Nic nenalezeno

Informace


Hlavní město: Heraklion
Rozloha: 8 261 km²
Počet obyvatel: 537 000
Nejvyšší bod: Psiloritis (2 453 m n.m.)
Úřední jazk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina
Doba letu: cca 2,40 hod.


KRÉTA je pohádkově krásný ostrov, opředený mnoha mýty. Je právě tím místem, kde Daidalos a Ikaros uskutečnili svůj sen o létání. Místem, kde se narodil nejvyšší řecký bůh Zeus, jenž dal také ostrovu jméno podle své dcery Kriti, která se narodila z velké lásky k princezně Evropě. Řekové Krétu nazývají Velkým ostrovem, ale nemyslí tím pouze skutečnost, že je s délkou 260 kilometrů a šířkou 60 kilometrů největším řeckým ostrovem. Velikost Kréty je i v její bohaté historii, vždyť mínojská kultura, stará 4000 let, je nejstarší složkou evropské kultury. Dochované zbytky velkolepých královských paláců dodnes podávají svědectví o její dokonalosti. Velikost ostrova je také v obrovské rozmanitosti krétské přírody. Ostrov je prostoupený až 2500 metrů vysokými štíty hor, které na jihu prudce spadají do hlubokých roklí Libyjského moře. Mezi pohořími se rozprostírají úrodné roviny s plantážemi pomerančovníků, banánovníků a olivovníků. Moderní přímořská letoviska i malebné vesničky ve vnitrozemí, nádherně modré teplé moře, rozsáhlé písečné pláže na severním pobřeží ostrova, kouzelné oblázkové plážičky ukryté mezi skalními útesy na jihu, krápníkové jeskyně, horské soutěsky nabízející milovníkům turistiky nezapomenu-telné zážitky, všude omamně vonící divoké koření i vzácné druhy rostlin - to vše nabízí Kréta, nejjižnější řecký ostrov, ležící na stejné zeměpisné šířce jako severní Sahara. Slunce tu září více než 300 dní v roce a místní podnebí je považováno za nejmírnější, nejteplejší a nejzdravější v Evropě. A k tomu všemu proslulá řecká pohostinnost, výborná krétská kuchyně, skvělé víno a hlavně nesmírně vlídní a přívětiví místní obyvatelé. Není divu, že Kréta patří k nejoblíbenějším prázdninovým místům ve Středomoří, kam se turisté stále znovu vracejí.

S rozlohou 8261 km2 je  pátým největším ostrovem Středozemního moře a největším ostrovem Řecka. Protáhlé pohoří vyčnívající z vody tvoří val mezi Egejským a Libyjským mořem. Díky strategické poloze mezi Evropou, Asií a Afrikou ovládala Kréta již od starověku valnou část Středozemního moře. Jižní svahy ostrova jsou srázné a spadají rovnou k moři, severní naopak pozvolné. Nejvyšší horou je Psilorítis (2456 m n. m.). Města a turistická letoviska vyrostla podél zátok severního pobřeží.


POLOHA NA MAPĚ KRÉTY


Zobrazit místo Kréta na větší mapěŘECKO naleznete na jihovýchodě Evropy na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů a velké množství ostrůvků menších.
Hlavním městem Řecka jsou Athény, spolu s Pireem a předměstími 3.764.000 obyvatel. Řecko je zemí s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi a třpytícím se mořem, vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel. Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému středomořskému klimatu, které je stabilní od května až do konce října. Denní teploty se v tomto období pohybují v rozmezí 25 a 35°C, teplota moře od 20 do 25°C. Pláže zde naleznete jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté. Na většině pláží lze provozovat prakticky všechny sporty (potápění, surfování, vodní lyžování, plachtění, vodní šlapadla, paragliding, parasailing). Většina letovisek nabízí vycházky a výlety do překrásného okolí.
Časový posun + 1 hodina.


ŘECKÉ OSTROVY
Legenda praví, že když Bůh dokončil stvoření Země, jaksi nedopatřením mu zůstala stranou hromada kamenů a kamínků, skal a oblázků. Moc se nerozpakoval a celou tu hromadu hodil za sebe do moře. A tak, podle této půvabné legendy, vznikly řecké ostrovy. Je jich asi dva tisíce, z toho však jen necelých 200 je obydlených. Už ve starověku byly rozlišovány do čtyř souostroví: Kyklady (12 velkých a asi 200 malých ostrovů v Egejském moři, seřazených v kruhu, řecky "kyklos", kolem ostrova Delos). Sporady (ty ostatní, tedy roztroušené, řecky "sporades"; podle polohy se dělily na severní a jižní). Jižní Sporady se dnes nazývají Dodekanésy ("Dvanáctiostroví", podle dvanácti větších ostrovů, které se z více důvodů rozhodly čelit osudu společně). Jónské ostrovy se nacházejí u západního řeckého pobřeží, nejznámější z nich jsou Korfu a Lefkada. "Velké" ostrovy, které nepatří do žádné skupiny, jsou například Evia nebo Kréta. Tři ostrovy představují "spící sopky": Milos, Santorini (Théra) a Nissiros.


LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava je zajišťována leteckou společností HOLIDAYS ČSA, dceřinou společností Českých aerolinií na charterových letech. Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy (Brna, Ostravy) na Krétu trvá necelé 3 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.


DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.


