Nic nenalezeno

Informace 

Hlavní město: Kerkyra
Rozloha: 592 km²
Počet obyvatel: 110 000
Hustota zalidnění: 171 ob. / km²
Nejvyšší bod: Pantokrator (916 m n. m.)
Úřední jazyk: řečtina
Měna: Euro (€)
Časový posun: + 1 hodina (oproti ČR)
Doba letu: cca 2 hod 10 min.


Korfu, resp. Kerkyra (řecky Κέρκυρα / Kérkyra) je druhý největší ostrov v Jónském moři, součást Řecka. Má rozlohu 592 km² a zhruba 100 tisíc obyvatel.Je sedmým největším a pátým nejlidnatějším řeckým ostrovem. Jeho střediskem je stejnojmenné město, kde žije asi třetina obyvatel ostrova. Od pevniny Balkánu ho odděluje Korfský průliv. Na pouhé 2 km se Korfu přibližuje k pobřeží jižní Albánie, řecká pevnina je vzdálena necelých 10 km. 
Ostrovu Korfu se přezdívá také „smaragdový“ či „olivový ostrov“, a to díky nádherným barvám, kterými hýří. Daří se tu především zeleným rostlinám (jehličnanům, olivovníkům či palmám), ale i například barevným orchidejím. To vše obklopuje čisté, sytě modré moře. Nachází se zde pohoří Pantokrator se stejnojmennou nejvyšší horou (916 m n. m.).
Korfu leží v subtropickém středomořském podnebném pásu. Pro zdejší klima jsou charakteristické mírné vlhké zimy a horká slunečná léta. V zimě jsou typickým tlakovým útvarem tlakové níže, které přináší srážky. V létě jsou naopak dominantní tlakové výše s minimem oblačnosti a vysokými teplotami. Na počasí na Korfu má vliv také nedaleké pobřežní pohoří.

Na jaře je průměrná teplota na Korfu 22 °C, v létě 32 °C, na podzim 23 °C a v zimě 12 °C. Teplota moře je vhodná ke koupání od června do poloviny října.

Přihlaste se k odběru novinek

Nevíte si rady

s výběrem Vaší dovolené?

Neváhejte nás kontaktovat

Online katalog leteckých zájezdů na sezónu 2024.

Prolistovat nebo stáhnout zde

Upřednostňujete při koupi zájezdu

spíše osobní kontakt s prodejcem?

Navštivte některého z našich partnerů
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.