Lípa, České Budějovice, Děčín, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Hranice, Humpolec, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jičín, Jihlava, Kaplice, Kladno, Kroměříž, Liberec, Litoměřice, Litomyšl, Louny, Mělník, Mikulov, Mladá Boleslav, Mohelnice, Most, Náchod, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbrady, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Rokycany, Slaný, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice, Turnov, Úherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Veselí nad Moravou, Vsetín, Vysoké Mýto, Vyškov, Zábřeh, Zlín, Znojmo.

 HOTELY A UBYTOVÁNÍ
Všechny hotely a apartmány jsme pečlivě vybrali ve spolupráci s našimi zahraničními partnery na základě znalosti místních poměrů. Popis a klasifikace hotelů jsou uvedeny podle měřítek stanovených příslušným resortem dotyčné země (naše hodnocení nemusí tedy vždy odpovídat kategoriím, které jsou užívány v ČR). Ubytování probíhá na základě předložení voucheru (poukazu na uhrazené služby) na recepci.


STRAVOVÁNÍ
V rozsahu polopenze nebo all inclusive u hotelových pobytů je zahrnuto v ceně zájezdu. Strava začíná v sobotu po příjezdu večeří a končí snídaní před odjezdem. Jídla jsou podávána  v hotelových restauracích. Klienti ubytovaní v apartmánech a privátních domech nemají v ceně zahrnuto stravování.MĚNA
Kuna (kuna=100 lip). Cizí měnu lze směnit v bankách, ve směnárnách, na poštách, v cestovních kancelářích, v hotelech a v kempech; šeky pouze v bankách. 


PASOVÉ, VÍZOVÉ A CELNÍ FORMALITY
Pro cestu do Chorvatska potřebujete platný cestovní pas, jehož minimální platnost je 6 měsíců nad dobu pobytu v zahraničí. Pokud je návštěva v Chorvatsku kratší než 3 měsíce, nepotřebujete vízum. Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Je povolen bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby a spotřeby, odpovídající délce pobytu a ročnímu období.


ZDRAVOTNÍ PÉČE O TURISTY A LÉKAŘSKÁ POMOC
Zahraničním turistům ze zemí, s nimiž má Chorvatsko uzavřenou dohodu o zdravotní péči a lékařské pomoci, jsou poskytovány bezplatné služby v rozsahu deklarovaném v této úmluvě. Další služby nad rámec dohody si platí turista sám na místě podle platných ceníků. Turisté ze zemí, s nimiž dohoda není uzavřena, platí na místě za veškerou pomoc a péči. 


DŮLEŽITÁ TELEFONÍ ČÍSLA 
Mezinárodní volací číslo pro Chorvatsko: 385, Záchranná služba: 94, Hasiči: 93, Policie: 92. Poskytovaní pomoci na silnicích: 987. Všeobecné informace: 981. Informace o místních a meziměstských telefonních číslech: 988. Informace o mezinárodních telefonních číslech: 902. Předpověď počasí a aktuální dopravní informace, vč. stavu vozovky: 060 520 520. Chorvatský autoklub (HAK): 01/4554 433 a 4640 800.


VELVYSLANECTVÍ ČR V CHORVATSKU 
 Radnička cesta 47/VI, 10 000 Zagreb,
Tel.: 0038516177246, 0038516192105 

PŘÍJEZD AUTOMOBILEM 
Při cestě autem do Chorvatska musí mít řidič platný řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o pojištění vozidla (zelená karta). Dálniční poplatky - mýtné: dálniční poplatky se platí na těchto úsecích dálnic: Zagreb-Karlovac-Vukova Gorica, Zaprešić-Krapina, Zagreb-Velika Kopanica, Sv.Helena-Komin a Varaždin-Goričan; na silnici pro motorová vozidla Rijeka-Kupjak. Dále se platí poplatek za průjezd tunelem pod Učkou a mýtné na most na ostrov Krk.


NÁRODNÍ PARKY 
Při cestě na Istrii doporučujeme navštívit národní parky: Brijuni - ostrovní skupina skládající se ze dvou větších a 12 menších ostrůvků u západního pobřeží Istrie. Informace: tel.: 052/525 888.  Plitvická jezera - Nejkrásnější a nejproslulejší chorvatský národní park, součást Světového přírodního dědictví UNESCO. Informace: tel. 053/751 015, fax 751 000.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.