Nic nenalezeno
ANCORA Řecko Korfu pohled na pláž Porto Timoni

Informace


Hlavní město: Kerkyra
Rozloha: 613,6  km²
Počet obyvatel: 107 879
Nejvyšší bod: Pantokrator (906 m n.m.)
Úřední jazk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina
Doba letu: cca 2 hod.

KORFU, zelený smaragd, je jeden z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře opředený legendami a mýty antického Řecka. Tento nejsevernější a nejzápadnější z Jónských ostrovů uchvátí prohřátými písčitými a oblázkovými plážemi, azurovým mořem, členitým pobřežím se stovkami kouzelných zátočin a strmými horskými svahy ostře kontrastujícími s věčně zelenými staletými olivovými háji, kvetoucími cypřiši, pomerančovníky a mandloněmi. Při putování ostrovem nesmíte opomenout ostrovní metropoli, která je podle některých zdrojů nejkrásnějším městem Řecka vůbec. Je to město plné pamětihodností s rušnými bulváry i typickou benátskou architekturou, která dokládá to, že Kerkyra se na rozdíl od zbytku Řecka nikdy neocitla pod tureckou nadvládou a že po 400 let patřila Benátkám. Bezpečí před Turky zajištovaly dva hrady Stará (14. stol.) a Nová pevnost (17. stol.). Mezi nimi se rozkládá Staré Město, jehož nejkrásnější částí je Cambiéllo se zapadlými zákoutími starobylých čtvrtí s nepřeberným množstvím výrobků ze zlata a keramiky, s úzkými uličkami plnými stánků a tržišť, dýchajícími typickou řeckou atmosférou. Za pozornost stojí katedrála metropolitního chrámu Mitropolis, kde se nachází několik starých kostelíků, radnice, benátské divadlo z konce 17. stol., obytné domy benátského i jihoitalského stylu a zejména pak chrám sv. Spyridona - patrona ostrova. Ve městě se nachází muzea asijských umění, archeologie, námořnictva i přírodních věd. Lákavým cílem výletů je zámeček Achilleon postavený v letech 1890-1 jako letní rezidence rakouské císařovny Alžběty (známé jako Sissi), který každého návštěvníka okouzlí nádhernými zahradami a výhledem na moře. Historie Korfu sahá až do dob antiky, kdy se ostrov stal útočištěm Jasona a Argonautů při výpravě pro zlaté rouno. Nějaký čas zde trávil i bájný Odysseus před návratem na rodnou Ithacu. Z těchto dob zde nalezneme památky jako staré římské lázně v Benítses nebo vykopávky na poloostrově Kanóni. Zcela jistě by jste měli navštívit také Sidari, proslavené kanálem lásky, Paleokastrítsu s klášterem Nejsvětější bohorodičky nebo nejvyšší horu Pantokrator skýtající nádherný výhled na celý ostrov. Civilizace a národy procházející tímto ostrovem zde zanechaly řadu historických památek, které umožňují návštěvníkům nahlédnout do zvyků a kultur dob dávno minulých. Starobylé kláštery i časem zapomenuté vesničky si zachovaly svůj drsný půvab. K magické atmosféře nepřispívá však jenom úchvatná příroda, cenné pamětihodnosti a typický kolorit taveren a kaváren, ale hlavně místní lidé se svou věčně dobrou náladou a pohostinností, ochotni vždy vyjít vstříc. Korfu nepodlehlo tlaku turistického průmyslu, zůstává ryzí a původní - díky tomu se jistě i pro Vás stane "ostrovem věčných návratů".
 

POLOHA HOTELŮ NA MAPĚ KORFU


Zobrazit místo Korfu na větší mapěŘECKO naleznete na jihovýchodě Evropy na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů a velké množství ostrůvků menších.
Hlavním městem Řecka jsou Athény, spolu s Pireem a předměstími 3.764.000 obyvatel. Řecko je zemí s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, a představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi a třpytícím se mořem, vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel. Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému středomořskému klimatu, které je stabilní od května až do konce října. Denní teploty se v tomto období pohybují v rozmezí 25 a 35°C, teplota moře od 20 do 25°C. Pláže zde naleznete jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté. Na většině pláží lze provozovat prakticky všechny sporty (potápění, surfování, vodní lyžování, plachtění, vodní šlapadla, paragliding, parasailing). Většina letovisek nabízí vycházky a výlety do překrásného okolí.
Časový posun + 1 hodina.

ŘECKÉ OSTROVY
Legenda praví, že když Bůh dokončil stvoření Země, jaksi nedopatřením mu zůstala stranou hromada kamenů a kamínků, skal a oblázků. Moc se nerozpakoval a celou tu hromadu hodil za sebe do moře. A tak, podle této půvabné legendy, vznikly řecké ostrovy. Je jich asi dva tisíce, z toho však jen necelých 200 je obydlených. Už ve starověku byly rozlišovány do čtyř souostroví: Kyklady (12 velkých a asi 200 malých ostrovů v Egejském moři, seřazených v kruhu, řecky "kyklos", kolem ostrova Delos). Sporady (ty ostatní, tedy roztroušené, řecky "sporades"; podle polohy se dělily na severní a jižní). Jižní Sporady se dnes nazývají Dodekanésy ("Dvanáctiostroví", podle dvanácti větších ostrovů, které se z více důvodů rozhodly čelit osudu společně). Jónské ostrovy se nacházejí u západního řeckého pobřeží, nejznámější z nich jsou Korfu a Lefkada. "Velké" ostrovy, které nepatří do žádné skupiny, jsou například Evia nebo Kréta. Tři ostrovy představují "spící sopky": Milos, Santorini (Théra) a Nissiros.

LETECKÁ DOPRAVA
Letecká přeprava je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (odlety z Prahy, Brna a Ostravy). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy (Brna, Ostravy) na Korfu trvá necelé 2 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.

DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. Podrobnosti naleznete v bodě 5.6 Všeobecných podmínek pro účast na zájezdech CK ANCORA.

TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.

CESTOVNÍ DOKLADY
Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Pokud rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do Řecka od občanů ČR vyžadováno. Po řidičích není vyžadován
mezinárodní řidičský průkaz.

PLÁŽE
Ve všech řeckých letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.

DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Řecku vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.