TRANSFERY NA LETIŠTĚ NA ÚZEMÍ ČR
Cestovní kancelář ANCORA nabízí svým klientům při zájezdech transfery na letiště a zpět za níže uvedené ceny:

Letiště Ostrava, Mošnov
[1] Šumperk - Rýmařov - Bruntál - Krnov - Opava - letiště Ostrava
[2] Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov - Hranice - Nový Jičín - letiště Ostrava
[3] Vsetín - Val. Meziříčí - Rožnov - Frenštát - Kopřivnice - letiště Ostrava
Cena: 700 Kč /osoba/oba směry

Letiště Brno, Tuřany

[1] Šumperk - Zábřeh - Mohelnice - Olomouc - Přerov (Prostějov) - letiště Brno
[2] Vsetín - Zlín - Otrokovice - Uher. Hradiště - letiště Brno
[3] Litomyšl - Svitavy - Boskovice - Blansko - letiště Brno
Cena: 700 Kč /osoba/oba směry

Na mapě ČR si můžete prohlédnout naše trasy (klikněte pro zvětšení).

 

Při zakoupení zájezdu za katalogovou cenu bez využití slev (např. slev za včasný nákup, last minute, speciální nabídky, atd.) je možné využít zvýhodněnou paušální cenu 300 Kč/osoba/v obou směrech.

Požadavek na transfer (včetně místa odjezdu) musí být uveden v přihlášce zájezdu na cestovní smlouvě. Pokud máte zájem o transfer v době kratší než týden před odletem, je nutné si ověřit, zda se požadovaný transfer koná.

Svozové autokary (osobní auta, taxi, mikrobusy) jsou omezeny počtem míst, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Svozy jsou garantovány při obsazení linky minimálně 6 osobami. Při nižším počtu osob může být transfer zrušen a klientovi bude neprodleně vrácena plná cena transferu (pokud byl uhrazen).

O konání transferu bude rozhodnuto přibližně týden před odletem. Bližší informace o odjezdu transferu (čas a místo) budou uvedeny v pokynech k odletu.

Cestující musí být v nástupním místě připraven nejméně 15 minut před odjezdem. V případě pozdního příchodu k nástupnímu místu si musí klient zajistit transfer na vlastní náklady, uhrazená částka je v tomto případě nevratná. Klient ztrácí nárok na zpáteční transfer, pokud bez předchozího nahlášení neabsolvuje transfer ve směru na letiště. Jednosměrný transfer není možný.

V době odjezdu transferu a po Vašem příletu na letiště prosíme klienty, aby měli u sebe zapnutý mobilní telefon, jehož číslo je uvedeno v cestovní smlouvě.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo transfery na letiště z provozních důvodů organizovat změnou trasy. Z důvodu snahy o realizaci maximálního počtu transferů upozorňujeme na možnost čekání na letišti při odletu i příletu (pozdní přílet, spojení tras apod.).


INDIVIDUÁLNÍ TRANSFERY
K Vašemu odletu do uvedených destinací nabízíme zajištění individuálního transferu na letiště:
- vyzvedneme Vás kdekoliv na území ČR přímo u Vašeho bydliště
- čas odjezdu je stanoven tak, aby jste bylI na letišti v dostatečném časovém předstihu před odletem
- přivezeme Vás i s Vašimi zavazadly přímo před letiště
- při návratu NA VÁS bude řidič čekat na letišti i v případě zpoždění letadla a zaveze Vás zpět přímo k Vašemu bydlišti
- doprava tam i zpět bude zajištěna pouze pro Vás


Orientační ceny za individuální transfer (v jednom směru pro max. 4 osoby):

Transfer na letiště Praha
Mladá Boleslav, Kolín, Kutná Hora, Plzeň, Most - cca 2.000 Kč
Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Jihlava, K.Vary, Ústí n.L., Teplice - cca 3.000 Kč
České Budějovice, Děčín, Třebíč, Vysoké Mýto - cca 3.500 Kč
Brno, Znojmo, Svitavy - cca 5.000 Kč
Olomouc, Prostějov, Kroměříž, Hodonín, Šumperk - cca 6.000 Kč
Zlín, Valašské Meziříčí, Nový Jičín - cca 7.000 Kč
Ostrava, Opava, Frýdek-Místek - cca 8.000 Kč

Transfer na letiště Brno
Olomouc, Znojmo, Prostějov, Kroměříž, Hodonín - cca 2.000 Kč
Zlín, Svitavy, Třebíč - cca 2.500 Kč
Nový Jičín, Šumperk - cca 3.000 Kč
Hradec Králové, Pardubice, Ostrava, Opava, Frýdek-Místek - cca 3.500 Kč

Transfer na letiště Ostrava
Valašské Meziříčí - cca 1.500 Kč
Olomouc, Prostějov, Zlín - cca 2.500 Kč
Šumperk, Brno - cca 3.000 Kč
Hodonín, Břeclav, Znojmo - cca 3.500 Kč

Cena je stanovena vždy za celé vozidlo a počet osob, které uvedete na přihlášce (doporučujeme maximálně 4 osoby) včetně případného zavazadlového přívěsu.
Cena je uvedena pro dopravu v jednom směru. Přesná cena je závislá na konkrétní vzdálenosti od místa Vašeho bydliště na vybrané letiště.
Cenu sdělíme na vyžádání.


CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do Řecka od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován
mezinárodní řidičský průkaz.


PLÁŽE
Ve všech řeckých letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.


DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Řecku vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Rádi listujete nabídkou
zájezdů v katalogu?

Zde si jej můžete prohlédnout

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.