Nic nenalezeno


Italská oblast nacházející se na na nejnižší části Apeninského poloostrova ve „špičce italské boty“ je považována za jednu z nejkrásnějších oblastí Itálie především díky řadě přírodních krás, širokých pláží s jemným pískem i romantickými zátokami s křišťálově průzračnou vodou. Při procházkách na vrcholcích Apenin, které jsou vyzdobeny typickými místními městečky, každého uchvátí mezi zelenými sady pomerančovníků, citronovníků, vinicemi a olivovými háji zdejší pohostinná atmosféra.
Z geografického hlediska je Kalábrie na západní straně omývána Tyrhénským mořem a na východě mořem Jónským, které tak vytváří skvělé podmínky pro surfování. Na mnoha místech členité skalnaté pobřeží Tyrhénského moře skýtá množství nádherných zátok s romantickými plážemi s bílým, zlatavým i tmavým sopečným pískem a je ideální pro milovníky potápění. Výborné potapěčské podmínky jsou převážně v oblasti letovisk Tropea a Capo Vaticano. Vzhledem k subtropickému pásmu, které v Kalábrii vládne, jsou zde velmi teplá léta a pravděpodobnost srážek je naprosto minimální. Moře je příjemně prohřáté ještě počátkem listopadu. Ideální doba pro návštěvu Kalábrie je od dubna do října.
Největší město Kalábrie Reggio di Calabria je obklopeno skalnatým pohořím Aspromonte. Nejen samotnými Italy, ale zejména zahraničními turisty jsou nejvíce oblíbena letoviska podél pobřeží Tyrhénského moře – např. Tropea či Maratea. Z hlediska poznávání kulturních památek a méně zalidněných míst se turisté vydávají naopak na pobřeží moře Jónského. Zde jsou hlavními lákadly pozůstatky antických osad, které byly kdysi mocnými městskými státy.
Za zmínku stojí samozřejmě také vynikající kuchyně s nepřeberným množstvím chutí či vynikajícím vínem.

LETOVISKA

Nicotera Marina

Letovisko Nicotera Marina patří s poměrně vyspělým cestovním průmyslem k turisticky nejvyhledávanějším místům Kalábrie. Všem svým návštěvníkům může nabídnout nespočet nových hotelů, historických památek, sportovních zařízení, ale především krásné písčité pláže a dokonalé pobřeží poloostrova Capo Vaticano, které je příznačně přezdíváno „Costa degli Dei“ (Pobřeží bohů). Oblast je taktéž vyhlášena pěstováním cibule, která je dokonce surovinou pro výrobu jedné z místních zmrzlin. Pouhé 4 km od Nicotera Marina leží městečko Nicotera s historickým centrem na vrcholu kopce a řadou muzeí s archeologickými památkami převážně z období řeckého osídlení oblasti.
Transfer z letiště trvá cca 1 hodinu.

Ubytování v tomto letovisku:  VILLAGGIO SAYONARA CLUB***

Briatico
Původně malá rybářská osada založená již ve 12. století, dnes menší letovisko ležící u známého „Costa degli Dei“ (Pobřeží bohů), se může pyšnit krásnými plážemi s jemným světlým pískem nebo naopak skalnatým pobřežím, které doslova vybízejí k poznávání podmořského světa. Nelze opomenout torzo středověkého hradu, ze kterého se až dosud dochovaly některé části (dvě z pěti věží) či samozřejmě centrum městečka s řadou obchůdků, restaurací a barů. Nedaleko Briatica naleznete městečko Tropea či oblíbené a hojně navštěvované Pizzo či Zambrone.
Transfer z letiště trvá cca 45 minut.

Ubytování v tomto letovisku:   HOTEL GREEN GARDEN CLUB***

Parghelia
Vesnička Parghelia ležící v provincii Vibo Valentina se taktéž řadí do hojně navštěvované oblasti „Costa degli Dei“ (Pobřeží bohů). Restaurace, pizzerie a obchůdky s rozličným zbožím jsou plně k dispozici. V okolí je možné navštívit oblíbené letovisko Tropea, historické městečko Pizzo či Zambrone.
Transfer z letiště trvá cca 45 minut.

Ubytování v tomto letovisku:   VILLAGGIO RESIDENCE CORA CLUB*** - typ mono VILLAGGIO RESIDENCE CORA CLUB*** - typ bilo VILLAGGIO RESIDENCE CORA CLUB*** - typ trilo


LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava na Kalábrii je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (8 denní pobyty s odletem v úterý z Prahy). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy na Kalábrii trvá přibližně 2,15 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.

 

CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat na Kalábrii na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu na Kalábrii od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.
 

PLÁŽE
Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu na Kalábrii vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici delegáti partnerské italské cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle, které Vám bude sděleno během informační schůzky konané ve Vašem hotelu většinou druhý den po příletu.

 

Video k destinaci:

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.